Temné znamení

Temné znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273440/bmid_temne-znameni-VsE-273440.jpg 4 84 38

Oblíbený dětský lékař v sobě objeví úchylku děsivější než cokoli jiného... zlomený otec musí stanout tváří v tvář magickým bytostem tajemného světa, aby se vyrovnal s rodinnou tragédií... muž při vědeckém experimentu v sobě nešťastnou náhodou začne nosit myšlenky a vzpomínky tisíců lidí... parta pohledných zombíků se vydá na lov do nočního klubu. Temné znamení je jedinečný soubor hororových povídek z českého, zejména pak moravského prostředí.... celý text

LejcaS
01.04.2016 4 z 5

Na prvotinu a mládí autora velice zdařilý kousek. Zajímavé a nápadité povídky co se námětu týče, ale jak už bylo předesláno níže ubrala bych té ,,erotičnosti " . Těšila jsem se na tajemno s nádechem hororu a tak mi neustálé ,,intimní potřeby" naprosté většiny mužských postav přišly jako dost rušivé elementy. Jinak ale chválím a určitě si ráda přečtu nějakou další autorovu knihu.

pidalka777
30.03.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nemám sice povídky moc ráda, ale u těchto jsem se občas bavila, občas žasla a občas se i trochu bála (zvlášť když se mi o jedné povídce zdálo). Každopádně před tak mladým panem autorem klobouk dolů. Doufám, že toho pan autor nenechá a bude další knížka. Nejvíce se mi líbila povídka Andyho pán.

AndyK
27.03.2016 4 z 5

Za mě příjemné překvapení, protože sci-fi a fantasy není můj nejoblíbenější žánr. Při čtení jsem se opravdu bála a absolutně jsem si netroufala odhadovat, co mě na dalších stránkách ještě může čekat... Víc v recenzi :-)

petra1394
21.03.2016 2 z 5

Autor mě sám oslovil, zda bych o jeho knihu neměla zájem. Vzhledem k tomu, že je stejně starý jako já a navíc pocházíme ze stejných končin, řekla jsem si, že knihu musím mít. Autor mi ji ještě ten den velmi ochotně donesl i s věnováním. Vzhledem k tomu, že vím, že autor je velmi milý kluk, tak se mi tahle recenze píše docela špatně.

Vím, že jde o prvotinu, ale autor studuje českou filologii, takže ty pravopisné chyby (konkrétně šlo vždy o problém ve shodě podmětu s přísudkem) byly upravdu do očí bijící a občas i docela matoucí, protože jsem dlouho nevěděla, o kom je řeč, než mi došlo, že jde o chybu. Rovněž pod hororovým žánrem si představuji úplně něco jiného, povídky měly skvělý původní nápad, ale pak tam autor zamotal věci, které to jen zhoršily. Například u první povídky jsem vůbec nepochopila zápletku s čarodějnicemi, u druhé jsem přestala chápat hned po tom, co Léfi promluvila.

Další věc je, že povídka je docela krátký útvar a pokud to není nutné, neobtěžuje se zdlouhavými popisy okolí. Což autor dodržel, ale vyloženě otravné byly nesmyslné zmínky o Polreichovi, Kabátech, Vojtkovi, Polívkovi, Danu Brownovi, Bonpari atd., které s dějem neměly nic společného. Chápu, že se nám tím autor chtěl přiblížit, ale působilo to opravdu krkolomě, když vlastně ani nevíme, jak vypadá auto, ve kterém postava sedí, ale víme, že poslouchá Kabáty a z rádia řve Pepa Vojtek. Kamarádka, která knihu čte taky, si dělá srandu, že autor dostal za tuhle reklamu zaplaceno.

A poslední věc...opravdu je nutné aby téměr každá povídka obsahovala masturbaci a ztopořené penisy??

Povídku Andyho pán jsem už ani nedočetla, protože byla hrozně rozvleklá a hodně střelená (speciální droga pro psy, díky které jim může veterinář promlouvat do hlavy??vážně?:D). Zkusím ještě přečíst Temné znamení, což podle recenzí bude asi nejlepší povídka, ale za mě docela velké zklamání..

