Tatínku, ta se ti povedla

Tatínku, ta se ti povedla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118/tatinku-ta-se-ti-povedla.jpg 5 289 50

Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. Dříve jim vyprávěla maminka, ale protože jí nezbývalo mnoho času (v domácnosti je vždy co na práci), převzal její úlohu tatínek. On by nejraději pohádky četl, jenže Petřík a Petruška s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. A to není vůbec jednoduché! Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho potomkům vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka. Něco už napovídá sám její název.... celý text

triatlet
24.02.2019 5 z 5

"Pohádka je vláha pro dětskou duši." (s. 13)
Doslova, a do posledního písmene, pohádkový ráj s rajskými kresbami Adolfa Borna.
Nápadité hraní se slovy docení čtenáři, kteří vnímají jazykovou hravost a vytříbenost.
Pane Svěráku, ještě další pohádky, prosím.

poetree
11.02.2019 5 z 5

Pecka! Svěrák prostě umí.

annettka1098
31.12.2018 5 z 5

Poslední den výzva a chyběla mi poslední kniha. Jaké překvapení, že mal první kniha, kterou jsem jako dítě přečetla sama byla poprvé vydána v roce mého narození. Osud! :-D
Pamatuji si, že se mi jako dítě kniha koc nelíbila a přečetla jsem jen jednou. Za to teď, s odstupem času se mi líbila moc!

DancerJaneBooks
21.12.2018 5 z 5

Poslouchala jsem tuhle knížku jako audioknihu a je strašně pěkná. Milá, vtipná a i poučná. Prostě Svěrák.

4xbabča
17.12.2018 5 z 5

Příjemné krásné počteníčko pro děti i pro dospělé, díky nádherné češtině pana Zdeňka Svěráka, který opravdu nikdy nezklame a jako třešnička na dortu knížku zdobí kresby Adolfa Borna. Opravdu velmi povedené!

SSTknihy
19.06.2018 5 z 5

Tak nějak nevím, jestli chválení textů pana Svěráka není nošení dříví do lesa. Já myslím, že i kdyby napsal telefonní seznam, bude mě bavit. A k tomu neodolatelný Adolf Born.... Co víc dodat.

tanuki
22.03.2018 5 z 5

Typicky svěrákovsky laděný příběh o tatínkovi, který sice nedisponuje vůbec žádným vypravěčským nadáním, ale i tak se (pod hrubým nátlakem vlastní manželky) do vyprávění pustí. Co taky jiného mu zbývá, že. Jak sám název napovídá, i přes počáteční nezdary můžeme očekávat šťastný konec. :o) Doprovodné ilustrace pana Borna jsou dokonalé.

yellowbanna
24.01.2018 5 z 5

Klasický Svěrák. Pozitivní, vtipný, originální. A s krásnou češtinou.

unicorn1
08.11.2017 5 z 5

Vtipná a dobrá knížka. Přečetla jsem to za jedno odpoledne.Nejvíce se mi líbila pohádka o peřině a polštáři. B-D

alcahanca
26.10.2017 5 z 5

Krásná, laskavá knížka. Vyprávěné pohádky jsou stejně nejlepší ;-)

Heyhey
10.08.2017 5 z 5

Srdcovka.

veronie
27.02.2017 5 z 5

V této knize jsem soucítila s tatínkem. Také pohádky raději předčítám :) Nicméně se tatínek zhostil úkolu statečně a opravdu se mu povedla :)

Barca1215
13.02.2017

Četla jsem tuto knihu v nemocnici a moc se mi líbila. Doporučuji potěší každého. (Je mi 13)

Jujanda
30.11.2016 5 z 5

Byla dobrá, líbily se mi především ty pohádky.

Apollka
18.08.2016 4 z 5

Přirovnání v knížce jsou skvělá- ,, pohádka je jako vláha pro dětskou duši''. Zdeněk Svěrák knížku pohádkově promyslel, vložil tam to, co byste na dobré pohádce neměli postrádat.

Papyn
29.03.2016 4 z 5

Originální, rychlý, jednoduchý a nepředvídatelný příběh. Řádky jsem hltala s očekáváním, co pan Svěrák zase vymyslel. Ačkoli jsem knihu slýchávala jako malá poměrně často, jsem ráda, že jsem celý příběh zapomněla a mohla si ho přečíst znovu. A už se těším, až ji za pár let opět vytáhnu z poličky.

"Pohádka je je vláha pro dětskou duši" - nejen pro dětskou, ale pro každou.

Anaš44
01.12.2015 4 z 5

Super knížka přečetla jsem ji za den

Taťka Hraboš
22.10.2015 5 z 5

Krátká knížečka, přečtená za jeden večer. Já jsem se bavil od začátku, na dětech bylo vidět, že je knížka zaujala až v okamžiku, kdy tatínek začal vyprávět pohádku O hasicím přístroji. Dílko prodchnuté Svěrákovým laskavým a trefným humorem, člověk jako by ho při tom čtení i slyšel.

debe
17.10.2015 5 z 5

Úžasná, pobaví se i rodiče...

lazenskaveverka
16.10.2015 5 z 5

Ano, ta se povedla. Pane Svěráku, děkuji. Taky máme moc rádi výhled z Kozákova!