Tak trochu šílení

Tak trochu šílení https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193233/mid_tak-trochu-sileni-spg-193233.jpg 4 244 51

Podle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy. A pokud prý někdo shledá, že vystihuje i samotného autora, je rozhodnut považovat to za lichotku. Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní. Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou "literární lásku". A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích Deaverových antologiích se i tentokrát setkáváme s panoptikem barvitých postav: pokřivenými asociály, zhrzenýými partnery, zdánlivě uťáplými agresory... Všichni aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, jakou jim autor přidělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme jako skutečnou krimilahůdku o třinácti chodech. A abychom nezapomněli: kdykoli nabudete dojmu, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál. Protože jedině tak zjistíte, jakou hru s vámi hraje Jeffery Deaver tentokrát. Jaký zvrat si pro vás vyšetřil na poslední stránku. Nebo do posledního odstavce. Nebo do posledního řádku... 1. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Trouble in Mind , 2014

Věro
28.06.2018 5 z 5

Vynikající !!!! Hlavně ta poslední.

Merlinit
13.05.2018 4 z 5

Deaver nezarmoutí, nezklame.

saez
03.04.2018 5 z 5

Mám ráda Deavera, takže povídková kniha mě opravdu nezklamala.

domi6006
26.01.2018 5 z 5

Není co dodat. Báječně se mi povídky četly a jediné co je zatím v mém pohledu překonává jsou Tři slepé myšky.

Jack Bauer
11.11.2017 3 z 5

Nemám rád povídky. sotva se začtu už je konec. Některé se mě líbí a některé ne, nevyvážené. Od tohoto vynikajícího spisovatele kriminálních thrillerů nečekaných zápletek plných zvratů raději delší román.

Johncze
11.07.2017 5 z 5

Kvalitní soubor povídek, kde je zápletka opravdu často dost překvapivá, ale přesto působí bytelně (možná až na poslední příběh, který se vymyká i svou délkou). Každopádně velice příjemné počtení a pro mě i velké překvapení v podobě dalšího kvalitního autora, který umí podat solidní příběh i na malém prostoru.

SilvieSisinka
07.07.2017 3 z 5

Dobrá detektivka.

Pumpkin
27.03.2017 4 z 5

Mám ráda detektivky a napětí a mám ráda Deavera, takže nebylo proč otálet s touto knihou :)

pkweb.eu
02.01.2017 3 z 5

Přečetl jsem tři povídky a dál již nepokračoval. Není to špatné, ale jsou zajímavější příběhy. Nevím, jestli to je tím, že autor v úvodu prozradí, že se snaží o nějaké překvapení, ale mě to přišlo všechno více či méně očekávané.

helenkan
02.12.2016 3 z 5

Povídky celkem dobrý,ale neni to zrovna moje oblíbené čtení.

TeaPeter
05.11.2016 3 z 5

Celkem dobrá sbírka slušných povídek. Knihám plné délky se to ale nevyrovná.

Eva88
20.08.2016 3 z 5

Trhá mi to srdce, povídkám dávám jen tři hvězdičky. :-) Ale jen proto, že jsem přečetla většinu díla Jefferyho a neubráním se srovnání s romány a thrillery, které jsem vždy přečetla jedním dechem. I tak je to ale kniha velmi povedená, některé příběhy horší, ale počtení příjemné. Jak jinak, pořád je to přeci mistr Jeffery Deaver. :-)

ewisek22
27.07.2016 5 z 5

Snad poprvé jsem četla povídkovou knihu kriminálního žánru. A musím říct, že jsem měla celkem obavy, zda se mi to bude líbiti. Ovšem pochybnosti byly zbytečné, protože tyhle povídky napsal Jeffery Deaver:) Moooc se mi to líbilo. Nic nebylo tak jak se zdálo a vše bylo tak, jak to očekávám od tohoto skvělého spisovatele:) Mezi top povídky bych určitě zařadila Hru, Učebnicový případ, Usmíření. Málokdy se stane, že knihám od tohoto spisovatele dám méně jak pět hvězdiček. A ani tentokrát to nehodlám měnit:)

DarkFireflies
24.07.2016 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a byla dobrá, opravdu dobrá... Ale přesto jsem ji četla dost dlouho a do čtení se docela tlačila. Především povídka Navždy (ale samozřejmě nejenom ta) ale opravdu za přečtení stála.

Dymond
08.06.2016 2 z 5

Deaver je super spisovatel, ale povídky mě bohužel nebaví...

čef
25.03.2016 5 z 5

Raději si přečtu román, ale povídky od takového mistra jako je Jeffery Deaver jsem si nemohl nechat ujít. Setkal jsem se opět s postavami jeho nosných románů, ale i dalšími docela zajímavými pátrači. Vcelku jsem spokojen a těším se na další.

Gibis
27.02.2016 5 z 5

Nemám ráda povídkové knihy....ale tady jsem moc ráda, že jsem udělala výjimku! Parádní kousek :)

cathyblack
17.11.2015 5 z 5

Deaverovic povídky mi dělaly společnost několik nocí. Byly delšíí než v jeho předešlých sbírkách, byly ale také napínavější, nápaditější a velice různorodé. Doporučuji každému fandovi Deavera, protože všichni, my všichni, lidé, jsou opravdu stejní. Všichni jsme svým způsobem šílení.

lampernaqui
07.07.2015 4 z 5

Další povídková sbírka a další dobrá kniha od Deavera. Škoda jen, že slovní spojení "neočekávaný zvrat" se postupem času s každou další knihou mění na "očekávaný zvrat", člověk zná celkovou šablonu románů, stejná je i u povídek. To však neznamená, že bych se nebavil. Dokonce mě potěšilo, že hned první povídku jsem si vyřešil sám a dopadlo stejně jako od autora. U další jsem byl vedle a potom jsem raději už nehádal, protože to nemělo cenu. Staří známí potěšili a přiznám se, že stejně jako ostatním tady, se mi zalíbila - doufejme nová - dvojice matematika s drsným poldou.

Eskandriel
27.03.2015 3 z 5

Nesplnila moje očekávání. Přišlo mi, že čtu scénář k americkému krimiseriálu...