Tak trochu úžasní

Tak trochu úžasní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126547/bmid_tak-trochu-uzasni-SuH-126547.png 3 246 75

Všichni nesnáší dokonalé rodinky. Takže Battleovy si prostě zamilujete! Ideální čtení pro každého, kdo měl v životě pocit, že s ním doma žije podivná skupinka cizinců, kterým se říká příbuzní. Nejprodávanější humoristická kniha roku 2011 v Británii. Prodáno více než 660 000 výtisků! Kniha humorným způsobem vypráví o obyčejné anglické rodině a především o sedmnáctileté Doře, která se považuje za ošklivku a teprve se učí hledat si zdravé sebevědomí. Dělá při tom ty základní chyby – například se přes Facebook seznámí s člověkem, který se vydává za někoho jiného než je, a má v úmyslu dívce ublížit. Její matka Mo, těsně před padesátkou, zjišťuje samé nepříjemné věci, hlavně to, že přestože je dětská psycholožka, nerozumí ani jednomu ze svých dvou dospívajících dětí. Taky v poslední době zešedivěla, a to jak zevnitř, tak vně. Její tvář působí na děti jako maska tlustého mandarína. Ještě že má muže. Ano, je to muž, takže tady se žádná velká pomoc očekávat nedá. Ale má taky psa a spoustu dalších problémů, které je třeba řešit.... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Argo

A Tiny Bit Marvellous , 2010

BleškaEška
11.07.2014 5 z 5

Líbila se mi odvaha a otevřenost autorky, s jakou líčí dospívání, konec byl trochu filmově oslazený, ale knížce jsem to bez problémů odpustila a má u mě pět hvězdiček za vyloženě odpočinkovou zábavu, kdy už mozek nedává žádné další literární depky

Verrrunka
10.05.2014 3 z 5

No já si zase na rozdíl od mnohým čtenářů dokážu představit, že takhle mluví dospívající dcera s matkou, už jsem byla u nejednoho takového případu. Takže dejme tomu. Musím uznat, že druhá polovina knihy mě bavila o něco víc, konečně se trochu rozjela nějaká zápletka a nešlo jen o strohé vyprávění. Ale hvězdičku navíc dává jen za to, jakým stylem byla napsána postava Oskara, protože takhle květnatý slovník mě dokáže vždycky potěšit.

Camelca
15.03.2014 4 z 5

Mě ze začátku kniha taky neoslovila. Ale vydržela jsem a docela jsem se bavila. Jen lituji, že se mi do ruky nedostala dřív, kdy ve věku Dory byly obě mé dcery, snášela bych jejich chování vůči mně s trochou nadhledu.. Bohužel jsem neměla k pomoci ani Pamelu ani Manžela, jen manžela, který je v jejich chování podporoval. Ani happyend se nekonal..
A pro ty, kteří si myslí, že dívky takhle vulgární nejsou: stačí se někdy zaposlouchat v MHD, jakým způsobem mezi sebou mluví :-(

RockMartina
19.02.2014 2 z 5

Tak nevím. Humoru jsem v tom moc nepochytila a jestli mělo být humorné to, jak sedmnáctiletá holka řve na mámu, že je kráva, tak jsem asi hloupá, ale to mi vtipný nepřišlo. A navíc mi celou knihu vrtalo hlavou, kde autorka vlastně brala inspiraci, protože nevím jak v Británii, ale nepamatuju si, že by bylo v rodině normální, aby dcera matku takhle (a mnohdy i hůř) oslovovala. Aspoň za mě to tak nebylo a já zase tak stará nejsem, "náct" mi bylo celkem nedávno:D Prostě kniha plná plkání o ničem, snaha o vytvoření vtipného jazyku (nevím jak originál, ale překlad neobstál) a pokus o ideální happy end. Snaha dobrá. Proto dvě hvězdičky.

Ellesime
18.02.2014

Knížku mám rozečtenou už dva měsíce a asi na to kašlu. Dala jsem tomu víc jak třetinu a jestli si ještě jednou přečtu, že je ta holka tlustá, škaredá a matka je kráva, tak tu knihu hodím z okna. Ne, prostě ne... Hodnotit nebudu, protože jsem to nedočetla, ale za ten kousek bych musela dát odpad.

THERISA
30.01.2014 2 z 5

Tak trochu trapné…

Hrozná kniha! Téměř žádný děj, žádný zvrat, jen laciné plkání ničím zajímavých členů rodiny (kterou jsem si tedy rozhodně nezamilovala!). Příklad totální spisovatelské marnosti, autorka je značně mimo, postavy jsou nesympatické. Jakmile se v knize objeví byť jen náznak něčeho konstruktivního, autorka jej vůbec nevyužije, spíš celou věc brutálně zazdí (viz matčino povolání dětské psycholožky, se kterým by se dalo zajímavě pracovat, ale zde je spíš jen jako nástroj, abychom si uvědomili, že matka, byť působí jako totální slepice a svým dětem nerozumí, tak na to má školy, aby jim rozuměla, takže musí být chyba někde jinde). Zbytečná kniha.

