Teorie mateřství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak je možné, že maminky odcházejí z porodnic s depresemi místo s nadšením? Proč o tom, jak budou v Čechách rodit ženy, rozhodují muži? Z jakého důvodu dovoluje moderní medicína, aby přibývalo „nemocných“ dětí? Jak vznikla opatření proti SIDS, když nevíme, čím je způsobeno? Proč naše malá miminka tolik pláčou a nám to nepřijde divné? Jak to, že porodnice a čekárny pediatrických ordinací jsou přeplněny reklamou na umělé mléko? Proč Evropa „vymírá“ a válcují nás země, které samy bojují s hladomorem a velkou porodní úmrtností? Možná přišel čas něco změnit. Nebo lépe: vrátit k normálu. O tom všem a snad i více v nové knize Teorie mateřství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443834/teorie-materstvi-5R5-443834.png 4.810
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Teorie mateřství

Ellis03
03. července

Je to moc zajímavá kniha. Nutí k zamyšlení a opravdu otevírá oči. Je až s podivem, ze nad něčím, s čím bojuje téměř každá matka, se vlastně žádná nedokáže zamyslet tímto způsobem. (A to nemyslím nijak zle, proste jen takoveto ´zdrave uvažování ´ je prevalcovano moderními názory, které se tlačí ze vsech stran...) Ať žijí knihy, které nás nakopnou a prozradí nám to, na co sami nedokážeme přijít.
Myslím, ze tato kniha by měla být povinnou četbou pro každou tehuli. :) je pravda, ze autorka se místy skoro až moc rozvasnuje, ale myslím, ze každý má svůj rozum a když si budoucí matka s rozumem tuto knihu přečte, muže být pro ni velikým pomocníkem na začátku mateřství. Ať žijí šťastnější miminka = šťastnější lidé. :)

Iva111
25. dubna

Krásná kniha pro všechny maminky, ať budoucí nebo současné. Pro ty nastávající maminky je tu spousta dobrých rad a informaci a každý další pohled na “mateřství a rodičovství a vše kolem toho” se hodí. Vždyť co je lepšího než spokojené miminko a šťastná maminka ( a tím i tatínek ). Opravdu je to hezké čtení a už se těším na další pokračování.


Martin018
24. dubna

Doporučuji k přečtení prvorodičkám. Porod a vztak matky k dítěti je v knize krasne popsán a nabízí jiny pohled na vztah mezi matkou a novorozencem. Vlastní prožitek porodu a poporodni péče může oslovit velkou řadu nastavajicich maminek, které by se rády dozvěděly vice o nastavajicim vztahu mezi maminkou a dítětem. Velmi čtivé, takových publikací neni k dispozici mnoho.

MamaKnihomolka
08. února

Díky spolupráci s autorkou jsem si mohla tuto skvělou knihu přečíst. Chci moc poděkovat protože mě vážně oslovila. V knize se pozastavujeme nad tématem pláče u miminek. O tématu, o kterém maminky moc nepřemýšlí, protože miminka prostě občas brečí, ale co když brečet vůbec nemusí?
.
Autorka začíná knihu svým vlastním příběhem čili porodem svého syna, kde popisuje své pocity a jak se k ní a k miminku chovali. Některý přístup sester je opravdu prazvláštní což potvrdím, některé mají prostě něco zajetého a nehodlají nic měnit a dopadá to tak, že na ženu moc tlačí nebo jsou takový hrr nedej bože nepříjemné.
.
Autorka vzala knihu opravdu od základů, od toho jak vznikl život a jak žili naši předci. Moc se mi líbilo porovnání šimpanze a miminka a já si říkala, sakra vždyť naše přístupy nejsou tak rozdílné. V kapitole o pláči autorka představuje jak dětský pláč není dobrý, pro rodiče ani dítě, ani okolí. Zajímavá věta k přemýšlení je "plačící děti nebo nevnímaví rodiče"? Se spaním a usínáním jsme dlouho bojovali až jsme to jednoho dne vzdali a řekli si abysme byli všichni v pohodě tak budeme spát spolu. A myslím, že by to tak mělo být.
.
To, že autorka zmiňuje, že za psychické poruchy jako ADHD, SIDS a podobné může pláč mě dost překvapilo a kroutila jsem jako zdravotník hlavou, ale po přečtení jsem si říkala, že na tom něco může být. O kapitole SIDS jsem jako porodní asistentka hodně přemýšlela a často se k ní vracela, prostě mi to vrtalo hlavou. S tím, že nejsou miminku naplněny jeho potřeby a proto umírá jsou zajímavé teorie.
.
Co se týče kapitoly života matky tak autorka začala tím co se se ženami v porodnici děje a jaký to má na ně vliv. Za studií jsem přišla do kontaktu s mnoha mě rovnými spolužačkami z různých koutů Česka a v některých porodnicích je vážně přístup příšerný. Já měla štěstí, že jsem měla praxi ve skvělé nemocnici kam se ženy rády vracejí. Vzpomněla jsem si na svůj vlastní porod a měla slzy na krajíčku, nebo jsem si vzpomněla i na ten klid a pocit štěstí když jsem byla součástí u porodů jiných a ten pohled na spokojenou maminku s miminkem v náručí.
.
Syn s námi spal cca od 3 měsíců s pár pokusy aby spal ve své postýlce a dál v postýlce u naší postele do 2,5 let a kojila jsem 20 měsíců. Ze začátku jsem syna nenosila, přiznám se, že jsem se bála, ale když byl větší a rostly mu zoubky nosila jsem ho (teda v nosítku), ale byl taky hodně kočárkový. Také jsme bojovali s pláčem hlavně večer, kdy jsme jen chodili a houpali v náručí, kapičky na prdíky občas pomáhaly.
.
Moc se mi líbil trefný sarkasmus. A to nemluvím o kočárku a rovné podložce, které dokázali autorku pěkně rozparádit. Hodně jsem po přečtení přemýšlela co jsem mohla dělat jinak když byl syn maličký. Každá máma by si ji měla přečíst a hlavně ta nastávající. Jsem zvědavá na další knihu, kterou ráda podpořím.

KlarisK
19.11.2020

Kniha se čte krásně. Autorka píše srozumitelně a mile. Text krášlí moc pěkné ilustrace. Doporučila bych ji hlavně prvorodičkám.

Prske
27.10.2020

Nemůžu říct, že bych se v knize dozvěděla něco převratného a nového, ale i tak mě mile naladila na přirozené a jemné mateřství, které je mi už nějakou dobu sympatické :)
Zvlášť oceňuji úvodní kapitolu o evoluci, která propojuje celkovou myšlenku knihy, a také vlastní zkušenosti autorky o fázích dne svého syna.
Co bych lehce vytkla, tak určitě mnohé stylistické chyby (odstavce, opakování stejných slov ve větě) - před druhým vydáním by to chtělo ještě zkontrolovat.