Temný anděl

Temný anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67447/bmid_temny-andel-crn-67447.jpg 3 164 34

Temný anděl série

První kniha trilogie Temný anděl. Temní andělé jsou skuteční! Existují! Eoduin se posmívá příběhům a pohádkám staré chůvy, ale co když je v nich ukryto kruté zrnko pravdy? Její služebná Aeriel až příliš brzy zjistí, že temní andělé jsou smrtelně skuteční. A neskutečně krásní! Vampýr odnese Aeriel na svůj hrad, kde musí sloužit jeho třinácti manželkám - přízrakům bez krve a duše. Aeriel je omámena magickou přitažlivostí temného ikara a nedokáže se mu vzepřít. Bolestně si však uvědomuje, že ho musí zabít!... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR) , CooBoo

The Darkangel , 1982

drabkovice
16.02.2014 5 z 5

Kniha mě obalem vůbec nezaujala. Ale po prvních stránkách jsem věděla, že bude super. A taky že jo. Krásná knížka :)

angelbooks
25.01.2014 2 z 5

Kniha má docela i zajímaý děj říkáte si jestli Aeruel zachrání Eoduin nebo co se s ní stane když ji ted vampýr odnesl sebou ( myslím když odnesl Auruel ) a nebo jeslti dokáže Aeruel pomoct ostatním co jsou v hadu, čímž myslím i chrliče.
Bohužel mě kniha nudila, nebýt toho že je krátká, tak bych ji asi ani nedočetla.
Na další díly se nevrhnu, i když je mají v knihovně :D.

Klaris 99
02.12.2013 2 z 5

Je taková drsnější pohádka, která nemá tak úžasný děj, kterým by vás upoutala.Vadilo mi, že knihu vyprávěla autorka a ne hlavní hrdinka(ich forma je prostě ich forma). Konec byl strašný, ale ipřesto všechno to mělo malé plus, proto dávám dvě hvězdy. Pokud se někdo chystá číst tuto knihu, tak se na to vykašlete a přečtěte si třeba pohádky bratří Grimmů, myslím, že vás budou bavit víc.

bookcase
28.06.2013 3 z 5

Pohádka pro děti, temná a ponurá. Přelouskáno za odpoledne.

DariDerek
28.05.2013 2 z 5

Tak tohle teda ne.....nedávno jsem se kamarádovi chlubila, že každá knížka, kterou přečtu má něco do sebe, že jsem nikdy nedala méně než tři *, že se mi všechny líbily a že vždycky sáhnu po správném výtvoru...chyba! Tahle kniha mě zklamala, už při prvním 10stránkách jsem se nudila, po dalších 20 jsem myslela, že to vzdám, sice mi to nedalo a přečetla jsem do konce, ale se značným "znechucením".... Tohle už dál číst nebudu :)

never-mind
12.05.2013 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano! Krásná, čtivá a přesně můj žánr. Snad bych jenom uvítala,kdyby to bylo obsáhlejší a rozvedenější, protože zápletku to na to má. Dvojka se mi líbila ještě víc a tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne :) Musím si udělat čas na trojku...

Denaille
31.03.2013 3 z 5

Kdybych měla deset či možná třináct let a dostala tuhle knihu do ruky, možná bych z ní byla nadšená. Nicméně pro dvacetiletou holku, která toho přečetla už dost, je to pouze jednohubka přečtená za pár hodin, na kterou během týdne zase zapomene.
Opravdu je to spíše taková fantasy pohádka. Ale oceňuji originalitu nápadu a jestliže kniha opravdu vyšla v roce 1982, pak klobouk dolů. Přesto mi tak moc nesedělo to prolínání fantasy světa a techniky. Některé momenty mohly být trochu více rozepsány a dialogy v závěru by mohly být lepší.
Pro mladší čtenáře může jít o mnohem zajímavější čtivo a v tom případě ho i doporučuji. Mně bohužel tohle nestačí.

