Bellagrand

Bellagrand https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262429/bmid_bellagrand-7i2-262429.jpg 4 130 35

Taťána a Alexandr série

Sequel k u nás nevydanému Children of Liberty. Počátek dvacátého století, Massachusetts. Italská imigrantka Gina je nezávislá, vášnivá a silná osobnost, která zoufale touží po vlastní rodině. Harry pochází z vysokých vrstev bostonské aristokracie a má jiný sen – chce vytvořit lepší svět. Byli ochotní dát cokoliv za to, aby mohli být spolu – a ve vztahu plném emocí, vášní, zuřivosti a trýzně si ti dva navzájem zlomí srdce, aby nakonec společně došli na rozcestí, na němž jediné rozhodnutí určí jejich další osud. Román klenoucí se přes dva kontinenty a čtyři desítky let z pera autorky Měděného jezdce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bellagrand , 2014

emem1
21.08.2016 odpad!

S touto knihou jsem se opravdu minula. Asi je to tím, že jsem nemohla uvěřit hlavní hrdince, láska a vášeň může být zajisté silná, ale co je moc, to je příliš. Nedovedu si představit /a to beru v úvahu dobu, ve které se děj odehrává/, že je možné tolerovat tolik lží a zradu prakticky stále.
Politický rámec a zvědavost byly to jediné, co mě dovedlo až ke konci.

jakulka
10.08.2016 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem celkem knihu zhltla. Je mi líto Giny - milovala tak, že obětovala vše.

iška
29.05.2016 3 z 5

"Měděný jezdec" se mi vysloveně líbil. S tímto titulem jsem se nějak nepotkala. Víceméně jsem jej prolistovala.

prochajda
22.05.2016 5 z 5

Naivní egoista Harry a jeho "žvásty" mě vyloženě deptali. Obzvláště, když už jsem věděla, jak osudy jeho rodiny skončily. Měděného jezdce jsem přečetla 2x a další pokračování také. Nechápala jsem, jak s ním Gina mohla vydržet, litovala jsem jí a obdivovala zároveň, láska je asi opravdu slepá. Jsem ráda, že paní autorka napsala i tuto knihu.

Illaa
05.05.2016 2 z 5

Kniha mě místy nudila a místy vytáčela. Manžel hlavní hrdinky byl nesympatický hajzlík. V půlce knihy se mi do nelibosti dostala už i hlavní hrdinka, že si takové chování nechala líbit. Jinak na mé gusto byl příběh moc politicky pojatý, což mě moc neoslovilo.

Miro67
21.04.2016 4 z 5

Už od třetí kapitoly bych Harryho zavřela do vězení na doživotí a byl by klid. Ke komunistické myšlence se přiklonil spíše na základě negativního postoje vůči otci,jehož postavením i bohatstvím okázale opovrhuje, ale zároveň na ně neustále spoléhá.Je komunista celou duší, ale základní komunistické pravidlo "Kdo nepracuje,ať nejí" mu asi nic neříká. Přece nebude svou otrockou dřinou zvyšovat buržoustův zisk. To raději přenechá své manželce a tchyni a pak s nimi večer zasedne ke stolu.Snílek nebo vyžírka? Gina jej hluboce miluje, ale základem její lásky je spíše pocit, že mu musí oplatit to, čeho se kvůli ní vzdal a proto se ona postupně vzdává celého svého života. Kdo četl Měděného jezdce, zná konec této knihy ještě dříve,než ji otevře.A proto je příběh vlastně velmi smutný.

Babo
21.03.2016 5 z 5

Když jsem četla Měděného jezdce,přemýšlela jsem ,co Alexandrovi rodiče vedlo k dobrovolnému opuštění Ameriky.Teď už to vím. Nemohu říct,že tomu rozumím,protože to se pochopit nedá .Někdo jako Harry Barrington by nikdy neměl mít ani ženu,ani děti.Pokud si chtěl prožít svůj sen o spravedlivém světovém řádu ,měl si ho užít sám.
Člověk se může mýlit,když ale zarytě odmítá argumenty,pak mu není pomoci a měl by být tak velkorysý a nenutit druhého,aby jeho sen přijal za svůj.Může se stát a v tomto případě to nemohlo dopadnout jinak, než že sen se stal noční můrou .
Autorka naprosto přesvědčivě vykreslila pohnutky všech protagonistů a za sebe mohu napsat,že už dlouho mi žádná postava tak nepila krev , jako právě Harry naprosto odtržený od reality.

alexis818
15.03.2016 5 z 5

Román stojí za to přečíst,těšila jsem se na ni a zklamaná nejsem,takže plný počet hvězdiček.

