Temné a osamělé prokletí

Temné a osamělé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/bmid_temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4 686 169

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Curse So Dark and Lonely , 2019

laura
28.06.2021 3 z 5

Už jsem četla lepší, ale i horší. Čtivé, napínavé, trošku předvídatelné, ale vlastně vám to nevadí. Příběh, který už tady byl mockrát, přesto vás baví. Příběh o lásce, zradě, přátelství, o odvaze, bolesti i vině. O tom, že stojí za to bojovat, nevzdávat se a snít.

O vášni, intrikách a zlobě. O lžích, které vám nakonec podrazí nohy. O pravdě, která zabolí.

O rozhodnutích, která se nedají vzít zpátky, o jizvách, které se nikdy nezacelí. Jo, tenhle příběh měl v sobě velký potenciál. Jen mi přišlo, že ho autorka nevyužila...

annes
22.06.2021 3 z 5

Četla jsem i lepší převyprávění Krásky a zvíře, nicméně se to četlo tak nějak hezky rychle samo..sice jsem moc nečekala tak moc otevřený konec, takže s dalším dílem budu asi trochu váhat, ale uvidíme :-D

anelise
27.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Bavil mě děj, hlavní postavy byly super, i když se občas někdo choval strašně otravně. Trošku mi vadil název království Uhlíkov, jelikož to bylo trošku moc pohádkové a do příběhu se to nehodilo. Z postav mi na začátku připadal nejvíce sympatický Grey a přála jsem si, aby skončil s Harper, ale jelikož je to retelling na Krásku a Zvíře, tak už bylo celkem jasné, že skončí s princem Rhenem. Těším se na druhý díl, protože jsem zvědavá, co se dál stane. Za mě průměrná YA fantasy.

Damonka12
01.05.2021 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, skvěle zpracován námět a moc dobře vystavěný svět. Jména měst a království na mě byla moc pohádková a kazilo mi to dojmy z celé knihy.

BetyLaurincová
25.04.2021 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Skvěle vymyšlený svět, příběh, zápletka a nečekaný konec. Čekala jsem více romantiky, když to má být podle Krásky a zvířete, ale nakonec mi to, že jí tam tolik nebylo, nevadilo. Vynahradilo to drama a napětí, tajemství a překvapení.
Posledních 150 stránek jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Byl to doslova zvrat po zvratu. Takhle napínavého jsem dlouho nic nečetla.
Opravdu se mi to líbilo a doufám, že se mi bude líbit i druhý díl. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Calwen89
24.04.2021 3 z 5

Oddechový retelling na Krásku a Zvíře. Pokud od toho nečekáte něco víc určitě nebudete zklamaní. Mě trochu zklamal popis prostředí, kde se autoři fantasy můžou vyloženě vyřádit, ale tady to bylo opravdu odbyté (velký zámek, kouzelná flétna, květinový pokoj a konec). Autorka se hodně zaměřila na charaktery jednotlivých postav a ačkoliv mi byly všechny postavy sympatické (nejvíce Grey), tak mě několikrát zklamalo jejich nepochopitelné chování a jednání v některých situacích a bohužel to ubíralo na věrohodnosti příběhu. Druhý díl si ale každopádně přečtu, jelikož konec mě opravdu zaujal a jsem samozřejmě zvědavá, jak se s tím autorka dál popere.

Amy05
15.04.2021 3 z 5

(SPOILER) 3,5⭐️/5⭐️
Knížku jsem četla v rámci společného čtení, za co bych chtěla poděkovat, jelikož bych se jinak ke knížce určitě nedostala, sice pro mě nebyla úplně nejlepší, ale určitě stojí za zkoušku. Začnu s postavy, hlavní hrdina Rhen mi sice byl sympatický, ale některé věci, které udělal mi nedávaly smysl a říkala jsem si WTF.... Harper, u ní se mi líbilo, že nebyla ta dokonalá hlavní hrdinka, které všechno jde a je prostě bezchybná, ne, taková Harper prostě není, kvůli jedné věci co se u ní stala, má určitý problém, které ji lehce omezují v běžném životě, a taky, že když jí něco nejde nebo se chce něco naučit, tak to musí trénovat a učit se to, a ne že jí to prostě všechno jde hned. Ještě se tady objevuje jedna taková hlavní postava a to teda Grey, což je teda velitel stráží a zároveň i jediný voják armády v tomto království, jelikož se princ Rhen proměňuje ve zvíře, tak zbytek členů armády zabil nebo utekli. Greye jsem měla nejvíc ráda, byl mi nejvíce sympatický a sedl mi. Jelikož je toto retteling na Krásku a zvíře, tak je tady hlavní kostra děje dána, ale jsou tady i další dějové linky, které mě nenudili, a proto se mi i knížka četla strašně rychle a přečetla jsem ji asi za 3 dny a to má skoro 500 stránek. Na konci byl jeden zvrat, díky čemu si autorka připravila půdu na 2 díl, já jsem ten zvrat teda uhodla hned, jak tam byl takový náznak. Romantická linka tady taky nesmí chybět, byla teda hodně lehká a předvídatelná, ale bylo to fajn. Ještě tady chci zmínit jednu věc, je to úplná maličkost, ale mě to tam prostě vadilo a to teda název království, Uhlíkov, nevím mám prostě nějakou averzi asi.... Za mě vám knížku mužů doporučit, za mě ale průměrná (zatím) fantasy série.

