Temná hmota

Temná hmota https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/bmid_temna-hmota-qrM-332128.jpg 4 1270 1270

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Dark Matter , 2016

Liduka
26.08.2017 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. SPOILER: Ze začátku jsem se nemohla odtrhnout, protože to bylo fantastické a čekala co se z toho nakonec vyvrbí. Líbily se mi jiné světy, které Jason navštívil a že nakonec našel ten svůj. Jakmile se ale v jeho světě přeJasonovalo, tak se z toho stala hrozná slátanina a zkazilo mi to celkový dojem z knihy. Chápu, že ty Jasonové tam někde prostě byli a taky se chtěli dostat k Daniele, ale tohle bylo až moc přehnané a to vraždění taky. Za mě tedy zklamání.

lenkaabooks
25.08.2017 4 z 5

Kniha, která se vymyká všemu, co jsem kdy četla. A nelituji. Byla jsem naprosto pohlcena příběhem, který se četl svižně a lehce. Ano, byly tam pojmy z fyziky, astrofyziky, pro mne velká neznámá, ale podle mého i naprostý laik jako já si prostě přečte dobrou knihu.

Mlha
23.08.2017 5 z 5

Výborný!!! Na základě některých komentářů jsem byl vůči této knize poněkud skeptický, ale musím ríct, že Crouch napsal vynikající knížku se skvělým nápadem. Jeho styl je navíc tak pohlcující, že se nedá přestat číst. Jedna z nejlepších knih, co jsem letos četl.

Alchemi
20.08.2017 4 z 5

Pokud čtenář pochopí několik základních myšlenek, na kterém celý příběh stojí, už se při čtení nijak zvlášť nenadře. Věty jsou jednoduché, ale vystihující. Na úkor bohaté dějovosti jsou postavy víceméně ploché.
Skvělá odpočinková četba, která ale není úplně triviální; naopak, opírá se o základní teorie o fungování vesmíru. Podle mě Crouch toto téma zpracoval skvěle, ačkoliv by větší fandové sci-fi mohli na to mít jiný názor. Za mě chytlavé, napínavé čtení.

MonikaHos
20.08.2017 5 z 5

Za mě naprosto geniální nápad! Knihu bylo přímo nemožné odložit, tak moc je chytlavá. A přestože jsem naprostý fyzik laik, nejednou jsem se přistihla jak nad celou myšlenkou "mnohovesmíru" přemýšlím. Myslím, že si právem zaslouží filmové zpracování a nálepku "světový bestseller".

Anička.pa
16.08.2017 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře a svižně. Téma bylo skvělé, především mě bavila část, kdy cestovali mezi různými světy :-) Také by mě zajímalo jak skončila Amanda. Jen ten konec byl na mě trochu moc přetažený. Jinak knihu vřele doporučuji :-)

DoDidDone
12.08.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, jako bych četl Počátek... Viděl jsem tam spoustu podobností a ten konec mi připadal téměř totožný...
Ale i tak, já si to užíval a celou dobu byl v napětí, konec byl možná až příliš vyhrocený, ale pochopitelný. Filmové zpracování by mohlo dopadnout dobře. Zkuste a uvidíte. ;)

rodak
09.08.2017 2 z 5

Také nedočteno.Ze začátku mne to chytlo,po 100 stranách odloženo.Asi jsem se při výběru knihy přehmátl.

geimz
06.08.2017 3 z 5

Táto kniha, napriek všetkým chválospevom a päť-hviezdičkovým hodnoteniam, nie je žiaden mind-fuck. Pre človeka s aspoň nejakým zázemím v čítaní sci-fi literatúry a základnými znalosťami populárnych fyzických teórií (v podstate len dvoch - Schrodingerova mačka a paralelné vesmíry) táto kniha nemá čím ohúriť. Anotácia vyzerala lákavo, koncept príbehu sa mi pred prečítaním pozdával, no prevedenie je veľmi povrchné. Akoby autor len nedávno objavil spomenuté téorie a silou mocou ich chcel napasovať na príbeh, a to bez väčšej inovácie či originality. Nechápte ma zle, kniha je krátka , dej sa neustále ženie vpred a človek je v očakávaní, čo sa stane ďalej, no základná premisa je nedotiahnutá a potenciál hriešne nevyužitý. Skôr ako nálepkou "bestseller" by som knihu označil za "sci-fi light".