VeronikaK85
11.01.2013 3 z 5

Jde o něco mezi fantasy a pohádkou, ale musím říct, že jsem stále na vážkách. Kniha ani neurazí, ani nenadchne. Rozhodně to není něco, k čemu bych se s radostí vrátila, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Těžko říct.

ciniminisek
08.07.2012 2 z 5

Já nevím co si myslet.Určitě se mi kniha líbila,ale můj šálek kávy to není.Do dalšího dílu se zatím nehrnu.

Daniela Dark An
31.05.2012 5 z 5

nejlepší kniha na světě už se těším jestli vyjde trojka

pikacka
02.05.2012 4 z 5

Je to opravdu krásná fantazy - pohádka. O napětí není nouze, děj je svým obsahem zajimavý. Doporučuji přečtení kniha je moc pěkná

Lucie249
25.04.2012 5 z 5

Meredith Ann Pierceová patří mezi mé nejoblíbenější autorky - a protože mám ráda tajemno a záhady, tak se mi tahle kniha moc líbila:)

Hipi
19.04.2012 5 z 5

Musím přiznat svoje rozpaky z toho, komu je tahle kniha s krásnou obálkou (která mimochodem dokonale ladí s jejím obsahem) vlastně primárně určena. Na dětské čtenáře je v ní několik silně děsivých a/nebo násilných pasáží a dospělé by zase mohl odrazovat jednoduchý styl vyprávění. Kromě toho je pro mě krajně obtížné představit si krásného vampýra, disponujícího bílou pletí (to by ještě nebyl žádný problém), stříbrnými vlasy a bezbarvýma očima (to už je o dost horší).
Pasáže, ve kterých vampýr ve svém temném hradu křičí ze spaní (kvůli snům, které mu přivodila hlavní hrdinka Aeriel svými pohádkami), zatímco jeho přízračné manželky kvílí a chrliči na cimbuří vřeští (všichni dohromady), jsou přesně tím, co jednoho čtenáře dokonale znechutí a druhého zaujmou a pobaví (já patřím k druhé skupině).
Jde o skvělé dílko, které s moderními upírskými romancemi nemá nic moc společného- kromě upíra v hlavní záporácké roli- a které bych zařadila do žánru temné fantasy/pohádky. Děj je napínavý, originální, tajuplný a mystický; místy s hororovým nádechem, místy naopak snivý, poetický a krásný.

Emmgirl
12.12.2011 4 z 5

Příjemné oddychové počtení s pěkným a neotřelým dějem... Což mi připomíná jediné. Nemohla jsem uvěřit svým očím, když jsem zjistila, že originál je sepsán již roku 1982, jelikož příběh je vážně nadčasový a je schopen hravě konkurovat některým dnešním slátaninám, ve kterých není nic jiného, než obyčejné nezajímavé a již pouze předělané propůjčení si, již stokrát použitých ohraných nápadů. To si podle mě zaslouží obdiv.
Podle mě sice mohl být konec více rozepsán, jelikož se mi zdálo zvláště to šťastné zjištění a celkově i zakončení trochu uspěchané, ale to není zase tolik na škodu vzhledem k tomu, že má existoval pokračování (podle pojmu trilogie soudím, že by měly být ještě dvě knihy)..

A nemusím snad dodávat, že mě zaráží, po kolik neuvěřitelných letech se až dostala kniha k nám! Je neuvěřitelné, jak jsme vůči vydávání zaostalí, to je vážně hrozné.. O našich knižních přebalech a u jiných knih raději ani nemluvě..

Jsem upřímně velice zvědavá, kdy se k nám dostane pokračování... Ráda bych si ho přečetla dříve, než za několik let vystuduji, jelikož s naším tempem, dokazující rok vydání u nás, si nejsem vážně jistá, zda se mi to povede..

Meredith Ann Pierce
americká, 1958