Černý dům

Černý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/891/bmid_cerny-dum-C2h-891.jpg 4 512 78

Talisman série

< 2. díl

Volné pokračování románu Talisman. Jack Sawyer kdysi jako malý chlapec přešel do paralelního světa zvaného Teritoria, aby zachránil matku a její dvojnici z Teritorií před krutou smrtí, a tím i ten druhý svět před katastrofou. Z Jacka se později stal detektiv v oddělení vražd policie v Los Angeles. Teď už je v důchodu a žije v zapadlé vesničce ve Wisconsinu. Na svá dobrodružství v Teritoriích zapomněl. Ale zvláštní shoda okolností v něm má probudit dávno zasuté vzpomínky... V západním Wisconsinu dojde k sérii děsivých vražd, které se podobají zločincům, jež před několika desítkami let spáchal šílený Albert Fish, a proto se neznámému vrahovi začne říkat Rybář. Jackův přítel, velitel místní policie, s takovým druhem zločinu nemá zkušenosti, proto Jacka požádá o pomoc. Jenže - jsou ty vraždy opravdu dílem vyšinutého člověka, nebo v tichém městečku řádí tajemná, zlá síla? Čím to, že Jackovi se zdají při plném vědomí zvláštní sny - pokud to jsou sny - o ptačích vajíčkách a červeném peří? Skoro to vypadá, jako by se mu někdo snažil něco sdělit. Jack už nemůže dál ignorovat ty tajuplné vzkazy a nechá se znovu vtáhnout do Teritorií a také do vlastní skryté minulosti, kde snad najde sílu k tomu, aby nakonec vstoupil do děsivého domu uprostřed pustiny a tam se utkal s nespoutaným zlem...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Black House , 2001

Terva
19.04.2015 5 z 5

Černý dům, kniha kterou napsali tito dva spisovatelé spolu,
je vlastně nepřímo pokračováním knihy Talisman.
Obě pak dělají jakýsi předvoj knižní sérii Temná věž.
Kniha má ale i pár odkazů na jiné příběhy.
Jako mnoho knih Stephena Kinga i tahle vás pohltí a nedokážete odtrhnou oči,
dokud to nedočtete.

Zde malá ochutnávka:

Moje jméno je Dav. Moje číslo je mnoho. Jsem krysa pod podlahou Vesmíru..........

čef
01.04.2015 3 z 5

Román začíná sáhodlouhými a dost nepřehlednými naturalistickými popisy městečka a lidí, kde se staly dost husté hnusárny. Děj dále pokračuje jako detektivka s komickými vložkami a v závěru se to celé překlopí do čistého mnohovesmírného fantasy. Přiznám se, na mně trochu moc všeho a hlavně nadpřirozena, i když k autorovi jistě nějaká ta kouzla patří. Kinga mám opravdu rád (až na pár výjímek, kde je na mne toho čarování až příliš - např. Osvícení, Rose Madder), ale toto bylo místy až k neučtení a kdybych býval nepřeskakoval, byl bych to četl opravdu hodně dlouho nebo bych to vůbec nedočetl. Oceňuji jako docela objevné oživení žánru a tleskám nekonečně velké představivosti, ale těším se na zcela odlišná díla tohoto krále vypravěčů a to nejraději z reálného světa a bez spoluautorů.

lazarus
29.03.2015 4 z 5

Zpočátku jsem měl docela dlouho problém naladit se na styl vyprávění. To Gorgovo poletování mě přišlo drobátko "Forrestovské". A pak mě Černý dům chytil. Opravdu neskutečně chytil. Najednou vyniknul Kingův hlavní trumf většiny jeho tvorby. Psychologie postav. Tímhle mě ve svých knížkách dostává mnohem víc, než vyprávěním příběhu. Kupole je zářným příkladem.
Jenže v nejlepším se na scénu dostane ta jeho slavná Věž a je po zážitku. Poslední třetina knížky se vleče zmateným fantasy chaosem a v samotném závěru se mě hlavou proháněly vzpomínky a obrazy z Oblivionu. Nemyslím tu ptákovinu z kina, ale tu počítačovou - od Bethesdy. Mimochodem ani v Oblivionu jsem "pláně Oblivionu" neměl rád. Kingovi se můj odpor k těmto krajům podařilo dostat na novou úroveň.
Aby toho nebylo málo, přidal mistr závěrem scénu po titulcích a tou mé nadšení z příběhu naprosto zhatil. Pročpak nám to děláte pane Kingu? Takový to byl skvost a vy to opět a tradičně závěrem doje..te.
My už dneska naštěstí víme, že pan autor s věkem šplhá výš a výš na vypravěčský Olymp a jeho další výplody jsou mnohem ucelenější a dokonalejší. Tímto hodnotím dvě třetiny Černého domu za plný počet a žel bohu mínus jedna za ujeté finále.

