Bílá tma

Bílá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475062/bmid_bila-tma-QvU-475062.jpg 4 140 140

Temný kraj série

Lily Bakerová přežije autonehodu na zledovatělé silnici v Hagenu v Severní Dakotě. Probere se, aniž by tušila, kdo je a kde se nachází. Pronásledují ji verše z Bible a výjev muže ležícího v kaluži krve. Téže noci dojde k vraždě mladé ženy, jejíž tělo je pohozeno v popelnici. Kylie Milliardová, jediný detektiv v Hagenu, oběť zprvu nepoznává, ale brzy zjistí, že Lily s mrtvou ženou pojí temná minulost . . . Kdyby si jen Lily pamatovala, jaká. Lily i Kylie hledají odpovědi. Kylie musí hrát podle pravidel, Lily na jistotu. Čím víc se o sobě Lily dozvídá, tím víc se bojí pravdy. Stihne zjistit, kdo ve skutečnosti je, než ji minulost dožene? Tento thriller je prvním dílem nové série příběhů, nazvané Badlands Thrillers, která postupně odhaluje příběh Lily Bakerové a dalších obyvatel fiktivního městečka Hagen.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

White Out , 2020

hlenicka
27.07.2022 5 z 5

Tahle me dokonale bavila! Je to první díl z trilogie,jsem zvedava na další. Už u téhle je nastavena latka vysoko.. Hodne me bavila Kylie i Lili s Iverem. Ale nejvíc mi byla sympatická právě detektivka Kylie.Ten konec sem mela tak nejak pomotaný s těmi jmény,kdo je kdo,kdo byl kdo.. ajajaj,ale pochopila, dost dobrý thriller a hodnotím všemi deseti!

jasmína
08.07.2022 5 z 5

Kniha splnila cíl, byla napínavá do úplného závěru, a jsem zvědavá na další část.....

Šárka88
29.06.2022 4 z 5

Tuto knížku jsem četla hodně dlouho, příběh mi utíkal pomalu. Začátek dobrý a pak se to táhlo a konec taky dobrý. Kylie mě bavila spíše ke konci a Iver s Lily? Bylo předvídatelné, co mezi nimi vznikne a přidávám hvězdičku za konec a jejich sblížení. Jinak hodnotím 3* , za měsíc si nevzpomenu o co vlastně šlo. Hodně propletených postav na mě. Další díl si přečtu jen tak někdy ze zvědavosti.

soukroma
21.05.2022 5 z 5

Dobré napínavé čtení: zase jiný thriller, od autorky a s hrdinkou policejním detektivem v hlavní roli, ze Severní Dakoty, poněkud pod sněhem. Velmi zapeklité, pěkně postupné odhalování pozadí i skutečností z pozice tři vypravěčů, nakonec s nečekaným (bláznivým) rozuzlením. Vícero amnézií, trocha vyvolaných vzpomínek na Afghánistán na jedné straně a věznění ve srubu na straně druhé, vztahových problémů a divných rodin, jako celek to ale překvapivě nezklamalo. 90%

Leona333
24.04.2022 4 z 5

Děj frčí od prvních stránek. Hned na úvod ,,záhada," která mě chytla a nepustila dřív, dokud se nepřiblížil samotný závěr knihy. Hlavní postavy mi jsou vesměs sympatické. Ono se to v dalších dílech, této nové série, jistě ještě vystříbří... ; ) Závěr byl dle mého tak trochu diskutabilní - pochybný... Proto jsem dala o hvězdičku méně.
Každopádně, kdo má rád znepokojující a poutavé příběhy, tak si rozhodně přijde na své.

Gibis
12.03.2022 5 z 5

Bylo to napínavé opravdu od začátku, autorka hned první kapitolou strhne a pak už se od knihy těžko odchází. Závěr je možná dramatický až příliš, trochu na úkor uvěřitelnosti, ale to ráda odpustím. Neříkám, že si za rok vzpomenu o co v knize šlo, ale pozitivní dojem z napínavé knihy určitě zůstane. Pokračování série si ujít nenechám.