Juryk
18.03.2016 5 z 5

Když se mi pan autor ozval, zda bych neměl zájem o koupi jeho knihy, váhání jsem nedal sebemenší prostor. Mám rád napínavé, hororové příběhy a jelikož jich z české tvorby mnoho není, považoval jsem to za povinnost přečíst. Hororem samozřejmě nemyslím krev, nebo padající hlavy. A už vůbec ne muže, dělajícího po nocích pudla z nafukovacích balónků, pokud při bližším pohledu zjistíme, že balónky vlastně došly a používá raději střeva z pochybného zdroje kvůli jejich lepší pružnosti. Ne, pro mne je horor vždy o atmosféře a tu má dle mého Temné znamení dostatek.
Povídky se mi velmi líbily, zvláště svou různorodostí a nápadem. Nejvíce mne ale dostala ta, jejíž název nese samotná kniha. Postavy byly vystiženy přesně, jak to sedí i ve skutečnosti, a také se mi líbilo napojení na povídku Oběť, i když hlavní linie děje měla se zmíněnou povídkou společné jen okrajově - a tak to má být. Výsledek? Neskutečně silný pocit reality.
Proč pět hvězd? Jednoduše proto, že jsem byl knihou nadšen. Za poslední rok jsem četl převážně jen Lovecrafta a Kinga (dost vysoká laťka, co se atmosféry týče); považuju tedy za hodně velký úspěch, že mne zaujala úplně první kniha velmi nadějného spisovatele.
Knihu jsem založil do knihovny k výše zmíněným velikánům a nezbývá než čekat na další tvorbu. Určitě si ji nenechám ujít :)

Viky007
15.03.2016 3 z 5

Nakonec jsem se rozhodla, že budu "zlá" a dám knize "pouhé" tři hvězdičky. Přesto si nemyslím, že by byla kniha špatná. Autorův styl psaní je velmi čtivý, napínavý, trochu Kingovský, ale zároveň v něm bylo něco nového, jiného, jako směs koření... asi vanilka a hořké mandle :-).
Celkově to bylo velmi dobré a líbilo se mi to. Bylo to po dlouhé době něco jiného, než normálně čtu.
Je tu však jedno velké ALE.
Musím říct, že mě neuvěřitelně rozčilovala korektura. Chápu, že ne všichni jsou géniové na češtinu (já sama nejsem), ale správná korektura je základ!!! Jako žádné hrůzy se tam neobjevovaly, ale když už ty chyby vidím i já, je něco špatně...
Také mě trochu zklamalo, že povídky nebyly tak úplně hororové. Byly napínavé, to ano, ale strach jsem u nich rozhodně neměla. Nebo jsem se už možná obrnila, těžko říct :-).

Jako nejlepší povídku hodnotím Andyho pán - trochu delší, ale brilantní!
Temné znamení se mi taky celkem líbilo. Hlavní hrdinky byly sice úplně pitomé, ale zápletka zajímavá.
Povídka Muž a všechny jeho duše mě zaujala svým zpracováním.
Dokonalou pařbu bych vynechala úplně.
A ostatní povídky mi přijdou průměrné. Nebyly špatné, ale něco tomu chybělo.

A ještě jeden malý postřeh. Přišlo mi docela úsměvné, jak všichni hlavní hrdinové byli nadržení a jak jim neustále, cituji, roste úd mezi nohama :-D. Prostě jde vidět, že to psal chlap :-D.

estrellita
11.03.2016 4 z 5

Knihu jsem začala číst čistě ze zvědavosti, nevěděla jsem co očekávat, tento žánr nijak nevyhledávám, o to více jsem byla překvapená...Od některých povídek se opravdu nedalo odtrhnout, naprosto skvělá prvotina autora, promyšlené, čtivé, napínavé, dojemné...zkrátka celá škala emocí mnou při čtení mávala..Ráda doporučuji, je na co se těšit!

Kristyna123
28.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, kterou rozhodně doporučuji k přečtení. Každá povídka mě vtáhla do děje, až jsem se kolikrát opravdu bála. Doufám že autorovi vyjde další kniha, kterou si určitě ráda přečtu.

dpxcz
26.02.2016 4 z 5

Kniha se mi do rukou dostala náhodou díky autorovi, který mne sám oslovil a já si řekl, proč nepodpořit mladého autora a knihu si nekoupit/nepřečíst.

Ačkoliv hororové knihy nejsou mým šálkem čaje, kniha byla velmi čtivá a povídky nabíraly na spádu. Jediné, co mne ve čtení rušilo, tak bylo časté používání zdrobnělin a množství chyb, které by určitě odstranila lepší korektura.

