Talkshow s bývalými

Talkshow s bývalými https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482110/bmid_talkshow-s-byvalymi-cXZ-482110.jpg 4 132 48

Shay Goldsteinová je producentkou v seattleskom rádiu už takmer desať rokov a nevie si predstaviť inú prácu. Jediný problém pre ňu predstavuje kolega Dominic Yun, ktorý práve absolvoval štúdium žurnalistiky a je presvedčený, že vie všetko najlepšie. Rozhlasová stanica bojuje o prežitie a hľadá nový koncept. Shay navrhne reláciu, v ktorej bude dvojica bývalých partnerov radiť poslucháčom o vzťahoch. Talkshow s bývalými dostane od vedenia zelenú a Shay s Dominicom novú úlohu. Pretože sa z duše neznášajú, vyberú ich ako dokonalých spolumoderátorov. Predstava, že budú klamať poslucháčom, sa ani jednému nepáči, ale ak si chcú udržať prácu, niet cesty späť. Život má však pre nich v zálohe ešte jedno prekvapenie. Naplnia staré známe porekadlo, že protiklady sa priťahujú?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Ex Talk , 2021

dooky
14.02.2023 3 z 5

Nebylo to nejhorší, ale mám hodně výtek. Myslím, že na knihu velmi brzy zapomenu a nebude se mi k ní chtít vracet. Mezi plus řadím určitě slowburn linku, neotřepané prostředí rozhlasu a dobře zmáknuté erotické scény. Záporně hodnotím málo uvěřitelný zvrat s ukončením - prozrazením tajemství ohledně vysílání pořadu. Dále překombinovaný závěr a také mi úplně neseděl hlavní hrdina, chováním, věkem ale i popsaným vzhledem pro mě prostě nebyl vůbec atraktivní. Ale to je čistě můj osobní problém.

Dámaskloboukem
02.02.2023 4 z 5

Nebylo to špatné.
Oceňuji neokoukané prostředí rozhlasu, to je v tomto žánru, kde je opravdu težké přijít s něčím novým, osvěžující.

MilackovaN
29.01.2023 3 z 5

Od této knihy jsem čekala více. Jsem ráda, že byla jen půjčená z knihovny a že jsem se nenechala zlákat ke koupi. Kdyby kniha měla o polovinu méně stránek, byl by děj méně vleklý a kniha by byla mnohem čtivější.

Gabiika9
18.01.2023 4 z 5

Roztomilé a jednoduché.. krásný příběh.

knizni.taurus
09.01.2023 4 z 5

Ex v éteru je zase jedna roztomilá a sladká romantická jednohubka, která má sympatické hlavní postavy, jejichž humor vás bude provázet celou knihu, takže se nebudete nudit a jejich příběh si myslím užijete. :)
Co se týká originality romantických knih, tak se jen stěží najde něco, co už jste někde nečetli nebo má takovou originální zápletku, že jen valíte oči :D. Tady neobjevíte nic moc nového, ale prostředí rádia dokáže ten již obvyklý scénář trochu nabourat :). Jako zpestření knihy tady právě najdete i několik transkriptů epizod z daného pořadu, které jsou ve formě rozhovorů z konkrétní epizody.
Děj plyne poměrně pomalu, ale je to skvěle napsané a z knihy vyzařuje taková ta pohoda. Není to sice kniha, u které bych si řekla: hele, tohle si musím přečíst jednou znovu, je to ale milá oddechovka, která splní svůj účel, jen příběh vám nejspíše neuvízne v paměti příliš dlouho. Nicméně vzájemné oťukávaní Dominika a Shay, kdy dostáváme jejich milé (a občas vtipné) přestřelky v slow burn romantické lince, je něco co mě zabaví na dvě sychravá odpoledne, s výsledkem jsem spokojená a zanechá to ve mě pocit, že chci jejich “šťastné až do smrti”. :)
Celkové hodnocení knihy? Je to roztomilé, sladké, romantické a občas sexy čtení, při kterém budete mít takový ten pocit: jo, tohle si fakt užívám. :) Takže pokud jste knihu ještě nečetli, tak já vám ji určitě doporučuji.

katallinka
04.01.2023 4 z 5

S knížkou jsem moc spokojená. Vůbec nechápu to hodnocení. Bylo to svižné, čtivé s moc pěknou romantickou linkou v zajímavém prostředí. Hrozně by mě bavilo poslouchat podobný podcast.

alzbeta4340
02.01.2023 3 z 5

Jednoduchý příběh asi spíš pro mladší čtenářky. Hodně zajímavé je prostředí rádiového vysílání.