Jiparis
15.02.2022 4 z 5

Zajímavý námět. První část byla velmi napínavá, samotné rozuzlení a závěr mi přišly uspěchané, zmatené a trochu nedůvěryhodné.

Hvězdinka
13.02.2022 3 z 5

Celkem povedené, hodně postav, hodně propletené, čtivé.

Hella
31.01.2022 3 z 5

Docela ucházející průměr. Žádná extra bomba (určitě si za pár dní nevzpomenu nijak přesně, o co šlo), ale na ukrácení šedivého odpoledne dobré.

ellescorpio
27.01.2022 3 z 5

První půlka se zdála velmi slibná. Druhá se dost táhla, fůra jmen, navíc časté střídání oslovení jménem a příjmením, čímž se mi postavy dost pletly. Konec neskutečně přitažený za vlasy.

Leena
24.01.2022 2 z 5

Nic extra to nebylo, dočetla jsem se sebezapřením :-(

konicekbily
24.01.2022 5 z 5

Pro mne nová autorka a nová řada thrillerů. Oceňuji pěkně napsaný svižný začátek, kde se autorka vrhla do děje a během toho stačila nás v krátkém časovém horizontu seznámit s hlavními postavami. Ztráta a návrat paměti hrdinů a navracení vzpomínek pomalu objasňují příběh a závěrečná scéna plná napětí je možná asi až moc "pod napětím".
Ale čtenářům se to líbí a toleruji to.

ERIK 2
17.01.2022 1 z 5

Nezaujalo mě to.

Katania
09.11.2021 4 z 5

Trochu tuctové, ale čtivé. Jsem zvědavá na další.

jeny-v
07.11.2021 4 z 5

Mě se kniha líbila a jsem ráda, že jsem po ní sáhla. K thrillerům bych ji tedy nezařadila. Jak se říká, není člověk ten, aby se zavděčil všem a v literatuře to platí snad nejvíce. Hlavními postavami, které vévodí krátkým kapitolám, je Lily Bakerová, která přežije autonehodu a jelikož byla v bezvědomí, nepamatuje si o sobě zhola nic. Další postavou je policejní vyšetřovatelka Kylie Milliardová, která touží odejít z této zapadlé oblasti Hagenu do většího Fargu. V noci je povolaná šerifem Jackem Davisem k nálezu mrtvé ženy v popelnici u baru Skål. Posledním protagonistou je Iver Larson, rozvedený majitel baru a vojenský veterán, který se jen stěží probírá z kocoviny. Jakou roli hraje únos pěti dívek před deseti lety a vraždou Abigail?

ArwenAragorn
07.11.2021 5 z 5

81%
A vtom se něco pokazilo. Rychle se setmělo. Kolem, ale i uvnitř Lily. Abby žadonila, křičela. Studený vzduch pálil, bolelo to, jako by jí rvali plíce z těla. Musí běžet dál. Kde je Abby? Lily se chtěla ohlédnout zpátky, ale nemohla. Není čas. Jak utíkala, větve ji švihaly a řezaly. Zakopla, upadla, vyškrábala se na nohy a běžela dál.

Parádně napsaný thriller. Je poznat, že autorka je skvělá vypravěčka. Příběh má spád, akci, napětí, výbornou zápletku a dramatický závěr. Žádná hluchá místa. Detektiv Kylie Millardová je sympaťačka, a nejen ona.
Série začala víc než dobře a já se těším na další díly, ostatním knížku doporučím.

Acquenta
06.11.2021 1 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě nebavila již od první strany. Měla jsem chuť ji odložit, ale bojovala jsem. Nakonec dočteno , ale s obrovským zklamáním.

JajaPaja
04.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha tuto spisovatelku budu sledovat

netopýrek1985
17.10.2021 5 z 5

No asi další úspěšná série. Četla se úplně sama za mě spokojenost

vera4669
14.10.2021 4 z 5

Slibný start nové série.. Nechybělo napětí, zajímavý příběh, krátké kapitoly, střídání postav, kniha se čte dobře a nutí číst dál a dál.. Konec trošku překombinovaný, ale jako celek super, určitě si další díl ujít nenechám

Danielle Girard
americká, 1970