Zkouška věrnosti

Zkouška věrnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259932/bmid_talon-spolecenstvo-draku-zkouska-ve-a9D-259932.jpg 4 202 54

Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě a jejich moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa… Sledovat, začlenit se, splynout. Přesně to má za úkol dračí dívka Ember. Má poslouchat, nevyčnívat z řady a slepě plnit rozkazy. To vše pod taktovkou supertajné a nesmlouvavé dračí organizace s názvem Talon. Jenže Ember se to vůbec nelíbí...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Talon , 2014

Samira
25.03.2018 5 z 5

Překvapivě výborné a také ve srovnání s tematicky podobnou sérií Drakie - vyzrálejší a celkově dospělejší.
Jsme samozřejmě na počátku, ale už v prvním díle bylo nastíněno spoustu zajímavých budoucích dějů a otázek .
Velice dobré bylo střídání pohledů - to bývá v dnešní době poměrně obvyklé, zde se však na příběh nahlíželo ze tří protistran. A to jedné zajímavější než druhé a také sympatičtější. Odpůrci milostných trojúhelníků jistě rádi nebudou, ale mě tento netradiční zaujal. Favorita mám za sebe jasného.
Skvělé, velmi se těším na další díl.
Doporučuji!

Nikcasmej
23.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Ze začátku jsem nevěděla, co od knihy čekat. Příjemně mě překvapila. Zajímavý a napínavý děj. U knihy jsem se i zasmála. Rozhodně doporučuji.

Barik05
14.01.2018 5 z 5

Úplně skvělá kniha, zajímavý děj a pěkný styl psaní. Občas tam byl nějaký ten překlep, ale tuhle kniha jsem si zamilovala.

Suou
10.01.2018 5 z 5

Skvelá kniha a dlho som myslel, že nie je pokračovanie... ale ono ne !!!!! Hneď som to objednal a neviem sa dockat ďalšej knihy.

wildXchos
06.01.2018 4 z 5

Celkem dobrá kniha, ale některé pasáže mě úplně nebavily.

Misa25
30.12.2017 4 z 5

No já draky miluju, kdybych mohla na jednom lítat do práce, byla bych nejspokojenější :D a tato kniha byla svižná, svěží a výborná :) jsem zvědavá na další díl :)

Halka2
22.11.2017 3 z 5

Začátek se mi jevil jako tuctový dívčí román, byť s dávkou fantasy, který nenadchne ale ani neurazí. Slunce, moře, mladí lidé a letní lásky.
Příběh se naštěstí postupně rozvíjel a dočkala jsem se napětí i skrytého podtextu. Hodnotím třemi hvězdičkami. S čtvrtou si počkám na druhý díl.

Tebby
19.08.2017 5 z 5

Příběh se mi neskutečně líbil. Dlouho sem se k němu odhodlávala, ale nakonec jsem ho hltala jedním dechem a za dva dny byl přečtený. A nejednou jsem se u něj zasmála.
Líbilo se mi, jak byl příběh popisován ze dvou stran.
A velice doufám v pokračování, ráda bych věděla, jak to dopadne.
Všem milovníkům fantasy literatury s dračí tématikou to můžu vřele doporučit.

Tessina
19.07.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která zaujme a uspokojí každého fanouška dračího světa.

Turmee
15.07.2017 5 z 5

Tradiční příběh ve kterém vystupuje "nelidská" rasa, její vyvrženci a lidi, kteří je loví. Na to navazuje romeojuliovská romance - dívka od "nelidí" se zamiluje do kluka, který jí jde po krku a zjišťuje, že její nalajnovaný život je vlastně jedna velká lež.

Přestože už od prvních stránek bylo jasné, jak to dopadne, příběh mě neuvěřitelně bavil. Možná za to mohla originální zapojení dračí rasy, která se konečně vymyká všem těm upírům a vlkodlakům, možná svůj díl nese prosluněná Kalifornie, surfování a přirozeně vykreslené postavy, které jsem si ihned zamilovala. Žádné hluboké myšlenky nebo proroctví v tom nečekejte, ale jako relax kniha naprosto perfektní. Zhltla jsem ji za pár hodin a docela mě mrzí, že nemám po ruce další díly.

1259
12.06.2017 5 z 5

Tahle kniha mě vážně nadchla. Dlouho jsem jí odkládala, protože se mi objevovali stále zajímavější a zajímavější knihy, ale nakonec jsem se k ní přeci jen dostala a nelituji toho. Pevně doufám, že bude pokračování, protože by mě velmi zajímalo, jak to všechno dopadne.