petrarka72
04.08.2017 3 z 5

Slušně napsaný sci fi thriller.
Pro mne tři tématické části, každá hodná samostatné úvahy - první o volbách a rozhodnutích, která určují podobu světa; druhá o cestování mnohovesmírem a hledání ztraceného osobního světa; třetí o charakteru, podobách a rozdílech mezi jednotlivými typy Já. Přečteno na jeden zátah, trochu z toho "čouhaly dráty" (racionální konstrukt byl tu a tam příliš patrný), ale romantická ani detektivní část neiritovala a myslím, že tuto knihu si časem dám ještě jednou (nesnáším fyziku, ale tady jsou některé věci popsány stravitelně). Mimochodem, tleskám Amandě, která se uměla za daných okolností odpoutat...

cendar
04.08.2017 5 z 5

Konečně kvalitně zpracované téma paralelních vesmírů. Vzpoměl jsem si u čtení na seriál Cesta do neznáma. Můžu jen doporučit a třeba s toho bude i zas něco natočené. Škoda, že od autora vyšlo jen pár knih a celkově ve výběru je málo podobných knih.

hruskovalucie93
04.08.2017 2 z 5

Já nevím. Začátek mě hodně zaujal, ale když to nabralo sci-fi spád, začalo mě to hodně nudit. Příběh, který se odehrává v kdovíjaké kostce (nebo co to vlastně bylo) , mi přišel až přehnaně pohádkový. Už se mi ke knize nechce vracet, takže odkládám nedočtené.

michaela669
02.08.2017 3 z 5

Ač bych si to nesmírně přála, nikdy jsem vědě a fyzice nerozuměla a nikdy nejspíš ani rozumět nebudu. Některé vysvětlení jevů jsem proto ani po třetím přečtení nechápala, ale i přesto se mi kniha velmi líbila.
Teorie mnohovesmíru je velmi zajímavá. Tato kniha vás donutí přemýšlet. Krásně a lehce napsaná. Doporučuji.

prestiggio
30.07.2017 4 z 5

Kniha čitateľná, dej plynie rychlo. S niektorými časťami sa nestotožňujem. Ale to neubera na mojom celkovom pocite. Bohužial pri objednavani som si nepreverila či ide o tvrdu väzbu a prišiel paperback a to moj zážitok z čítania zhoršilo. Ale inak odporúčam.

bapi
30.07.2017 4 z 5

Zábavná knížka, ale postavy trochu otravné a nedořešené plus ten konec mi taky zrovna nesedl.

anavi2009
28.07.2017 5 z 5

Právě dočteno. Skvěla kniha. Myslím, že o něco takového se chtěl pokusit Pineiro v Pádu,ale moc se mu to nepovedlo. Byla jsem napnuta a asi 10 stránek před koncem jsem si říkala, že to přece není možné,že to nemůže zvládnout tak rychle ukončit.. Ale zvládl to se ctí,celkově se mi to líbilo a knihu mužu jedině doporučit.

Michaeles
27.07.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha o mnohavesmírech pro širší veřejnost. Kniha sice není psána úplně odborně, ale možná i proto bude čtenáře dosti bavit. I pro mě přinesla kniha mnoho zážitků a možná se k ní ještě někdy vrátím.

vendulanovotna
26.07.2017 5 z 5

Velmi originální nápad, zajímavé téma, s nímž jsem se doposud nesetkala. Nejsem si jista, zda jsem vše pochopila na 100 % (některé fyzikální jevy), nicméně mi to pro vstřebání děje stačilo a navíc to dodalo knize na dramatičnosti. Dovedla bych si představit i jiný závěr, možná i vícero závěrů, jenž by mohly ještě zdůraznit závažnost a následky rozhodnutí. Rozhodně mě kniha podnítila k přemýšlení... 90 %.

Ajinka126
26.07.2017 5 z 5

Nesmírně oceňuji tu lehkost celé knihy. Líbí se mi jednoduché a přitom úderné věty. Ne jednou se mi stalo, že jsem se při čtení zastavila a popřemýšlela si nad danou myšlenkou. Až teď, když píšu toto své hodnocení, umím plně docenit kvalitu celé knihy. Je to poměrně složité téma a přitom je podané tak snadno. Je to sci-fi a přitom je tam tolik něhy a touhy po životě. Díky za tu milou připomínku toho, na čem vlastně záleží. ZÁVĚREM: je to svižné, akční, motivační, jemné a temné. Doporučuji! :)

hajrys
17.07.2017 5 z 5

Původně jsem si ji šetřila na dovolenou, ale to se bohužel nestane. Chtěla jsem se jenom navnadit pár stránkami a skončilo to čtením téměř na jeden zátah. Nejsem fyzik a teorii Schrödingerovy kočky znám jenom z jednoho nejmenovaného seriálu :-))))
Přesto jsem z této knihy nadšená. Již několikrát jsem se spálila nálepkou Světový bestseller, ale v tomto případě je oprávněná. Geniální, čtivé, napínavé až do poslední stránky. Doporučuji.