Tarzan - ilustrované příběhy

Tarzan - ilustrované příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292087/bmid_tarzan-ilustrovane-pribehy-AN6-292087.JPG 4 14 2

Tři comicsové příběhy inspirované tvorbou Edgara Rice Burroughse. Obsah: Moc černého doktora - Tarzan s pomocí vzdělaného doktora Zuriho zachraňuje život zraněnému opovi Gorlukovi Jak se stal Koma bojovníkem - Koma, přítel Tarzanova syna Koraka prochází zkouškou dospělosti, trpí však nepřízní kmenového šamana Silný muž - král Dan-El se musí vypořádat s hladem a vzpourou hraběte Mihura... celý text

Komiksy
Vydáno: , VSS , Obzor (SK)

los
04.12.2022 3 z 5

jééé, to je můj Tarzan, první "skutečný - americký" komiks, kam se jen tenhle odrbaný, tisíckrát pročítaný a před zabavením skrývaný poklad zatoulal?

špulo
26.11.2022 4 z 5

Neskutočná vec pre chlapca vo veku 7-8 rokov, ktorý sa začiatkom 80-tych rokoch ňúral v dedovej pracovni (čili zašívarni) počas letných prázdnin. Vlastne to bolo moje prvé stretnutie s komiksom. Všetky časopisy, ktoré v tej dobe obsahovali komiks, ma dovtedy obchádzali. Odvtedy už nie ;))).
Časom mi však prišli príbehy tohto "sešitku" zvláštne. Po prečítaní origo Tarzana sa mi zdalo, že to ide dosť mimo neho. Navyše sa tretí príbeh o Tarzana ani neobtrel. Asi tu mal niekto v r. 1969 nápad vydať komiks podľa juhoslovanského vzoru a drahí vtedajší Jugoslávci si povedali: Dáme im vtákovinu, čo naši už nezožerú, im to bude stačiť, však o tom vedia prd. Úplne prd sme o tom síce nevedeli, ale aj tak nám to zrejme nejaký súdruh stopil po treťom zošite (druhý sa mi nikdy nedostal do rúk).
Nuž, ak sa toto niekomu dostane dnes pred oko, treba k tomu pristúpiť s veľkým nadhľadom. Má to svoj vek, má to svoje čaro a v podstate to stojí za prd. Pre mňa poklad z detstva vyvolávajúci dávne spomienky na dávne časy. Preto aj toľko hviezd ;))

Kniha Tarzan - ilustrované příběhy je v