Takhle je to dobrý

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová sbírka povídek tematicky navazující na slavnou Zkrocenou horu, jejichž děj je zasazen do drsné krajiny rurálního Wyomingu, zobrazuje mnohdy tíživý životní úděl zdejších obyvatel. Hrdiny autorčiných příběhů jsou rozdílné postavy a charaktery z rozličných časových období - vysloužilý rančer, mladá dvojice z průkopnických časů, indiánský kmen z doby kamenné, chytač koní nebo dívka bojující v Iráku. Ti všichni vyrůstají ze společných kořenů a jsou spojeni láskou k rodnému kraji, který je líbezný, ale chudý a divoký, a nedá nikomu nic zadarmo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3882/takhle-je-to-dobry-jWH-3882.jpg 4.19
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Povídky
Vydáno, Baronet
Orig. název

Fine Just the Way It Is, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Takhle je to dobrý

Přidat komentář
růžovámakrela
30.01.2020

Povídky jsou navzdory anotaci tematicky dost nesourodé (dvě dokonce ve fantasy žánru?!). Některé úplně slabé, jiné naopak brilantní - silou tématu a zpracováním by vystačily na další kvalitní, výjimečný film jako byla Zkrocená hora.

Ivaksa
12.10.2014

Další skvěle podané povídky z drsného Wyomingu. Příběhy jsou to neuvěřitelně skutečné, autorka je skvělý detailista s mistrným vhledem do lidí a její popisky postav i přírody jsou dokonale trefné, autentické ,nepostrádají soucit i ironii. Nemám dalších slov, prostě špičková literatura!


Autor a jeho další knihy

Annie Proulx
americká, 1935

Kniha Takhle je to dobrý je v

Právě čtených1x
Přečtených13x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst8x