Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/884/bmid_talisman-EbV-884.jpg 4 641 88

Talisman série

Život nebo smrt? Boj dobra a zla ve skutečném i mystickém světě... Vydejte se se statečným Putujícím Jackem do tajuplných Teritorií pro záhadný Talisman, který jediný může spasit krásnou královnu Lauru DeLoessian...

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Perseus

The Talisman , 1984

Freak
24.06.2013 5 z 5

Neviem prečo, ale zatiaľ nedokážem dať Kingovým knihám menej ako 5 hviezd. Asi preto, že im môžem vytknúť iba zanedbateľné chybičky krásy. Talizman som dočítal včera a podobný koniec som určite očakával, aj ked takéto nádeje si u Kinga nemôžem robiť často, ale aj tak sa mi to páčilo. Celé a všetko. Hned a zaraz! Vlk!

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Příběh putujícího Jacka mi v mnohém připomínal osekanou Temnou věž, místy možná poněkud pohádkovější. Kingův vliv je tak znatelnější než Straubův, i tak se ale jedná o knihu, která v detailech vybočuje ze zajeté Stevovy tvorby a to díky vlivu pana Strauba. Rozhodně stojí za přečtení, já jsem si nejvíc oblíbila dobrosrdečného vlkodlaka.

LavinaVRovine
15.03.2013 1 z 5

Zbytečně zdlouhavé, časem i dosti nudné.

doktorking
13.02.2013 4 z 5

Určitě o dost lepší než pokračování černý dum,je pravda že spolupráce se Straubem je v knize hodně znát i když se oba hodně snažili aby u čtení knihy zmátli čtenáře,psaním pasáží a mi tak nepoznáme kdo je kdo.King vždicky napsal kousek odeslal Straubovi a ten pokračoval takže si myslím že nápad a děj je určitě skvělý,přesto mi k dokonalosti cosi chybělo,je to taková fantasy pohádka pro dospělé,která vás velmi dobře vtáhne do děje a nepustí,opět se tu střídají prvky světu,reálný s dějem ve skvěle popsaných teritoriích,myslím že na kvalitě knihy kromě Jacka přidává i vedlejší postava vlka.

KKK
19.12.2011

K Talismanu jsem zasedla ráno v 9 a večer ve 22 jsem se zvedla!!Líbilo se mi to.

kingmaker
10.11.2011 3 z 5

Tahle kniha mě příliš nezaujala a to mám Kinga hodně rád. Snad mi vadil pan Straub, ale nevím, jestli je to jen tím. Ta kniha je taková nedovařená, není to ani fantasy a není to ani horror. Je spousta knih, které jsou zajímavými crossovery, ale Talisman mezi ně nepatří. Najde se tu několik skvělých pasáží, třeba ta popisující hospodu v Oatley, nebo i některé části popisu domova Sunlighta Gardenera, ale popis Teritorií a děj, odehrávající se v nich, je slabší. Prostě, aspoň pro mě, zůstala tahle kniha na půl cesty.

evickakyticka
10.02.2011 2 z 5

Talisman jsem přelouskala během tří dnů a byl to hezký výlet do fantazie Teritorií. Dlouho po přečetení jsem pořád byla jakoby tam. Nejspíš se mrknu na zoubek i Straubovi...

p.mihoc
04.12.2010 4 z 5

Před týdnem jsem dočetl tuhle bichli a musím říct, že jsem spokojen. Mistr psal tuhle knihu s pomocí Petera Strauba a je to znát. Kinga čtu dlouho a znám jeho rukopis velmi dobře, ale tohle dílo se trochu vymyká jeho stylu. Určitě je to dějem a taky zásahy zmíněného Strauba, které jsou znát. Děj se odehrává kolem postavy Jacka Sawyera, který putuje přes celou Ameriku za Talismanem, který má tu moc zachránit život jeho matce. To je jeho hlavní motivace. Během cesty prožívá různá dobrodružství, většinou velmi nebezpečná (kdo zná Kinga tak tuší, že to Jack opravdu nebude mít jednoduché). Děj se odehrává ve dvou světech. V tom našem a v Teritoriích, kde má Jack výhodu putovat rychleji než v našem reálu. Zároveň jsou tam trochu drsnější podmínky pro přežití obyčejného smrtelníka z naší Kde a Kdy. Zápletky jsou opravdu originální, děj místy doslova strhující. Kdo má rád Temnou věž přijde si na své. Jack se totiž při své cestě dostává do spálené země neboli Pustin na samou hranici Středozemě. Myšlenkově má toto dílo hodně společného právě s TV. Možná už ke konci budete trochu unaveni tím neustále "putujícím" dějem a budete to chtít mít za sebou stejně jako já. Ale rozhodně téhle cesty nelituju. Už se těším na Černý dům.