Evisis
28.05.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, během první kapitoly si mě naprosto získala a uchvátila. Postavy jsem si až na pár vyjímek zamilovala. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

Vikos
02.04.2017 5 z 5

Knížka se mi neskutečně líbila (srdíčko) prostě super. Nešlo jen tak odložit a jít malovat, to mi moje zvědavost a nadšení nedovolovali.
Těším ale opravdu OPRAVDU se TĚŠÍM na druhý díl.
Přečetla jsem ji už podruhé a prostě super.
Určitě nejsem jediná která nesnáší Rileyho?
Megálně božííííííííí...
Co k ní ještě dodat? Úžasná (srdíčko).

Zornaddie
18.02.2017 4 z 5

Hezká kniha

Deni136
28.12.2016 3 z 5

Talon mě nijak nenadchl, ale ani neurazil. Nějaké části mě opravdu bavily, ale nějaké zase vůbec. Po týdnu už jsem na příběh ani nepomyslela. Ale přestože se mi knížka nijak nezaryla do paměti, vím, že ve chvíli, kdy jsem ji četla, se mi líbila.
Proto jako odpočinkové čtení fajn, ale vracet se k ní nebudu :)

Nuray
28.08.2016 5 z 5

*MOŽNÝ SPOILER DRAKIE VS. TALON*
Dočetla jsem Drakii a teď jsem někde uprostřed této knihy.
Jak čtu komentáře pode mnou - připomíná to Drakii - ale podle mě ne. Drakie mi přišla hrozně jednoduchá, pořád řešila, jestli chce nebo nechce Willa a co na to Cassian, matka, Tamra a kmen. Neustále v sobě řešila úplně to samý a přišlo mi, jako by to autorka psala vždy po strašně dlouhé pauze (HODNĚ se opakovalo, co Jacindě běhalo hlavou), každou chvíli se tam líbali a nemělo to žádné kouzlo.
Kdežto Talon - co se týče vztahu Garreta a Ember - přijde mi to jako "normální" randění, žádný "chci ho... nechci ho, je na mě moc dobrej a já s ním být nemůžu ... teď už ho vlastně ale zase chci, protože na to mám právo... " ... jasný, ani jeden z těch dvou nechápal, co se děje - jeden z nich je masochistický zabiják draků, jenž jedná bez emocí a druhý drak, který žádné emoce prožívat "nemůže".
Will a Jacinda mi byli celkem protivní a to se mi dlouho u žádné knížky nestalo. :-)

Takže Talon za mě je 1 000x lepší.

Percabethka
29.05.2016 4 z 5

Celý příběh i postavy připomínají Drakii :)

AnykaLovesBooks
24.05.2016 4 z 5

Místy dost podobné Drakii. Zezačátku mě knížka nudila, ale posledních pár desítek stránek se to pořádně rozjelo. Taková průměná knížka, ani špatná, ani nějáká super skvělá. Jak jsem říkala, dost se to podobá Drakii, ale přijde mi to určitě trochu lepší než Drakie. Nemůžu se rozhodnout, jestli tři nebo čtyři hvězdičky.

m.sosinka.m
30.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha, krásný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout už od samého začátku!
A hlavně skvělá autorka! Doufám že vydají další díly.
Doporučuji!!

Martina ;-)

TerkaM
18.04.2016 4 z 5

Tahle kniha se mi překvapivě líbila a musím říct, že jsem četla stránku za stránkou (a hrozně mě štve, že ještě v češtině nevyšel další díl!) a až na milostný trojúhelník, od něhož se další díly snad už očistí, nicméně kvůli němu dávám knize čtyři hvězdičky. Působilo to na mě trochu jako Romeo a Julie v dračí verzi.

Ono to asi nebylo nic zvláštního, víceméně klasická young adult knížka, ale nějakým neznámým způsobem mě očarovala - anebo mám strach z toho, že mě sežere drak, to je taky možnost... Vždyť přece draci jsou mezi námi, nějaký s vámi může sedět na zastávce a vy si toho ani nevšimnete! :D

Myslím si, že přečtením nic nezkazíte, možná si dejte akorát pozor na dračí paranoiu...

dobrodružství fantasy dívčí romány

Julie Kagawa