Jiskřivý idol

Jiskřivý idol https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516621/bmid_jiskrivy-idol-ZQg-516621.jpg 4 172 37

Temný Olymp série

V ultramoderním městě Olymp se za všechno platí. Psyché Dimitriouová věděla, že se Afroditě nakonec bude muset postavit, ale nikdy by nečekala, že půjde doslova o její srdce – ani že Afrodita nařídí svému pohlednému synovi, aby jí vlastnoručně uštědřil smrtící ránu. Erotovi nevadí prolévat krev. Matka si z něj vychovala osobní dýku v temnotě a naučila ho přijímat, že je spíš zrůdou než mužem. Když však nastane čas postarat se o poslední terč… nemůže se k tomu přinutit. Zmatený vlastní reakcí na Psychéinu nečekanou laskavost, udělá to jediné, co ho napadne, aby ji udržel v bezpečí: spojí ji se sebou tělem i duší. Psyché nečekala, že se ocitne v manželství s nejnebezpečnějším vrahem města, ale něco na Erotovi v ní probouzí žár, jaký nikdy dřív nepoznala. Hranice se zastřou a spojenectví posunou a Psyché si uvědomí, že Eros ji možná přece jen připravil o srdce… a ona si není jistá, jestli tu ztrátu přežije. Moderní převyprávění mýtu o Psyché a Erotovi, které je stejně hříšné jako sladké.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Electric Idol , 2022

Ketfl
18.10.2023 4 z 5

Řekla bych, že si pořád kladu ty samé otázky, jako jsem si kladla i u prvního dílu. Moc nechápu ten svět, to pojetí bohů, k čemu tam jsou dobří a tak, ale stejně jsem to zhltla jak malinu. Autorce se musí nechat, že i vlastně úplnou blbost plnou docela závažných chyb, které by mě normálně nutily upustit od čtení, dokáže napsat tak čtivě, že jsem si to opravdu užila. Když vezmu vztah ústřední dvojice, Psyché a Erota, tak ten byl fakt žhavý. Tu chemii mezi nimi se autorce povedlo popsat fakt na jedničku. Jen mi vadilo, že snad půlku knihy oba omílali a řešili to samé dokola. Možná to udělalo i to, že začátek příběhu měl fakt rychlý spád a pak se to prostě docela táhlo. Přesto musím říct, že mě to bavilo, což mi přijde fakt neuvěřitelné, když tady píšu tohle hodnocení. Mohla bych tam vytknout totiž milion dalších věcí, přesto jsem si knihu dost užila a další díl si nenechám ujít.

Hodnotím 3,5 z 5.

Medasek
15.10.2023 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil mnohem více než ten předchozí. Jsem ráda, že překladatelé si tentokrát odpustili výrazy jako broskvička, čárečka atd.
Postavy se mi líbili i trochu více než v minulém díle. Hlavně tady mi připadala uvěřitelnější jejich vzájemná přitažlivost.
Jsem zvědavá, co autorka vymyslí v příštím díle.

DomenicaRisa
13.10.2023 3 z 5

Když autorka upustí od větších náznaků fantasy, je to najednou výrazně stravitelnější. Postavy jsou více "lidé" a celkově je to uvěřitelnější. Díky propojení s řeckými mýty se bude zapomínat hůře, než jiné sexy oddychovky na jiné odpoledne.
Značné zlepšení oproti prvnímu dílu. Snad bude autorka v tomto trendu pokračovat.

Pauvka
09.10.2023 4 z 5

Na druhy dil Bohu jsem se vazne moc tesila. Kniha nezklamala, ale prvni dil byl o neco vic lepsi. Dobre napsana a ctiva.

Katebe
07.10.2023 4 z 5

Na druhý díl Temného Olympu jsem se moc těšila a netrpělivě ho vyhlížela. Možná proto jsem byla trochu zklamaná. Kniha se dobře četla. Napsat čtivý příběh autorka umí, ale čekala jsem prostě víc.
První díl vyzdvihovala kombinace řecké mytologie a současnosti a k tomu nekonvenční sex. Z knihy jsem byla nadšená. Druhý díl byl hezký ale nudný v porovnání s prvním. Na aspoň nějakou akci si člověk musí počkat skoro 250 stránek. Sex je jedna velká nuda a při množství prožitých orgasmů, během pár hodin, je i méně uvěřitelný. A přitom nápad je to úžasný a kdybych nečetla Neonové bohy, byla bych úplně spokojená s jemnou romantickou knihou.
Chtěla jsem dát 3 , ale když přihlédnu k hodnocení jiných mnou přečtených knih, tak bych nebyla férová, takže 4.

Hatshepsut
04.10.2023 4 z 5

Máme tady druhý díl z ultramoderního města Olymp a musím říct, že se mi líbil o chlup více. U prvního dílu jsem velmi ocenila nápad autorky s řeckou mytologií, díky kterému mě tato série hned od počátku zaujala, ale tak nějak jsem autorčinu psaní musela přivyknout. Tak uvidíme, co nás čeká příště a čím nás zbylé dcery Demétér překvapí. A určitě musím ocenit krásné přebaly knih!