Osobně bych vynechal čtvrtou povídku, která se mi moc nelíbila a šestou povídku, která mi přijde příliš brzo ukončená.

Na autorovu prvotinu docela slušný výkon. Pokud by byla nějaká další kniha (raději ne povídková), určitě bych si ji přečetl.

Hodnocení povídek:
6/ Dokonalá pařba - 3/5

nika134679
25.02.2016 5 z 5

užasná kniha! :)
bratr mi ji vypůjčil. Horory jako takové mám ráda, no když jsem byla v půlce první kapitoly OBĚŤ a zjistila jsem, že je to z 80% podle skutečnosti, docela mě zamrazilo..
každopádně skvěle napsané, úžasný nápad,.. :) byla bych velmi ráda, kdyby autor se psaním pokračoval.
momentálně píšu na knihu referát do školy a doporučím ji. :)
nejvíce mě nejspíš zaujala povídka Temné znamení.

yogahanka
25.02.2016 5 z 5

Knihu jsem začala číst omylem jen tak z nudy,začetla se a nemohla odtrhnout,horor neni opravdu muj žánr,ale tato kniha mně dostala,ke knižkám se nevracím a vím,že tuto si někdy přečtu ještě jednou!!!A co je hlavní,těšim se na další!!!

Darleen
23.02.2016 4 z 5

Každá povídka v tomto souboru má něco do sebe. Kladně hodnotím hlavně různorodost námětů, krom děsivého tu nechybí ani něco dojemného a lehce sci-fi. Nechci moc prozrazovat, ale třeba propojení se skutečnými čarodějnickými procesy byl skvělý nápad, a posouvá celkovou atmosféru ještě o level dál. Bez finální bonusovky bych se sice klidně obešla, ale na druhou stranu jako moderní variace na Svatební košili mě docela pobavila. Dle mého soudu velice zdařilá prvotina, a pokud bude autor i nadále pokračovat v naznačeném stylu, máme se opravdu nač těšit.

Sorrow
22.02.2016 4 z 5

Celkově povedený soubor šestice povídek se zajímavými náměty. Nejvíce se mi líbily povídky Muž a všechny jeho duše, Andyho pán a do třetice Temné znamení. Cítím v autorovi potenciál, kterého doufejme (po odstranění všech drobných nedostatků) náležitě využije. Celou recenzi najdete tady na databázi nebo u mě na blogu hankathebookworm.blogspot.cz
Autorovi děkuji za oslovení a možnost knihu přečíst :)

DariDerek
21.02.2016 5 z 5

Zážitek! Nedávno jsem s kamarádkou řešila, že bych si přála najít knihu, kde bych se bála otočit stránku... a našla jsem ji :)) více v recenzi, v průběhu dne ji sem vložím :)

LucieRossi
19.02.2016 4 z 5

Jsem velice ráda, že se mi tato knížka dostala do ruky. Velmi příjemně mě překvapila a doufám, že jí časem přibudou sourozenci. :)

Hodnocení jednotlivých povídek:
Temné znamení 5*
Dokonalá pařba 4*

Lady Dracula
01.02.2016 4 z 5

VAROVÁNÍ: Tenhle komentář je PEKELNĚ dlouhý! :)

Znáte ten pocit, když dostanete knihu a víte, že čas než ji začnete číst musíte nechat uzrát jako kvalitní Camembert? Ne?Já už ano. A když ten čas nastal, vzala jsem knihu a nechala se tancovat mezi ledovýma kroupama.....
První povídka mě popravdě až tak úplně nenadchla. Měla jsem chvílemi pocit, jako bych už to někde viděla, četla, slyšela....nicméně mne zaujalo propojení nedávné a temné minulosti se současností neméně protkanou temnými skvrnami na tváři lidstva.
Nejdříve za 3 hvězdičky, později za 4 :)

Druhá povídka mi přišla lepší. Nejdříve jsem měla menší problém se zorientovat v ději, ale za to dost možná mohla zkouška z farmakologie, která mne čekala. A popravdě, střídat čtivo o inzulinech, kortikoidech a jiných zaklínadlech a hororovou knížkou, ale zvládla jsem oboje :) Ale zpátky k ději a mým dojmům. Potěšil mě Osud. Trošku mi unikl smysl krajin. Uvědomělý konec mne donutil se zamyslet se sama nad sebou (!) a odteď mám nepříjemný pocit při jízdě v tramvaji :)
Tři a půl hvězdičky ;)

