Tam Tam 1

Tam Tam 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16253/tam-tam-16253.jpg 4 36 5

Prvá z troch kníh rozprávaní o cestách, na ktorých autor postretával množstvo zaujímavých ľudí, navštívil neznáme mestá a krajiny. Dozvieme sa v nej, čo všetko sa stalo, prípadne mohlo stať, postrehy o nám neznámych kultúrach a ľuďoch, „múdrosti“ i zaujímavo podané „obyčajné“ veci odpozorované zo života či vypočuté pozorným autorom. ... celý text

gabriel375
21.03.2024 5 z 5

Tamtamy boli pre Slovákov v 90. rokoch ako malá čokoládová pralinka. Síce sa človek do sveta bohvieako nedostal, ale zato dokázal s Filanovkou precestovať každú jednu destináciu sveta. Filan píše Fulghumovským frajerským štýlom, je jasné , že ako dvorný textár Elánu má geniálne až básnické myšlienkové postupy,. Skrátka mu to páli, naviac s humorom sebe vlastným má skvelé postrehy, ale naozaj precestoval každý kút sveta a podal správu.

mira.l
03.02.2024 2 z 5

Nevím, jaká je prestiž ceny E. E. Kische, kterou tahle kniha před léty dostala, ale mě po těch letech na druhé přečtení tenhle víceméně nesouvislý kaleidoskop (nebo bych spíš měl napsat slepenec?) nějakých situací a vyprávění do kolen rozhodně neposlal. Víckrát to nechci ani vidět a určitě netoužím vědět, co obsahují další dvě pokračování.

MarkCarter
09.06.2021 4 z 5

S Borisom Filanom som začal tak povediac od konca - výberovkami. To bola chyba z dvoch dôvodov: 1. niektoré (tie lepšie) príbehy som už poznal, 2. očakávania boli privysoké. Aj v tejto knihe sú časti, ktoré ma zaujali: USA, Indonézia, Flores aj také, ktoré ma vyložene nudili 7/10

Torgal
29.12.2017 3 z 5

Filan dokáže neuveriteľne zanietene hovoriť o každej blbosti a túto svoju vlastnosť v tejto knihe využil na maximum. Píše v nej o svojich cestovateľských zážitkoch z celého sveta, ale čitateľ sa pritom o spomínaných krajinách nedozvie takmer nič. Miestami zaujímavé, inokedy nudné – podľa toho o čom práve píše – vždy ale precítené, plné úžasu a láskavej človečiny. 6-/10

lubkabubka
26.06.2017 3 z 5

Cestovateľské Filanovky v poslednej dobe čítam často. Dúfam, že aj mne sa podarí pocestovať toľko po svete. Kniha sa mi celkom páčila, aj keď by mohla byť viac o miestach, ktoré navštívil ako o ľuďoch, ktorých stretol. A menej básnických obkecov.

Austrálie Afrika Kuba Sahara

Boris Filan