Tajný život blech

Autor textu Alberto Pez a ilustrátor Roberto Cubillas jsou Argentinci. Oba dva mají kocoury s jistými blešími problémy a právě na jejich žádost sepsali tuhle knihu s přesným návodem, jak pomoct kočkám zbavit se těch otravných parazitů. Jde o odvážný pokus zaujmout děti nejen příhodami kocoura Antonia, který hledá pomoc proti invazi blech v knihách a nakonec s parazity dokáže nalézt řešení situace, ale také o hezkou snahu podnítit už v tom nejmenším čtenáři zájem o čtení, knihy a křehké soužití zvířat a lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46549/big_tajny-zivot-blech-LEq-46549.png 4.122
Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , Meander

La vida secreta de las pulgas, 2004

Kniha Tajný život blech

muchomurka
23.09.2020

Já nevím, ilustrace skvělé, nápad skvělý, ale čekala jsem, že to bude vtipné. A to moc nebylo. Ale to je moje chyba, že jsem měla nějaké očekávání. Celkově to však špatné nebylo.

Osice
12.11.2019

Knížka je originálně graficky zpracovaná jako je u nakladatelství Meandru zvykem. Přečetly už jsme ji s dcerou několikrát. Když jsme ji četly po delší době, tak mě překvapilo, že si pamatovala, že knížky na horní polici byly dědečka. Já to netušila:-)

"Kocour Antonio si nabrousil drápy o nohu stolu a výhrůžným mňouknutím zahřměl: "Blechy, vyhlašuju vám válku!"
Pak si natřásl péřový polštářek u okna, třikrát ho obešel a stočil se na něm do klubíčka, aby si pohověl v teple posledních paprsků odpoledního sluníčka.
Co kdybych tu bitvu začal plánovat až zítra?":-D

broskev28
22.09.2019

Když jsem tuhle knihu zadávala, vyskočilo na mě spousta tajných životů, ale blechy nikde. Neznám ty nabízené, zato jsem dnes poznala ten bleší a jsem nadšená!
Text a ilustrace ve vzácné jednotě, těžko rozhodnout, co se povedlo víc. Takže velkou výhodou je, že rozhodovat nemusím, jen tleskám a závidím těm, na které tahle lahůdka teprve čeká. A moc děkuju bibi.r, díky níž jsme tuhle skvělou knížečku - pro děti od 4 let - pořídili do naší knihovny!

bibi.r
20.01.2015

Tohle byla vážně sranda. Vtipné, neotřelé :) a s ještě vtipnější pointou :D.