MM_Master
03.03.2015 5 z 5

Vedeš mě na místo, kam nikdy nechodím, posílaš mi polibky ze zlata, vložím korunu na tvé kadeře, všichni pozdravte Královnu světa! /The Jayhawks/

Palele
15.02.2015 2 z 5

Nějak jsem to nebyla schopna dočíst, takže odkládám na později.

Mariona
12.02.2015 4 z 5

Pokračování Talismanu má mnohem větší spád, postavu Henryho jsem si hned oblíbila, jen mě mrzelo, že se v knize objevuje odkaz na Temnou věž, kterou jsem bohužel ještě nečetla. Ale celkový námět se mi líbil, dával ale jenom 4 hvězdičky. Po druhé už si Talisman ani Černý dům asi nepřečtu. Abbalah-dun. Gorg

Danca88
09.02.2015 3 z 5

Nečetla jsem první díl a teda kdybych nečetla ani Temnou věž, tak vůbec nevím, o co tam jde :) První třetinu knížky se rychle přeskakovalo z děje na děj a bylo to dost zmatené a nudné, až poté se to zcelilo do smysluplného případu a začalo mě to bavit.
Na samotnou Temnou věž to nemá, ale určitě si přečtu i první dil.

martunka
14.01.2015 5 z 5

Musím se přiznat, že tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Nejvíc se mi líbí rozhlasový moderátor. Ten je jako postava úplně geniální. Přiznám se, že tahle postava mě dost oslovila, a to i díky tomu, že mám kamaráda, který také vytvořil pár svých postav.

Eigis
23.12.2014 5 z 5

Po Talismanu, který mě až zas tak moc nenadchnul, mě tahle kniha dostala. Tohle je King ve své špičkové formě. Kniha plná výborných postav a drsných scén. Spoiler k Temné věži a výborný konec. Co víc si přát? Možná pokračování.

kolacky
16.11.2014 5 z 5

Myslím, že příběh má naskočeno na třetí díl, ale... to necháme na Mistrovi. Mně se četl úžasně. Milovala jsem ty motorkáře... a rozhlasového moderátora. Skvostně vytvořené postavy.

zuzanadolinkova
29.04.2014 4 z 5

Upřímně, vůbec se mi do knížky nechtělo, ležela mi na nočním stolku skoro tři měsíce, než jsem se do ní pustila. Dnes jsem jí dočetla a hodnotila bych to lepším průměrem, kniha se sem tam zbytečně táhla, bylo tam poměrně hodně zopakovaných částí, což mě pak časem začalo vadit. Příběh jako takový je poměrně důvěryhodný, působivý a sem tam opravdu napínavý. Ale nemůžu si pomoci, když King pracuje spolu se Straubem, není to prostě ono - alespoň pro mě. Líbily se mi zmínky v knize o Temné věži, kterou jsem zatím nečetla, a jsem zvědavá, zda-li se Jack objeví i tam :-) Hodnotím 7 z 10 bodů.

jollie
04.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha, četla se mi výborně....tedy až na to, že jsem ji nemohla nedočtenou odložit a byl problém jak odejít do práce :-D

namoki
07.03.2013 3 z 5

Docela hezky napsan

doktorking
11.01.2013 3 z 5

Volné pokračování románu TALISMAN který se mi líbil o dost více,nevím podle mě je z tohohle románu citit že to není uplné Kingovo dílo,opravdu nic nemám proti Straubovi je to vynikající spisovatel ale tahle spolupráce mi nák nesedla,také děj který plyne opravdu pomalu nedělá s tohohle díla žádné top.Jinak nápad s masovým vrahem A.FISCHEM je geniální ale tohle dílo určitě nezachrání.Dávám lepší tři hvezdičky aneb jednou na přečtení stačí..

Augi
03.09.2012 5 z 5

Po dočtení knihy jsem se dozvěděl že je to pokračování Talismanu. Takže si ji přečtu podruhé :) Ale nevadí. Černý dům se mi líbil. Je ta i zmínka i o Temné věži.

KKK
19.12.2011

Vůbec jsem nevěděla,že je to pokračování Talismanu.Mám stáhnuto z netu a tak nemám přebaly.Začala jsem náhodou číst asi 14 dní po něm a byla jsem mile překvapená.Budu se muset vždy kouknout sem,co vlastně začínám číst.

Tuffy
08.08.2011 3 z 5

Čekala jsem od knížky víc. Bohužel se moc táhla a místy mě hodně nudila. Je to jediná knížka, kterou jsem od Kinga nedočetla. Zklamala mě, ale možná jsem jen prostě neměla náladu na to, abych to četla. Zkusím jí dát někdy ještě jednu šanci.

evickakyticka
20.04.2011 4 z 5

Pokračování knihy Talisman bych hodnotila na čtyři hvězdy. Příběh se mi líbil, jen snad na začátku se člověk musel zorientovat v postavách. Rybářovo konání působilo věrohodně. Škoda, že se příběh neodehrával více v Teriroriích... A jednu hvězdu jsem musela strhnout za šišlání, které připomínalo Gluma a jeho miláška. Nevidím nic strašidlného na šišlání záporné postavy.