Temná tajemství

Temná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470965/bmid_temna-tajemstvi-1Il-470965.png 4 835 213

První díl série o policejním psychologovi Sebastianu Bergmanovi. Úspěšný švédský kriminální debut od dvojice autorů Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt. Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je po něm vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů zanedlouho nalezne v bažinách jeho zohavené tělo. Rogeru Erikssonovi někdo vyřízl srdce z hrudi. Případ přebírá švédská kriminálka a využívá nabídky pomoci od psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Jeho zprvu vlažný přístup k vyšetřování se postupně mění v upřímnou snahu složit jednotlivé dílky skládačky a odhalit vraha. Ne všichni členové vyšetřovacího týmu jsou však Sebastianovou přítomností nadšeni. Jeho neurvalé způsoby a bezohledné chování, pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny, hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes osobní neshody se vyšetřovatelům podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k prestižní soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být pro chlapce ideálním prostředím. Pod povrchem však dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a přesvědčivým tónem. Připravte se na výjimečný zážitek! Temná tajemství jsou první společnou knihou autorské dvojice Hjorth & Rosenfeldt. Po vydání byla ve Švédsku osm měsíců na žebříčku bestsellerů. Všech tří zatím vydaných dílů série s hlavním hrdinou psychologem Sebastianem Bergmanem se prodalo na 450 000 výtisků. Také v Německu je série mimořádně úspěšná, od svého vydání se Temná tajemství drží na žebříčcích bestsellerů a spolu s druhým dílem se prodalo více než 400 000 výtisků. Televize ZDF ve spolupráci se švédskou SVT natáčí televizní verzi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det fördolda , 2010

TerezD
31.05.2015 5 z 5

Celou knihu jsem byla jak na trní. Pro mě jedna z nejlepších krimi, kterou jsem nemohla odložit z ruky. Vřele doporučuji!

simlenka
27.05.2015 4 z 5

bylo to dobré... nevím jestli to, že tak moc nesdílím nadšení ostatních je tím, že to nebylo tak super, anebo tím, že už jsem thrillery tohoto typu přesycena a už je nehltám tak jako dřív... zkrátka, čtení je to fajn, ale ne na pět hvězd :-)

jonathan
19.05.2015 5 z 5

Vynikajúci thriller, napatie od začiatku až do konca a hlavna postava je skvela ! Je to celé úplne ine ako ostatné severské tituly, nepripomina mi to ziadne iné dielo. Výborný je aj Učedník aj Hrob v horách. Títo dvaja páni už šlapú na paty Jussimu Adler-Olsenovi aspoň čo sa týka napatia a celkovej pútavosti krimitrilerov. Za mňa jednoznačne 5 hviezdičiek :)

petrels
04.05.2015 5 z 5

Velice napínavé čtení od začátku do konce. Skvělá knížka od těchto autorů o kterých jsem zatím nic nečetl. Vřele doporučuji.

Titi
15.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha a aby toho nebylo málo, autoři se rozhodli na samém konci nadělit čtenářům bonbónek, takovou malou třešničku na dortu. Vytřeštila jsem oči a spadla mi čelist. :) Lepší lákačku na další díl jsem ještě nezažila. Super!

Sabi
11.04.2015 5 z 5

Vynikající!!! přečteno za den (nešlo odložit)
Výborné postavy, skvělá zápletka... Těším se na další knihu!!!

pifffka
19.03.2015 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného než skvělé

asperula
17.03.2015 5 z 5

Napínává kniha od začátku do konce. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Autoři píšou velice poutavě. Hledala jsem knížku, která se bude podobat sérii Milénium a toto byla výborná volba. Těším se až začnu číst další knihy v sérii Sebastiana.

Johncze
14.03.2015 5 z 5

Výborná kniha od jednoho ze scénáristů seriálu Most. Sledujeme vlastně 2 příběhové linky, které se vzájemně sbíhají do jedné. Co určitě vyčnívá je podrobnost popisů vyšetřování kriminálky a detailní popisy pocitů a myšlenkových pochodů všech postav, takže to dokáže parádně vtáhnout do děje. Kvalita příběhu je na úrovni a nechybí dějové zvraty a samozřejmě zde často zmiňovaná pěkná perlička na poslední stránce.

