Vyvolení

Vyvolení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115226/temna-akademie-vyvoleni-115226.jpg 4 339 57

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít. -- 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Secret Lives , 2009

Sabka123
15.10.2015 5 z 5

Od začátku mě kniha bavila a můžu říct, že byla skvělá. Moc se těším na další díl.

1v8na
01.07.2015 3 z 5

Kniha byla velmi napínavá. Ze začátku mě to moc nebralo, myslela jsem původně, že to ani nedočtu, ale jelikož jsem měla půjčené další díly, tak jsem si řekla, že to prostě dám. A pak se vyplatilo. Zhruba od poloviny knihy mě to začalo bavit, kniha nabrala úplně jiný spád. Velmi se mi to líbilo a těším se na druhý díl a na Cassie.

lenka608
17.02.2015 4 z 5

Chvilkama mi trvalo, než jsem si pospojovala určité informace. Například na začátku knihy je osoba, která má vztah s Cassiou z minulosti, ale není popsáno jaký. Později (přibližně) v polovině knihy člověk zjistí, že tato osoba "nahrazuje" rodinu, kterou Cassia nemá... a takových přetrhaných informací je tam více, což mě trochu "štvalo". Nicméně se velmi dobře čte, avšak asi jsem očekávala něco trochu jiného než sektu, která v sobě uchovává staré... duchy? Do druhého dílu se mi příliš nechce.

vikimi
28.10.2014 5 z 5

Knížka byla fajn, přečetla jsem ji během pár hodin :)

Dorisek
24.09.2014 5 z 5

Skvělá serie již mám přečteno 3 ze 4 dílů a mohu jen doporučit velice krásný a poutavý příběh a trochu i napínavý

alisondidilaur
26.08.2014 5 z 5

Kniha byla přesně podle mého gusta.Doporučuji pro ty kdo má rád fantasy :)

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Čekala jsem trochu fantasy, ale asi ne to, co mě v knize potkalo. Nebylo to ale špatné. Knížka se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně se těsím na druhý díl. :)

Natt S
03.08.2014 3 z 5

Děj byl originální a překvapil mě, protože jsem se celou dobu pří čtení knihy domnívala, že se jedná o upíry a vida.. Co se, ale týče zbytku tak kniha pokulhávala a autorka má co v dalších dílech dohánět.

kleria
15.02.2014 3 z 5

Po přečtení vůbec nevím co si o knížce mám myslet, trochu mě zklamala, ale i trochu překvapila. Občas mi přišlo že autorka neví co píše, takže jsem se v tom trochu ztrácela a taky se mi stalo, že jsem nevěděla kdo s kým mluví. I když se knížka četla rychle tak mě moc nebavila, ale díky konci se mi kniha začala líbit, takže aspoň tak :D a kdyby byla kniha delší asi bych ji ti čtyři hvězdičky i možná dala. Celkově můžu knihu doporučit spíš mladším čtenářům (12-14)..

angelbooks
09.02.2014 4 z 5

Mě osobně z úplnýho začátku kniha nebavila, ale pak se to rozjelo a děj mě chytl, že jsem se kvůli němu nemohla od knihy odtrhnout :D. Trošku mě zklamal konec a proto dávám 4*
Přelouskáno za jeden den a moc se těším na další díly :)))).

hradilovi.mk
08.01.2014 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc nebavila, ale nevzdala jsem to s ní :-) Nakonec sem se do ni začetla:-) Ale do mých nejlepších knih ji zařadot nemohu. proto 4 ****

anibeni
25.11.2013 4 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za půl dne, je to taková odpočinková chuťovka.. Kniha jako taková nebyla špatná příběhem, jen mi nepřišla úplně dobře napsaná.. Občas totiž nebylo jasný, kdo ke komu zrovna mluví apod...

Elvire Fogharty
27.10.2013 5 z 5

Ze začátku jsem spíše očekávala, že v hlavních rolích budou nejspíše upíři. Takže mě o to víc potěšilo a překvapilo, že v rolích nehrajou žádní upíři. Pokaždé když jsem jí četla, tak se zatajeným dechem a mrazilo mi v zádech stejně tak u druhého dílu.

vlkove
30.08.2013 4 z 5

Kniha je určitě zajímavá a dobře zpracovaná. Má příjemnou lehce temnou atmosféru a poutavý závěr.

Mishwaa
28.08.2013 3 z 5

Přiznávám, že jsem čekala větší kravinu :).
Na začátku jsem měla nutkání knihu odložit, ale jak jsem se pročítala dál a dál, zjistila jsem, že se to dá číst. Sice mi nešlo do hlavy, jak se Isabella mohla stát nejlepší kamarádkou Cassie (však víte, vrána k vráně sedá, co měla holka z bohaté rodiny společného se stipendistkou?), ale příběh to byl příjemný,celkem akční. Akorát mi ti kluci okolo jaksi splývali, všichni krásní a dokonalí :).

Za vcelku slušné počteníčko dávám 3/5 hvězdiček.

DariDerek
17.07.2013 4 z 5

Nooooo.....dobrá, ale.... Nevím, než jsem se začetla, trvalo to pár stránek, kniha byla dobrá, o tom žádná, ale přijde mi, že tímto dílem to i mohlo skončit.... Nějak nemám chuť do dalších dílů... Takový pěkný otevřený konec a v tuto chvíli si neumím představit, jak by se to mělo vyvíjet dál, aby to už nebylo moc tlačené k akci.... Myslím, že si dám pauzu na chvilku od této spisovatelky... Ale tento díl dobrý, ten si klidně přečtěte :))

Dandulka
14.06.2013 5 z 5

První díl se povedl, zvláště pak konec, ten byl opravdu hodně napínavý a měl spád. Celou jsem ji přečetla za den. Mohu jen doporučit jako oddychovku.

bara8686
05.06.2013 4 z 5

dobrá zápletka, jsem zvědavá na další díly

JajaAP
28.05.2013 3 z 5

Moc nadšená z knihy nejsem. Často jsem se ztrácela a nebylo mi jasné kdo to mluví a ke komu. Byl v tom zmatek. Celou dobu jsem si myslela, ze jde o upiry, ale duchové, to mě překvapilo. I tak je to jen na tři *

YuukiMichiCross
12.05.2013 5 z 5

Super kniha od Gabrielly Poole :) Je to moje nejoblíbenější autorka :) celou dobu napínavej příběh :)

pro dospívající mládež (young adult)

Gabriella Poole
skotská, 1964