Magdyla.8
31.12.2022 3 z 5

Fajn oddychovka. Kniha mohla být klidně kratší, dialogy později nemely takový drajf jak ze začátku. Doufala jsem, že zde bude více popsána práce v rádiu, jak to chodí a nějaké zajímavosti. Ale i tak to bylo odpočinkové čtení

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Perfektní romantika! Skvělé prostředí rádia, rozkošné postavy Shay a Dominik, místy pikantní obsah. Výborný nápad s konceptem pořadu. Možná tam mohlo být víc takového toho "nepřátelského" popichování a flirtování, ale i tak to byla podle mě zatím nejlepší letošní romantika.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

The Ex Talk je další z velmi v zahraničí oblíbených romantických komedií.
A já se recenzím nedivím, sama jsem se skvěle bavila!
Bavily mě postavy, prostředí rádia a podcastů, trapasy i romantické momenty… Chemie mezi hrdiny fungovala, angličtina byla jednoduchá a příběh neměl hluchá místa. Už teď se těším na další autorčiny knihy!

moma08
22.12.2022 4 z 5

Já jsem teda velice spokojená, i když jsem nedala plný počet hvězdiček, tak musím napsat, že se mi to dobře četlo, hlavní postavy mi sedly, prostředí bylo pro mě něco nového v tomto žánru, takže jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
Dám knize krásných 4,5 ⭐️

Anniee
21.12.2022 3 z 5

Na momentální romantickou náladu dobrý, celkově spíš slabší.

LuciKo
02.12.2022 3 z 5

Pokud bych měla zmínit velké plus knihy, pak bych určitě vybrala neokoukané prostředí rádia. Tvorba přenosů, pozice produkčních, všechno pro mě laika neznámé a proto taky zajímavé. Téma falešného vztahu už tak netradiční není, ale stále je lákavé a slibné. Bohužel za mě osobně tato kniha nevyužila potenciál, který měla. Hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli a tím jsem se na to čtení netěšila tak, jak bych to právě u knihy tohoto žánru chtěla.

kikikrat
19.11.2022 4 z 5

Lepších 3.5*\5*. Kniha se vážně dobře četla. Bavil mě začátek kdy se hlavní hrdinové nesnášeli, bavilo mě i to jejich oťukávání. Hlavní postavy jsem si oblíbila právě pro ten začátek a proto jak silné osobnosti to jsou. Možná proto mi tolik vadilo jak oba místy fňukali. Prostředí knihy je velice zajímavé a neprobádané. Knihu bych ukončila asi mnohem dřív protože ten konec byl už překombinovaný. Byla to nakonec moc hezká oddechovka, láska a přitažlivost těch dvou byla opravdu cítit.

pujec
16.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Hledala jsem zábavnou oddechovku, zaujal mě námět. Prostředí zcela určitě zajímavé a celkem neotřelé.
Teď to horší. Hlavní hrdinka byla fakt protivná fňukna. Ve všem se neskutečně hňácala, pro mě velmi otravné. Dominik byl sice o chlup lepší, ale nějak ploše vykreslený.
Konec se též úplně nepovedl, všechno bylo uspěchané a hlavně zvrat nelogický.
Silně pochybuju, že by stanice chtěla rušit velmi úspěšný a populární pořad, ještě takhle trapně. A že by se někdo tolik dojímal, že moderátoři mají vztah jako roli? Nepravděpodobné, nelogické, hloupé. Závěrečný happy end byl opět divně uspěchaný a trochu divně našroubovaný.
Oproti neskutečně pomalému rozjezdu to byly zkrátka fofry.
Takže ano, oddechovka v zajímavém prostředí to byla. Četla se snadno, jak to u tohoto žánru bývá. Ale zábava a pobavení se zapomněly dostavit.

Kristy.Seb
12.11.2022 4 z 5

Možná jsme všichni rozbití na kousky a snažíme se najít něco, co ty ostré hrany aspoň trochu obrousí.

Námět se mo velmi líbil, oba byli sexy a vitpní. Jen ten konec se mi nějak nezdá. Ale bylo to čtivé.