Heaven001
01.10.2023 4 z 5

Druhý díl byl mnohem lepší než první. Přestože je děj tak nějak předvídatelný, v průběhu jsem se nenudila. Rozhodně progres oproti dílu s Persefonou a Hádem, který byl za mě až příliš přitažený za vlasy. Líbily se mi postavy i dialogy a moc se těším na další díly. Především na Héru a Dia. Jejich díl si určitě nenechám ujít. Doporučuji především lidem, kteří mají rádi trochu peprnější knihy :)

Andrejka91
01.10.2023 4 z 5

První díl se mi líbil malinko víc. Tady mi to od začátku připomínalo Sněhurku. Příběh byl předvídatelný ale bavilo mě napětí a že kniha měla spád a četla se rychle, protože je napsaná skvěle. Těším se na další díl, protože tohle je jedinečná série jaká tu ještě nebyla.

KajinaH722
27.09.2023 5 z 5

Musím říct, že druhý díl mě o kousek bavil víc.
Doufám, že od autorky získáme víc knížek, protože se mi její příběhy líbí a jsem zvědavá na ostatní sestry Dimitriouových.

TerryDee
26.09.2023 5 z 5

Jiskřivý idol je druhým dílem ze série Temný Olymp. A já jsem ráda, že jsme se na tohle místo mohli znovu vrátit.

Psyché je sestra Persefony (Neonoví bohové) a dcera Demeter. Takže se už nějaký ten pátek pohybuje okolo třinácky. A právě podle nic nesplňuje měřítka dokonalé krásy. Neboť má proporce dívky s postavou krev a mléko. Nicméně to Psyché nerozhází, takže nějaká strie či špíček není pro ni rozhodující. Je to velmi rozumná dívky se srdcem na správném místě a pro svou rodinu by udělala cokoliv.

Eros je synem Afrodity a plní její smrtící plány. Takže v Olympu je za takového místního zabijáka. Nepouští si moc lidí k tělu a má jen pár blízkých přátel. Nicméně pod touhle fasádou se skrývá citlivá duše.

Když se ti dva potkají, tak pocítí zvláštní přitažlivost. A pravě díky tomuto setkání se rozjede kolotoč událostí. Afrodita si totiž vyžádá od Erose, aby se zbavil Psyché. Ale to nakonec vyústí v dohodnutý svazek. A tady se ukázalo, jak se ti dva nádherně doplňují a že láska může být nádherný cit. Moc mi líbilo, jak Eros opěvoval Psychinu krásu. To bylo úžasné.

Stejně jako předchozí díl, tak i tento jsem si maximálně užila. Libi se mi propojení řeckých mýtů s moderní dobou. Je to čtivé, napínavé a i romantické linka je suprová (hatetolove, dohodnutý sňatek a nucená blízkost - značka ideál).

lena.o.knihach
21.09.2023 4 z 5

Jiskřivý idol je druhý díl série Temný Olymp, a i když jste první díl nečetli, s klidem se můžete pustit do tohoto. Jedná se pouze o navazující knihu, ve které je jiná ústřední dvojice.

Psyché Dimitriouová je Persefonina (hlavní postava Neonových bohů) sestra. Je to úspěšná influencerka s postavou, jež podle komentářů na sociálních sítích nesplňuje ideál ženské krásy.
Eros je Afroditin syn. Matka ho využívá na špinavou práci a poté, co se Psyché s Erotem společně ocitnou na celkem zavádějícím snímku, Afrodita rozhodne i o osudu Psyché.

Stejně jako předchozí díl, i tento jsem si moc užila. Řecká mytologie zasazená do moderního světa je skvělá a neskutečně mě to bavilo.
Bylo to čtivé, vtipné a romantická linka neměla chybu. Pokud máte rádi od nenávisti k lásce, dohodnutý sňatek, nucenou blízkost, jednu postel tak neváhejte, protože tohle všechno v knize najdete.

#spoluprace @knihydobrovsky

Holubka
19.09.2023 5 z 5

Tenhle díl jsem si užila. Eros byl úžasný a Psyché mě moc bavila. Oba dva se skvěle doplňovali a ta chemie mezi nimi byla úžasná. Doufám že brzo vyjdou další díly, protože tohle převyprávění řecké mytologie mě nehorázně baví.

anna7852
17.09.2023 4 z 5

Bylo to žhavé, líbilo se mi to.
Psyche s Erotem byli vážně skveli
A jsem ráda,že už prvni díl ztratil štítek fantasy, jelikož to s fantasy nemá nic společného:)

kristy.books
15.09.2023 5 z 5

Neonoví bohové boli super, preto som si nemohla nechať ujsť ani druhé pokračovanie série Temný Olymp. Jiskřivý idol je príbehom Erosa a Psyché a hoci sa mi prvý diel páčil o niečo viac, opäť to bolo skvelé čítanie. Toto moderné spracovanie gréckej mytológie rozhodne stojí za to.