Nerissa
14.04.2021 2 z 5

Nejsem cílová skupina Young adult, přesto mě k nim stále jednou za čas něco táhne. Proto moje hodnocení berte s velkou rezervou. Kdybych byla mladší čtenář, určitě bych hodnotila líp... Prvních asi 40 stránek se mi kniha líbila. Postavy se chovali logicky, děj celkem dával smysl. Ale potom se to všechno zvrhlo... No, další díly číst nebudu :).

Kaya77911
02.04.2021 5 z 5

O Temném a osamělém prokletí jsem toho hodně slyšela a četla. Jedná se o retelling na krásku a zvíře. Většinou se psalo, že to je kniha s pomalou romantikou a já jsem se bála, že pomalý bude i ten příběh. A nebyl. Od první kapitoly jsem věděla, že se mi to bude líbit. Jedna z nejlepších věcí na této knize jsou rozhodně ty postavy. Máte tady hlavní hrdinku Harper, která je drzá a odvážná, prokletého prince Rhena, který je úžasný a chvilkama tak otravný, že se nedivím, že ho ještě nikdo nezachránil a na první pohled nudného suchara Greye, který málokdy něco řekne, ale když už jo, tak je to vtipné, sarkastické a ironické. Děj byl napínavý a úžasný , romantická linka skvělá. Je to asi jeden z nejlepších retellingů, které jsem četla. Můžu jen a jen doporučit a od autorky si určitě ještě něco přečtu.

Misshell1
27.03.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala, protože jsem četla Dopisy a Na co slova nestačí. A ejhle, má ještě dvě knížky...hm retelling Krásky a zvíře. Abych na svoji obhajobu řekla, tak mám ráda pohádky:) tento příběh mě pohltil, líbila se mi jak Harper tak Rhen. I slza ukápla, když se loučili... krásně odvypravene, postavy mi sedly, láska, něha,zlost, napětí..za mě wau...ale teď už jsem celá nedočkava na druhý díl!

Jeb
26.03.2021 3 z 5

Když jsem knihu četla, připadala mi opravdu docela dobrá a celkem mě pohltila. Bohužel ale musím říct, že po opadnutí toho prvotního nadšení z knížky jsem si uvědomila, že na ní nebylo nic moc, čím bych si ji měla nějak víc zapamatovat. Určitě si stojím za tím, že je to jeden z těch lepších retellingů, co jsem četla, ale asi nepochopím, proč byl kolem téhle knihy takový hype...

Anett525
17.03.2021 5 z 5

A tak to byli milé. Mně se knížka moc líbila a určitě si přečtu i další díly. Je to taková pohádka,ale já pohádky ráda,takže mě to vůbec neurazilo. Kniha je napsána pro mě čtivou formou, četla se mi sama.

Fortuna7
16.03.2021 3 z 5

Od této knihy jsem měla velká očekávání. A začátek byl velice slibný, jenže pak se to celé zkazí, děj ubíhá strašně pomalu a opakuje se.
Už jsem četla daleko lepší reeteling na Krásku a zvíře.

Verunka926
16.03.2021 4 z 5

Moc se mi kniha líbila. Mohlo to být sice o trošičku kratší, nicméně Brigid Kemmerer umí psát velmi čtivě, takže čtení odsýpalo. Konec byl překvapivý a do dalších dílů bych se ráda pustila.

veia
05.03.2021 3 z 5

Přiznám se, že ze začátku (a vlastně až do poslední třetiny) mě knížka až na pár kapitol moc nezaujala. Měla jsem k celému ději dost výhrad a divila jsem se, co na tom všem připadá tak skvělého. Ke konci se ale laťka celkem zvýšila a čtení mě najednou docela chytlo. Skvělé mi to sice pořád nepřipadá, ale úplně špatné taky ne :) Nicméně zatím nemám žádné nutkání přečíst si i další díly, tak uvidíme, jestli se k tomu někdy odhodlám.