TerkaM
07.11.2022 4 z 5

Upřímně? Nebylo to vůbec špatné, ale zároveň jsem od toho čekala asi o ždibet víc a moc mi tam neseděla ta chemie Shay a Dominika, respektive mi neseděl jejich věkový rozdíl... což o to, láska kvete v každém věku, ale zkrátka a dobře mi to tady moc nesedělo.

Books_by_Dee
29.10.2022 2 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Na knížku jsem narazila úplně náhodou a upřímně jsem čekala víc. Byla to taková průměrná lovestory. Za mě až moc velká slow-burn romance. Super prostředí, ale něco mě tam nesedělo.

Littlemonday
28.10.2022 3 z 5

Ex v éteru - Rachel Lynn Solomon

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Shay Goldsteinová už deset let pracuje v jedné rozhlasové stanici v Seattlu. Poslední dobou se však neustále hádá s novým kolegou Dominikem Yunem, který právě dokončil žurnalistiku na univerzitě a je přesvědčený, že ví všechno nejlíp.

Jejich stanice má však potíže a potřebuje něco nového, aby přitáhla posluchače. Shay dostane nápad a její šéf ho nadšeně přijme. V jejich novém pořadu s názvem Ex v éteru budou dva lidé, kteří spolu v minulosti chodili, rozdávat rady ohledně milostných vztahů. Jejich šéf se rozhodne, že se pro tuto roli nejvíc hodí právě Shay a Dominik, protože se už tak nesnášejí a neustále se pošťuchují. Ani jednomu se moc nelíbí, že budou lidem lhát, ale je to jejich jediná možnost, jak v rozhlase zůstat. Posluchači si pořad rychle zamilují.

Čím je však pořad populárnější, tím větší je to podvod. Zvlášť když se do sebe Shay a Dominik postupně zamilují.

Recenze:

Tak tohle byl trochu horší románový průměr. Zápletka od začátku jasná, ale to není nijak překvapivé. Co bylo ale velmi nemilým překvapením, to byl fakt, že autorka absolutně nevyužívala možnost pobavit čtenáře. Přitom příležitostí, jak by se mohly hlavní postavy škádlit a přivádět se do úsměvných situací bylo nespočet.
Bohužel knize chyběla “šťáva” a díky tomu se děj zvláštně táhl. Co musím vyzdvihnout byly erotické scény. Ačkoli se nejedná o erotický román, autorka si s tím poradila moc dobře, bylo to uvěřitelné a sexy.
Tentokrát jsem však spíš ráda, že mám přečteno a je to za mnou...
Nevadí, stane se. Já se loučím a jdu se podívat po něčem dalším, čím si spravím chuť. ️

3/5 ⭐️

Akléda_
26.10.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že znám knížku ze zahraničí a vím jaké tam má ohlasy, nemohla jsem se jinak než těšit na její vydání u nás. A že bylo na co se těšit! Modlila jsem se, aby v knížce fungovalo to hlavní - vtip a romantika - a obojí bylo úplně úžasné. Culila jsem se u toho, smála jsem se a hlavně v druhé polovině jsem si fakt užívala tu romantickou linku. Je tam i troška peprnějších scén, což jsem si taky zamilovala. Vztah mezi Dominikem a Shay jsem si fakt oblíbila a i když jsem se s postavami ne vždycky ztotožňovala, celý příběh mě bavil. Na tom má významný podíl určitě i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Rozhlas, rádio, produkce, to je něco originálního, z podobného prostředí jsem ještě žádnou knížku nečetla. Navíc je to i prostředí které mě samotnou dost zajímá, takže jsem si to fakt užila. Knížka se úžasně četla a fakt mě bavila, zároveň si ale myslím, že první polovina knížky by se dala malinko urychlit a naopak konec více rozepsat. Epilog se mi líbil, ale poslední kapitola mi přišla moc rychlá na to, jak se děj vyvíjel v těch předchozích. Poslední věc, která mě fakt mrzí, ale zmínit ji musím, je korektura. Byly tady fakt základní a neomluvitelné chyby, které bijí do očí a mě to mrzelo. Vím, že na ději knížky to nic nemění, ale když je vidět že se knížce nikdo dostatečně nevěnoval, tak mě to holt mrzí. Bohužel to ani není poprvé co se mi to u nakladatelství Red stalo, tak snad si to někdo vezme k srdci. Jinak ale moc povedená romantická komedie, která mě celou dobu bavila a skvěle se četla.

romantika Seattle

2021  72%Talkshow s bývalými
2024  0%Uvidíme se včera

Kniha Talkshow s bývalými je v