Psyché bola hrdinka, ktorá mala nejaké to kilo navyše, ale za svoju postavu sa nehanbila, práve naopak, čím si ma hneď na začiatku získala. Navonok vyzerala ako taká sladká influencerka, kvôli čomu ju mnoho ľudí podceňovalo. Každý svoj krok však mala detailne premyslený, nič nerobila len tak a vedela prekvapiť. Mala hlavu i srdce na správnom mieste, čo bolo vo zvrátenom prostredí Olympu skôr ojedinelé. Páčil sa mi aj jej vzťah so sestrami, jedna pre druhú by urobili i nemožné.

Eros mal povesť nebezpečného muža, ktorý pre svoju matku robil špinavú prácu a bolo lepšie sa mu vyhnúť. Nepúšťal si k telu veľa ľudí, nemal ani veľa priateľov, no keď už ste si dokázali získať jeho sympatie a dôveru, stalo to za to. Pod tou drsnou maskou sa skrýval citlivý muž, ktorý od detstva túžil len po láske svojej matky, čoho sa, bohužiaľ, nikdy nedočkal. Čím viac som ho spoznávala, tým viac som si ho zamilovávala. Niekedy mi preňho pukalo srdce a najradšej by som ho objala, najmä vtedy, keď si o sebe myslel len to najhoršie.

Romantická linka v štýle "dohodnuté manželstvo" tu bola spojená s určitou "akčnou" zápletkou, čo mám rada. V Olympe sa neustále intriguje a klame, ľudia sú ochotní ísť aj cez mŕtvoly, aby získali, čo chcú, takže sa tu každý musí mať na pozore a nesmie ani na chvíľu poľaviť v ostražitosti. Afrodita bola poriadna potvora a ja som celý čas dúfala, že už s ňou konečne niekto urobí poriadky.

Psyché a Eros sa pekne dopĺňali, ona mu ukázala, aké to je žiť v láskavom prostredí, kde sa jeden o druhého stará a on ju bol zasa ochotný chrániť za akýchkoľvek udalostí a zniesť jej modré z neba. Páčilo sa mi, že tentokrát to bol mužský hrdina, ktorý si ako prvý začal uvedomovať svoje city. Nesmierne to medzi nimi iskrilo, takže sme si užili rozkošné i poriadne vášnivé momenty.

Už teraz sa veľmi teším na ďalšiu časť, snáď sa jej dočkáme čo najskôr.

katasokolov
14.09.2023 3 z 5

3/5*

První díl z moderního Olympu mne velmi zaujal. Druhý už je jen jeho slabším odvarem. Nezapírám, že kniha se opět četla lehce, ale prostě a jednoduše už to nebylo ono.

Ústřední dvojice nenadchne/neurazí a příběh byl přeci jen jednoduššího rázu. V úplném závěru přišlo pár zvratů, které mohly zaujmout - a celkem jsem si oblíbila Diovu sestru Helenu, přesto ještě popřemýšlím, zda kupovat další díl.

Teď už se budu těšit na listopad a na Dotek temnoty od Scarlett St. Clair.

viola5163
04.09.2023 5 z 5

Úžasný stejně jako první díl. Silní hrdinové a hlavní hrdinka i přesto, že je trochu při těle, tak je i tak krásná a sebevědová. Získá muže, který jí taky tak vidí. Žádný stereotyp. příběh byl super, akorát milostné scény mi nepřišli, tak žhavé, jako u prvního dílu, ale to je maličkost. Už se těším na další díl.

JaAnička
01.09.2023 3 z 5

Mno....po tak trochu divném první díle tu máme obstojné (nebo spíše obstojnější) pokračování.
Nemůžu říct, že by to bylo něco extra...vlastně je to opět relativně plochý erotický román s ne úplně funkčními postavami, vybudovaným světem, komplexním dějem nebo i zápletkou (ano, vím, že základ vychází z antických mýtů).
Já vlastně úplně nevím, co o tom říct. Postavy jsou na facku, všechno je hrozně hrrr a rychlé a všechno se strašně rychle podřizuje nějaké ploché "vášni" nebo "touze". Také mi hrdinové tak trochu připadají jako vrtulky, aneb jak rychle člověk dokáže změnit své uvažování a celoživotní jednání...(odpověď podle této knihy je: "ani ne týden"). Jakože nejsem proti vývoji postavy, ale pokud knihu otevřu na začátku a na konci, chci tu postavu stále poznávat...ale tady? Ne, je to taková slepenina více postav do sebe (stejně jako to neustálé poukazování na to, že je tlustá a že si nemůže koupit normální oblečení? - jako vážně?).

Ani ten konec není úplně příjemný, záverečný zvrat je prakticky nulový, uměle akční a opět strašně zrychlený. Oproti jedničce, jejíž konec mi tak špatný nepřipadal, jsem s tímto koncem i docela zechucená...je tak strašně růžový, že barbie svět je oproti tomu modrý.
Jednička byla schopná proslavit se aspoň (tak trochu) drastickými BDSM scénami, ale tu? Ano, sex tu byl příjemnější a tak trochu přirozenější, ale nemyslím si, že by byl schopný záchránit kulhající děj.

řecká mytologie domluvené manželství fantasy řecké báje

Katee Robert
americká