1.ještěrka
11.03.2015 5 z 5

Řadím mezi oblíbené postavy. Za šéfa, kamaráda, milence ani nic podobného bych tedy Sebastiana nechtěla, ale jako postava do knihy byl naprosto skvělý.Prostě potížista se vším všudy, ikdyž jako psycholog se vždy trefil do člověka přesně.Začnu tedy sledovat sérii s tímto policejním psychologem,a když si to nepokazí bude to na 5 hvězd jako teď.

Tinoušek
04.03.2015 5 z 5

Velmi dobrá knížka, krásně napsaná (a přeložená!), rychle se čte, děj má spád, nevleče se a není zbytečně přitahován za vlasy. Rozuzlení není žádná "pecka" - logické a jasné, což se dnes bohužel příliš často během boomu severské krimi (často dost brakové) moc nevidí. Rozhodně knížku doporučuji, je inteligentní a příjemná na čtení :-)

simona7488
01.03.2015 5 z 5

Povedeny severský krimi. Jsem moc ráda že jsem sysel a mám v knihovně všechny 3 díly. Kdybych skončila na poslední stránce s takto úžasným otevřeným koncem, byla bych velice zklamaná :-) za mě plných 5 hvězd :-)

HλNKA
15.01.2015 5 z 5

Říká se: "To nejlepší na konec."
A u téhle knihy to platí dvojnásob.

Když jsem se dostala na poslední stránce až k poslednímu slovu, pro jistotu jsem zalistovala dál, jestli náhodou někde dál neobjevím ještě pokračování. Zapomenutý odstavec. Tu skutečnou poslední větu.
Něco..
Nic.
Zamrzla jsem uprostřed listování, s tupým výrazem a otevřenou pusou.
Nevěřila jsem vlastním očím, odmítala jsem akceptovat poslední tečku jako definitivní konec.
Nechtělo se mi loučit.
Chtěla jsem jen číst dál.
Připadala jsem si jak v kině po závěrečných titulkách..

A tak jsem nemohla jinak. Přijela jsem domů a objednala další díl.

Alex732
05.01.2015 5 z 5

Vynikající čtení. Ty poslední 3 řádky jsem fakt nečekal!

Pett
16.11.2014 4 z 5

Asi jsem měla zbytečně velká očekávání...čekala jsem něco chytrého, jiného...a ve finále šlo o vcelku průměrnou detektivku, která se mi bohužel moc pod kůži nedostala...i když... bože, ten Bergman mě fakt točil a... totálně mi znechutil pokračování v této sérii... takže, zřejmě mise splněna... nadále tedy zůstávám věrná Kallentoftovi...slabá čtyřhvězdička...

Neri
01.11.2014 5 z 5

Výborná kniha! Má trochu pomalejší spád a celý příběh je pojatý dost rozvláčně, ale přesto je to dokonale poutavé vyprávění, s velkou zvědavostí jsem obracela každou stránku. Kromě detektivního motivu je velký prostor věnován tématu rodinných vztahů a to mě bavilo opravdu hodně, stejně jako celková atmosféra knihy. A ten překvapivý závěr, nic není jak se zdálo....Povedená severská krimi, jednoznačně doporučuji.

rodak
15.10.2014 5 z 5

Líbí se mi ti Švédi atd čím dál více Po Odplatě od další švédské dvojice jsem si říkal že mám vše dobré už přečteno Nemám toto byl také velký zážitek Vrhám se na Učedníka

rikke
21.09.2014 2 z 5

Když jsem pročítala ty chvalozpěvné komentáře, tak jsem si říkala "ty jo, to bude teda něco". A ono ne. Text mi přišel těžkopádný s litry zbytečné omáčky, postavy mě taky nijak nezaujaly. Možná mi něco uniklo v ději, ale celou domu jsem měla zato, že ta rádoby přítelkyně v tom taky jede - buď přímo, nebo někoho kryje. S kým si psala ty tajuplné sms o tom, že u ní byli zase policajti? Intermezzo, které se nepovedlo? Pro mě slabé.

jefff
22.08.2014 5 z 5

Doopravdy kvalitní, brilantně napsaná detektivka v pravém slova smyslu. Sice mi chvilku trvalo než jsem se do příběhu dostal a než mi sedly postavy, ale nakonec to byl výtečný literární zážitek. I těch hodně zvratů bylo logických a rozumných, žádné fantastické výplody autorů, kteří chtějí jen šokovat.

Jia
17.08.2014 5 z 5

Perfektní, autorům se moc povedla, těším se na Učedníka.