Temný květ

Temný květ https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457625/bmid_temny-kvet-UCb-457625.jpg 4 95 26

Vůně Aramteshe série

V říši Aramtesh jsou vůně mocné… Ovšem když shoří celá plantáž nejposvátnější květiny dahkai a korunní princ Nisai je otráven, může to znamenat konec celého císařství. Jeho osud tak leží v rukou chudé vesnické parfumářky Rakel a Ashe, Nisaiova věrného osobního strážce, kteří se vydají hledat starodávný protijed. Ale pokud se jim nepodaří rozluštit jeho tajemství a vyléčit prince včas, může spolu s ním zaniknout i celý Aramtesh.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Darkest Bloom , 2019

anndrra
21.01.2021 5 z 5

Vůně Aramteshe je jiná.
Je originální, neotřelá a uhrančivá. Perfektně promyšlená a propracovaná YA fantasy v níž postavy dokonce mluví vlastní řečí. Kniha má navíc nádhernou obálku, která vypadá jako ukradená z pohádek tisíce a jedné noci, jen škoda, že lesklý hřbet se při čtení ošoupá a ztrácí tak svou královsky zlatou barvu. Osobně ji hodnotím pěti hvězdami z pěti a jdu si objednat novou zásobu vonných svíček, protože během čtení jsem vyčerpala všechny zbylé povánoční zásoby

Talys
20.01.2021 4 z 5

Dobrodružství, jak má být - cesta za posláním, nebezpečné úkoly, unikání před rukou zákona i trocha té romantiky. Škoda, že na další díl si budu muset počkat. Jedna hvězdička dolů je za místy neobratný překlad spočívající hlavně v příliš dlouhých souvětích.

Libris_Na_Ex
11.01.2021 5 z 5

4,5/5
Vůně Arameteshe: Temný květ je kniha, která není na českém bookstragramu moc vidět a je to škoda.
Dostáváme se do světa plného písku (pokud máte rádi kmihy typu Jiskra v popelu nebo Pomsta a rozbřesk tak směle do toho), vůní a legend. Autorka si zde vymyslela scela nový svět a vlastními fantastickými prvky, ať už jsou to lektvary, vůně, božstvo nebo třeba vlastní zvířata. Vymyslela ale i vlastní politický systém. Doufám, že z předchozích vět je jasné, že svět je velmi originální a autorka ho má velmi dobře promyšlený. Na druhou stranu si musíme přiznat, že trvá hodně dlouho, než se člověk zorientuje, čemuž nepomáhají ani „arabské/vlastní“ názvy a jména. Musile jsem si vzít lepík a dělat si poznámky, protože jinak bych byla naprosto ztracená. Ale vůbec mi to nevadilo.
Hlavní postavy Rakel a Ash se naprosto krásně doplňují. Rakel, pocházející z chudé rodiny, je chytrá dívka s prořízlou pusou, která to umí velmi dobře s vůněmi. Ash je princův Štít, věrný osobní strážce, který by pro svého prince a zároveň přítele zemřel. Je to bojovník, který vždy zachová chladnou hlavu, Pokud ho tedy nedostihnou jeho stíny z minulosti. Oba sledují svoje cíle, které je svedou dohromady a začne mezi nimi vznikat uvěřitelná láska, která ale rozhodně není na první pohled, naopak se buduje velmi pomalu.
I osadní postavy opravdu nejsou navíc a mají charakter a svůj cíl.
Děj velmi rychle utíká. Ač by to mohlo působit jako kniha, kde hlavní postavy pořád jenom putují a nic se neděje, není tomu tak. Na hlavní hrdiny pořád číhá nějaké nebezpečí, kterému se musí společně postavit. Navíc je to velmi čtivá kniha a stránky jsou malé, takže 440 stran vám uteče a ani nevíte jak.
Suma sumárum, je to velmi dobrá kniha, které nemám co vytknout. A i když to asi nebude moje nejvíc nejoblíbenější kniha na světě, za přečtení určitě stojí, další díly budu nadšeně vyhlížet a doufám, že se do ní pustí více čtenářů, protože ta kniha si to rozhodně zaslouží. A navíc to bude nádherná ozdoba vaší knihovny.

TerkaV624
06.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Na to, že je to autorčina první kniha, tak skvělý výkon. Kniha se čte velmi rychle, dokonale vymyšlený svět Aramtesh. Hlavní hrdinové Rakel a Ash se dle mého názoru k sobě perfektně hodí a nakonec si k sobě najdou cestu i navzdory počáteční nedůvěře. Kniha je napínavá až do konce, rozhodně jsem se při čtení nenudila. Už se nemůžu dočkat druhého dílu.

viola5163
01.01.2021 5 z 5

Úžasné dobrodružství, ztvárnění světa inspirováno jak realitou tak i fikcí. Nadpřirozených prvků je tam přiměřené množství takže pokud se někdo nevyžívá v čistokrevných fantasy kde je na každém rohu něco nadpřirozeného je to přesně pro něj pokud s tím to žánrem teprve začíná. Postavy jsou sympatické mají milý a silný charakter, ale zároveň jsou ukázány jejich slabosti. Čte se svižně, děj se nezastavuje a nikdy si nemůžete být jistí jak to s hlavními hrdiny dopadne. Velice doporučuji :)

chodícírohožka
29.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha s nádhernou obálkou a neuvěřitelně čtivým, zajímavým dějem. Hlavní zápletka sice možná nepůsobí až tak originálně, ale její řešení je podle mě jedinečné, hlavní postavy jsou přesvědčivé a sympatické a svět, v němž žijí, je kouzelný, přesto ne přehnaný. Opravdu moc povedené dílo.

P. M. Freestone
australská