Veveruška1992
19.01.2014 4 z 5

Tak trochu úžasná oddychová kniha o jedné (ne)obyčejné rodince. Pěkně se četla, líbil se mi nápad s jednotlivě oddělenými pohledy celé rodinky. Celkem vzato příjemný zážitek, místy jsem se i nasmála.

Kaihomielisyys
12.01.2014 3 z 5

Nebyla to špatná kniha..vlastně se četla snadno, občas mi přišla vtipná....ale.....

Ditules
11.11.2013 4 z 5

Rozhodně to není tak špatná kniha, jak je vidno z hodnocení. Je to zkrátka jiný humor. Britský. :)

Pitbullka
19.10.2013 2 z 5

Nenáročné, avšak zhruba v polovině mě začala kniha neskutečně nudit. Kniha se moc nikam neposouvá, Dora si stále přijde tlustá, Mo má krizi středního věku a Oscar si žije ve svém světě. Osobně jsem od knihy čekala trochu více. Začátek byl vtipný, ale postupem času začne nudit.

Jeanie
26.09.2013 3 z 5

Nenáročná knížka, velice dobře se čte, občas je i vtipná, ale nenadchne.

aktak1203
22.08.2013 3 z 5

Příjemné nenáročné čtení.

Malinali
17.08.2013 2 z 5

Čekala jsem od této knihy více. Spíš jí udělali dobrou reklamu, proto se stala bestsellerem, ale nic extra.

danuska
08.08.2013 5 z 5

Prijemna kniha, vtipna, s necakanym koncom.

paisr
04.08.2013 3 z 5

Dal jsem si to mezi Lovce hlav a Šváby. Chtěl jsem něco lehčího a tak jsem k této knize i přistupoval. Přesně naplnila moje očekávání a musím přiznat, že jsem se i docela zasmál. Popisování vztahu dcery ke čtení a Facebooku bylo nádherné. Nejsem samozřejmě odborník, ale docela mne překvapil počet českých přídavných jmen. Vcelku by mne zajímalo, jak to bylo v originále - že by v angličtině byla taková bohatost jazyka, si nemyslím. Ale celkově milá kniha.

petra106
21.07.2013 4 z 5

Milá oddechovka. Vtipné bylo hlavně to, jak stejnou událost každý viděl svým pohledem. Nejvíc mě pobavil Oscar. A pak samozřejmě závěr.

Melanka
10.07.2013 odpad!

Skončila jsem na straně 75. Nebylo to vtipné, velké zklamání.

Kelíns
23.06.2013 2 z 5

Jak se tohle mohlo stát v Anglii bestselerem? To vážně neměli nic lepšího? Humorná kniha? Ehm... kde? Na celých 285 stránkách jsem ten humor fakt nenašla.
Co mi tam vadilo nejvíce, bylo Dořino chovaní! Vždyť jí bylo čerstvých osmnáct a ne dvanáct. Myšlenkami jako dítě, ale slovy jako dlaždič. Upřímně s takovou facebookovou kachnou nemám nic společného.
Jinak mi postavy nevadili. Maminka Mo se mi zdála docela sympatická a Peter/Oskar byl aspoň originální. Škoda, že se tam tatínek objevil jen jednou a Bábinka Pamela vůbec (pokud nepočítáme její recepty na konci knihy). Myslím, že by knize jenom prospělo kdybychom se více seznámili i se zbytkem domácnosti.
... Já vím, že jsem dost kritická, byly tam i světlé chvíle. Konec byl sice předvídatelný, přesto ale hezký. Taková oddechová knížka na nudné chvíle, ale že bych si jí musela přečíst znovu to zase ne.

vipera
08.06.2013 2 z 5

Příběh ze života jedné rodiny, přičemž každou kapitolu vypráví jiný její účastník. Podle mě nic převratného, spíše lehčí čtení a toho humoru tam moc nečekejte...

bookcase
04.06.2013 4 z 5

Mně se to líbilo. I to, jak mluvila Dora, patří to k její generaci. Aspoň jsme pěkně rozeznali všechny vypravěče. A je to takový ten typický britský humor - nehumor :-)

Dawn French
britská, 1957
2012  53%Tak trochu úžasní
2013  57%Drahá Silvie
2017  61%Rosiina metoda

Kniha Tak trochu úžasní je v