Třetí povídka, povídka nejdelší ve mne obnovila fascinaci a odbor k malým osminovým potvůrkám a potěšila mne připomenutím, že i ti čtyřnozí kamarádi můžou být i umí být pěkné bestie (asi jako kulturista na steroidech- doufám, že mě teď nikdo neukamenuje). Co mě malinko překvapilo, byla ta pomsta, i po tolika letech, ale není to nereálné :) Za mne velmi příjemné počtení, zvláště pokud se vám nad hlavou začne dolů spouštět pavouček...pro štěstí.
3 a půl hvězdičky, ale na 4 chybělo málo :)

Čtvrtá povídka, zaměřená na muže :) Lákavé téma, zvláště, když můžete prozkoumat jejich mozek do posledního detailu. Pro ženy geniální přístroj autorem k tomu stvořený ;) Kraťunká povídka, ale velmi milá, a tak trochu děsivá, i když pravda, zas ne tak moc hororová. Děsivá tím, co vše dokáže odhalit (i své stvořitele). Takže, ještě že ty ženy jsou tak komplikované....:)
4 hvězdičky bez debat :)

Pátá povídka, ta která dala název celé sbírce, bych za sebe nazvala malým vyvrcholením ;) V návaznosti na první povídku se již ona mnou haněná již nezdá tak špatná, jen jakýmsi prequelem. Dokonce jsme málem zjišťovala, zda hl. antihrdina je reálná postava (!). Autor perfektně popsal šílenství, jaké může vyvolal vydání jedné knihy (Stmívání a 50 odstínů jsou dobrým zdrojem :-D ), byť je tak "odporná", jak jen v dnešní době může být a to není čím překvapit. Postavy relativně uvěřitelné, honička v lese oddechová a finále mi připomnělo Rosemary ;) Zamne jednoznačně nejlepší povídka a právem.
5 hvězdiček :)

Poslední povídka měla lehce klišoidní myšlenku, nicméně zpracování velmi přibližuje věci, které se často dějí.Ve své podstatě nebyla špatná, ale rychle utnutá a tedy i hodně jednostranně zaměřená. V kontextu celé sbírky mi přišla asi jako nejslabší :)
2,8 hvězdičky, protože, i když to měla být parodie, nějak mne neoslovila... ;)
A co říci závěrem? Mne osobně velmi potěšil fakt, že s autorem jsme nejspíše na stejné vlně co se týká knih (King, Lovecraft), seriálů \ filmů (GoT, Kladivo na čarodějnice) a možná i hudby (Gunses roses), což ale zároveň může být menší problémem i jiných čtenářů, které některé přirovnání a narážky nemusí úplně správně pochopit. Ale je zas pravdou, že tyto obraty nejsou stěžejní.
Co, alespoň pro mne, bylo taktéž znepokojující byl fakt, že vše se odehrávala v prostředí, které důvěrně znám, takže mrazení v zádech bylo pravděpodobně snaží vyvolat než u lidí žijících v Aši. Nicméně tím nechci (!) shazovat poselství před příšerama, na které chtěl autor nejspíše poukázat. A co mi ještě vadilo, bylo časté zdrobněliny, když hrdinové mluvili k sobě.Upřímně, já bych to nedělala :)
A teď konečně tedy ten závěr; jsem velmi ráda a děkuji Databázi za možnost mít tuhle knihu v knihovně, velmi ráda si ji přečtu znova.Ale autorovi dám zatím 4 hvězdy s čistým svědomím, jedná se zatím "jen" o prvotinu a myslím, že má našlápnuto na to dotáhnout to dál ;)

Shakina
20.01.2016 5 z 5

Když se ke mně konečně dostala, byla jsem trochu skeptická. O to více mě překvapil čtivý děj. Horko těžko se od ní člověk odtrhával. Některé povídky mě úplně nenadchly, naštěstí tři nejdelší mi to vynahradily se vší parádou. Můžu jen doporučit

petra8960
19.01.2016 5 z 5

Knížka se mi straně moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. Má 6 povídek a po dočtení každé jsem si řekla, že "tahle" je snad ještě lepší než ta předchozí!! Doporučuji