Jaruce
11.03.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem si koupila dle výborných recenzích.
Na mě moc rozepsané politické vnímání manžela hlavní hrdinky a to mě vůbec nebavilo. Kniha měla přes 400 stran jen kvůli komunismu a Sovětskému svazu bez politiky by měla sotva 200 stran. Příběh Giny byl zajímavý. Manžela bych také s chutí propleskla jak již už někdo psal no a Gina si měla stát za svým a více si věřit . Konec sice nebyl podle mých očekávání, ale je prostě z reálného života a ten ne vždy se vyvíjí dle našich představ.

Dadula118
08.03.2016 4 z 5

na tuhle knížku jsem se moc těšila,i když jsem věděla,jak to celé dopadne..Trilogie Měděný jezdec se mě opravdu hooodně líbila.Nicméně,na mě tam bylo až moc politiky a málo popsaný život Giny a Harryho.Harry mě hodně zlobil,vše dělal na úkor rodiny,Ginu i na jednu stranu chápu,v té době a věřící Italka..
Jinak pěkný styl psaní,nenudila jsem se.

vivalamuff
05.03.2016 3 z 5

Já jsem zklamaná. Pořád mi v knize něco chybělo. Například to, jak se Gina s Harrym seznámili. Prostě jsem se celou dobu nedokázala začíst.
Později jsem zjistila proč. Brouzdala jsem se po webových stránkách spisovatelky a narazila na takové menší překvapení... Před touto knížkou je ještě Children of Liberty, který zachycuje příběh Giny a Harryho ještě před Bellagrandem. I to jak se Gina v roce 1899 dostane do Ameriky. Škoda, že tenhle díl nebyl přeložen jako první. Možná bych pak pochopila, proč se Gina do Harryho zamilovala. Já jsem na něm neshledávala vůbec nic pěkného. Choval se jako osel a to nejenom k ní.
Taky se přiznám, že některé pasáže mně byly silně proti srsti. Možná je to i díky tomu, že jsem dopředu věděla, jak tragicky to celé dopadne. Na druhou stranu... kdyby i se svým synem nepřijeli do Sovětského Svazu, nikdy by Alexandr nepotkal Taťánu...

Paja85
10.02.2016 5 z 5

Ohhh, skvělá kniha. Téměř povinnou pro milovníky Měděného jezdce. Paullina Simonsová je velká vypravečka a nenechá vás vydechnout ani na okamžik. Žádný hlavní hrdina ve mě nevyvol takovou nechuť a naštvání jako manžel hlavní hrdinky. Obětoval svou rodinu za ideály. Stojí za přečtení! Za mě plný počet hvězd.

jaja10
06.02.2016 4 z 5

Panebože, pří čtení knihy jsem měla chuť skočit do příběhu, Harryho pořádně vyliskat a možná i zadupat do země. Gina musela být úplná světice a totálně slepě zamilovaná, tolikrát mu odpusti, omlouvat ho, pomáhat mu, a nakonec ani láska k synovi ji nepomohla k "prozření".

gossipavlina
31.12.2015 5 z 5

Idealistický Harry - ty jsi mi dal. Pro nás, kdo zažil komunismus a heslo: Proletáři všech zemí, spojte se! a víme, co to znamená, je jednání Harryho naprosto nepochopitelné. Ježíš, kolikrát jsem chtěla během čtení na něj zařvat, co si myslí, co čeká, že to takhle prostě není.
A co vše je člověk ochotný obětovat pro svoje ideály.
A co na to horkokrevná Gina? Ta se tak moc snažila být Američankou a byla tak zamilovaná! Ale byla silná a vždy si dokázala poradit. Ale každý má někde stopku a své limity. A to i Gina.
Kdo jste četl Taťánu a Alexandra, je skoro povinnost si toto přečíst. Je to příběh Alexandrových rodičů.
A Paní spisovatelka? Ta je prostě úžasná. Začátek byl trochu vlažnější, ale jinak umí. Příběh vtáhne do děje, srdce vám buší, ruce se potí a radíte Gině, co má dělat. Chvilku jí závidíte, nakonec je vám jí líto. Harryho nesnášíte, za jeho životní postoj, defacto to byl pokrytec.
Určitě doporučuji přečíst! Já jsem byla spokojená,

DajaF
24.09.2015 5 z 5

Tahle knížka mě naplňuje smutkem. Autorka zase ukázala bezmocnost člověka vůči lásce která je tak velká, že mu na konci nic nezůstane. Šťastná Gina/Jane znovu padá na kolena a nechá se vést Harrym...až na dno zoufalství. Proč to všechno dělá? Protože je to její život, její láska, její osud. Proč se nezachránila? Protože se Harry vzdal všeho co měl - svého majetku, postavení, rodiny a vybral si ji. A tak si i ona vybírá jeho...v dobrém i zlém. (čteno v polštině)