Tappi a narozeninový dort

Tappi a narozeninový dort https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278991/bmid_tappi-a-narozeninovy-dort-WI3-278991.jpg 4 39 10

Tappi a přátelé série

Druhý díl z nové série Tappi a přátelé. Vítejte v kouzelném světě usměvavého Tappiho a rošťáckého Chichotka! Víš, jaký je dnes den? Den jako stvořený pro oslavu Tappiho narozenin. A co by asi dobrosrdečnému vikingovi udělalo největší radost? Samozřejmě něco sladkého! Upečeme mu dort, řekli si Tappiho přátelé — sobík Chichotek, veverka Čiperka, medvěd Břicháč a bobr Rachotek. Ale pozor na mlsný jazyk trolla Mrzouta! Než Tappi oslaví narozeniny a Chichotek najde ztracený polštářek, přesvědčí se obyvatelé Šeptajícího lesa na vlastní kůži, že i ty nejtěžší překážky se dají s přáteli snadno překonat. Hledáte čtení na dobrou noc pro své malé neposedy? Krátké příběhy ze série Tappi a přátelé doprovázené půvabnými barevnými ilustracemi jsou to pravé.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Luciluc
08.11.2023 3 z 5

Knížka čtená dceři, její první kniha s tematikou vikingů. Je určena dětem od čtyř let. Paní knihovnice při půjčování říkala, že se nám bude určitě líbit. V podstatě ano, líbila. Jen škoda, že jednotlivé příběhy nejdou víc do hloubky. Narozeninovému dortu je věnována jen jedna (první) kapitola, což mě mrzelo, čekala jsem, že celá kniha se bude točit kolem tohoto tématu (něco ve stylu Fiškuse). Kapitoly jsou krátké a najdete v nich pokaždé nějaké ponaučení. Ilustrace jsou nevšední, obálka mě zaujala na první pohled. Ještě jsem postrádala nějaké úvodní seznámení s postavami ze Šeptajícího lesa, ale možná je to v jiných dílech, nevím, zatím jsme četly jen tento. Dalším dílům určitě dáme šanci. Hodnotím 3,5 *.
Pozn. Pozastavila jsem se nad tím, že havrani mají rádi blýskavé předměty, myslela jsem, že spíš vrány..:)

LunaL.
23.09.2021 5 z 5

Druhá knížka o Tappim a jeho přátelích, kterou jsem četla synovi. Milé, krátké příběhy skvělé na čtení před spaním. Pohádky v sobě nesou nejedno poslání. A u postavy Tappiho si říkám, jak by svět vypadal lépe, kdyby byli všichni rodiče jako on! :)
Jen pohádka Opozdilý sníh možná rodičům zavaří.. Ještě, že jsme ji četli v létě a ne před Vánoci! :D

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

Opět další krásný příběh. Dětské, milé a poučné. Doporučuji!

Litocha
02.10.2020 3 z 5

Další porce Tappiho příběhů - jsou kratičké, s jednoduchou zápletkou, s častým odkazem na přátelství a s poučením. Tahle soudržná parta z Šeptajícího lesa je fajn, i když se mi o něco více líbil dobrodružnější a propracovanější příběh pro starší děti (Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa). Obrovskou službu dělají knížce obrázky.

Bustedka
28.07.2020 4 z 5

Po těch princeznách co u nás jedou bylo tohle docela milé čtení :-) Délka příběhů tak akorát

lyrra
04.05.2020 5 z 5

Krátké milé příbehy, co se krásně čtou. Velmi oblíbené, čteme opakovaně.

jasmína
24.11.2018

Knihy z Šeptajícího lesa se líbí moc i mně.... těšíme se s dcerkou na další příhody !

Deniska248
17.09.2018

Tato knížka je úžasná, moc ráda jsem ji četla určitě doporučuji

Alíša236
01.08.2018 4 z 5

U mých dětí velice oblíbené. A mě vyhovují krátké uzavřené příběhy s milým přesahem.

Lzicenka
12.05.2017 5 z 5

Krátké, jednoduché a při tom poučné příběhy o kamarádství, doplněné krásnými ilustracemi. Dětem se líbilo a vyžádaly si další díly Tappiho příběhů...

Kniha Tappi a narozeninový dort je v