Tatínkovy holčičky

Tatínkovy holčičky https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8659/tatinkovi-holcicky-8659.jpg 4 34 6

Román pro ženy z prostředí společenských špiček sleduje příběh čtyř dcer anglického šlechtice, které po jeho smrti pod dohledem bulvárního tisku čelí podezření, že jedna z nich mohla být jeho vražedkyní. Čtyři krásné dcery despotického urozeného otce - právnička, herečka, podnikatelka a novinářka - se pohybují v nejlepší společnosti na celém světě a všude sledují média každý jejich krok. Po otcově náhodné smrti se zájem bulváru pochopitelně zvyšuje a tak není divu, že vyšetřování jeho smrti je také pod neustálým mediálním dohledem. Po zjištění, že šlechticova smrt nebyla tak úplně náhodná, si vyšetřovatelé uvědomí, že každá z dcer měla motiv pro jeho vraždu a všechny ženy pak procházejí obdobím vzájemného podezřívání, kterému učiní přítrž až zjištění skutečné příčiny smrti a jejího pachatele. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Daddys Girls , 2006

Aghatte
28.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Líbila se mi méně než Zásnuby, ale i tak byla dobrá. Je lehké si stěžovat na despotického otce a při tom se celý život hřát v odlesku jeho financí. Všechny dívky vedly zajímavý a nákladný život, spíš to byla taková exkurze do světa horních x- tisíc. Letadla, večírky, domy, dovolené, společnosti, trusty, dostihy, nic pro našince. Nejčastější slovo bylo kašmír. Popisy interiérů, oblečení, módní návrháři, časopisy, pomalu mě to přestávalo bavit. Michael a María byli správně záporní, rozuzlení trochu krkolomné, a po skoro 500 stranách telegrafický závěr. Možná chtělo ubrat popisy, a přidat děj.
Našla jsem tam i nějaký překlep a občas se ztrácela v postavách. Jade byl na jedné stránce syn, na další dcera…
Serena byla rozmazlenej fracek, Venetia vyvázla nejlépe - obávám se, že zde byl konec téměř pohádkový, nevhodný manžel odstraněn dosti nevěrohodným způsobem, v reálném životě by jí na nevěru přišel a udělal ze života peklo. Také “ náhoda” v New Yorku potká na ulici bývalého, a chtět letět z Londýna do Las Vegas vrtulníkem, to je možné? Mělo to dost mušek, ale nezatracuji, pohádka pro velké holky. Nevím, proč na obálce jsou 3, když byly 4, a mohly být hezčí. Jedna sestra vyvázla ze zločinu bez potrestání, to taky není fér, jen proto, že je hodná a že by jí to člověk nepřál…

Amethyste
13.05.2021 3 z 5

Dobrá oddechová kniha :)

DK197
15.01.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že dopředu jsem od této knihy nic neočekávala. Počítala jsem s průměrnou, možná podprůměrnou románovou detektivkou. Kdo ví proč? A přestože je obálka knihy moc hezká, ani ona ve mně nebudila pocit opaku.

Místo toho jsem dostala do ruky román pro ženy, (v němž samozřejmě nesmí chybět milostná linka ani sexuální scény - a na počet stránek jich nebylo málo, ale ani zbytečně moc, ačkoliv to ze začátku vypadá na pravý opak) který je ke konci lehce šmrncnutý zajímavě pojatou detektivkou. A motiv k vraždě má nakonec snad úplně každá postava, takže odhadovat můžete, ale být si jistí sotva. Což je u tohoto žánru strašně super.

Postavy čtyř sester jsou zajímavé a vy jim opravdu přejete a doufáte ve šťastný konec, protože by si ho zasloužily. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že dvě sestry dostaly více prostoru, než ty ostatní. To mi přijde škoda, ale možná je to jenom mylný dojem. Možná jsou ty dvě sestry z mého pohledu jednoduše výraznější. Ovšem děj celkově byl zajímavý a hezky se to četlo. Za mě 90%.

Mínusem budiž opravdu jenom prostor pro jednotlivé sestry a trošku okatý směr závěru jejich milostných životů. Ale tak to u těchto knížek někdy bývá. :-)

Svým motivem ústřední problematické postavy, která komplikuje život i ostatním kolem sebe, mi připomněla knihu s názvem Bestie od Martiny Cole. A tu vám mohu také vřele doporučit.

Pakuna
11.09.2013 4 z 5

Zaujaly mě rozdílné povahy čtyř sester. Autorka píše zajímavě, kniha mě bavila.

sabca
31.12.2012 5 z 5

Kniha mě zaujala od začátku do konce. Byla nabitá zajímavými příběhy všech osob, které se v knížce vyskytují. Stojí za to si jí přečíst.

Vendelína
30.09.2011 4 z 5

I když se mi kniha líbila méně než Zlatkopky, bavila mě. Tasmina dokonale vystihla různorodost povah čtyř sester. Bohužel mi přišla chvílemi zdlouhavější.