Zprvu jsem měla pocit, že je všechno popisováno strašně povrchově, a to včetně postav, kvůli čemuž jsem si k nim v průběhu děje nevytvořila žádný vztah (to až na konci, ale pořád se nedá říct, že bych si někoho z nich vyloženě ,,zamilovala’’). Rhen mi vlastně nebyl sympatický skoro vůbec, což je škoda, když se jedná o jednu z hlavních postav. Také mi celý děj připadal dost zrychlený a trochu moc pohádkový - zejména chování hlavní hrdinky mi občas připadalo dost nevěrohodné. Mám z toho takový pocit, že víc by se kniha líbila spíše mladším čtenářům, protože to na mě opravdu působilo spíše jako pohádka než jako typická young adult kniha.

Shrnu to takto: Asi to není úplně můj šálek čaje, ale věřím, že jiní čtenáři (pravděpodobně ti mladší) si knížku zamilovat můžou, protože špatná určitě není :)

Damonka18
02.03.2021 3 z 5

Knihu bych přirovnala k pohádce. Neuškodí, ale nenadchne.
Na téma Kráska a zvíře je spousty knih a myslím, že tato se u mě řadí do pomyslného středu. Bylo to fajn číst, jen jsem si nemohla zvyknout na to, že se děj střídal z pohledu Rhena a z pohledu Harper. Asi bych více uvítala jen z pohledu Harper. Ale zase bylo fajn, že byly i malé útržky z pohledu "Příšery"
Konec jsem tak trochu předvídala. Už v polovině mě to napadlo :D
Doporučuju jako oddechové čtení. Na druhý díl se snad brzo vrhnu.

Paris131
02.03.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem vůbec neměla v plánu číst, nechtěla jsem číst další převyprávění Krásky a Zvířete...

Jenže tenhle retelling mě mile překvapil! Hned ze začátku mě chytil a nepustil. Hrdinka mi byla okamžitě sympatická, líbila se mi ji její prostořekost. Víc, než když se z ní od jisté části stávala ta zamilovaná princezna z DC. :D

Dýsí... Fakt si autorka nemohla vybrat horší název pro ono království. Vždycky když to tam řekla, tak se z příběhu na okamžik stala tak trochu parodie. :)

Spousta čtenářů tady píše, že mezi hlavními hrdiny necítila chemii... To vážně? Náhodou tam byla krásná jiskra mezi nimi, uvítala jsem to víc, než všechny ty dívenky, co se na třetí straně zamilují a princ už o nich první noc tajně sní. Tenhle vývoj vztahu byl mnohem uvěřitelnější a jsem ráda, že to autorka zvládla ukočírovat. Akorát mi trochu přišlo přehnané, jak nakonec princezně z Dýsí všechno šlo - hlavně ta válečná strategie. :)
Nejvíc se mi však zamlouval Rhen... Prostě mám slabost pro navenek chladné, ale uvnitř rozervané a citlivé hochy. :D
Uznávám, že konec by zvláštní a ačkoliv jsem pochopila oč šlo, čekala jsem, že se víc bude řešit něco jiného. Čarodějnice mimochodem skvělý záporák - čekala jsem trochu lepší vysvětlení, ale hádám, že se snad ještě v pokračování objeví a proto to dopadlo, jako dopadlo. Měla bych ještě pár ale, spíše k tomu konci... Ale! Kniha mě vytáhla z krize, byla vtipná a musím říct, že je to asi nejlepší moderní převyprávění Krásky a Zvířete, jaké jsem četla. Autorka z toho vytřískala mnohem víc a není to jen příběh plný klišé. Těším se na další díl!

Sixtinka144
11.02.2021 5 z 5

Tohle bylo po dlouhé době pořádné fantasy :D Retellingy miluju, a četla jsem jich opravdu hodně, ale tenhle byl opravdu výjimečný. Líbilo se mi, jak Zvíře nebylo zvíře pořád, ale jen v určitý čas. Kniha se četla úžasně, stejně dobře, jako autorčina druhá YA série Dopisy ztraceným. Svět byl skvěle promyšlený a bavilo mě objevovat stále nové poznatky. Je to jeden z nejlepších retellingů na Krásku a Zvíře, který jsem četla, takže učitě doporučuji. Těším se, až si přečtu druhý díl.

Cernakocka09
07.02.2021 4 z 5

Super, četla jsem to proto že jsem četla i jiné knihy od autorky a naprosto mě to dostalo!!! Chystám se na další díl. Rozhodně doporučuji :-D

jmeno
04.02.2021 3 z 5

Bylo to čtivé, ale neseděla mi hlavní hrdinka, přišla mi tak nějak otravná. Vlastně většina postav mi byla nějakým způsobem protivná. Kombinace současnosti a historického prostředí, sice v jiném světě, se mi také moc nelíbila. Jako celek to nakonec nebylo tak špatné. Druhý díl si asi nechám ujít.
edit: Nenechala a byl lepší než první.