Srdečné pozdravy z pekla

Srdečné pozdravy z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63722/bmid_srdecne-pozdravy-z-pekla-Wgu-63722.jpg 4 64 5

Tajné dějiny série

Není to žádná procházka podělanou zahradou, být Droodem – jedním z rodiny, která vás lidičky brání před tvory noci, co si na vás brousí zuby už pěknou řádku staletí. Nejsme zrovna oblíbení – těmi, kterým pravidelně nakopáváme zadek ani nevděčným lidstvem, a vlastně se nemáme moc rádi ani mezi sebou. A teď je Matriarcha mrtvá. Zavražděná. Možná někým z nás. Možná ne. Zase to spadlo na mne, Eddieho Drooda, abych jednal jako hlava celé naší velké rodiny a rozhodl, co a jak. Vůbec to nebude lehké. Víte, názor na to, kdo Matriarchu zavraždil, Droody rozdělil do dvou více méně stejně velkých táborů: ti jedni si myslí, že ji zabila moje Molly, zatímco ti druzí jsou přesvědčeni, že jsem to udělal já. A já vím určitě jenom to, že já jsem to nebyl.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

From Hell with Love , 2010

renefer
11.10.2022 3 z 5

Tohle jsem četla opravdu dlouhooooo. Sice se pořád něco dělo a protože nečtu anotace, tak mě vražda matriarchy překvapila a nemůžu říct, že příjemně. Bylo to tak pěkně nastavené, matriarcha se svými intrikami a Eddie, nezávislý a vzpurný, bojující proti autoritám a najednou konec...Navíc jsem zjistila, že moje kniha končí na straně 160 ve chvíli, kdy zrychlení lidé útočí na sídlo Droodů a následující stránka je titulka a jedeme zase od znova:-( V zoufalství jsem se musela uchýlit ke stažení zbývající části z netu. Konec byl překvapivý. Ale pořád se mi tato série nedaří nějak uchopit, jako by autor sám nevěděl, pro koho vlastně píše, chvilku to působí dost pohádkově, až za hranu (hlava draka) a pak by se zase děti červenaly (možná v této době už ne:) - třeba při vymýšlení způsobů využití duplikátoru. Uvidíme, co dál.

ludek.n
18.10.2021 3 z 5

Po dějově izolovaném „Špionovi, který mne strašil“ se s čtvrtým dílem Tajných dějin vracíme zpátky k zápasu rodiny Droodů o lepší svět. Znovu se setkáváme se starými známými a jejich nové starosti jim rozhodně není co závidět. Vždyť temné síly útočí proti samotné Svatyni Droodů a ve hře jsou dokonce i dveře do pekla. Green, věren tradici, rozpoutává na stránkách Srdečných pozdravů doslova krvavá jatka. Tady už proti sobě nestojí nepřítel proti nepříteli, muž proti muži v čestném boji, tady se masakrují lidé a netvoři ve velkém a obludném reji, v němž soudržnost jednotlivých anatomických součástí těla ztratila na významu. Proměna Edwina z bohorovného, zamilovaného a sentimentálního dobračiska na ostře nabroušeného, chladnokrevného mstitele, který necouvne ani před popravou zrádce slibovala opravdu hodně, bohužel Green nevydržel a vrátil se k původní floutkovské Eddieho charakteristice, která s sebou sice nese řadu vtipných hlášek a bonmotů, ale k vůdci tajné organizace dohlížitelů nad světem pasuje asi jako mrtvému zimník. A mimochodem do pekla ani nenahlédneme.

Zelený_Drak
02.02.2021 1 z 5

Zatím nejslabší díl. Zase jedna apokalypsa za námi, ale nějak nemám pocit, že to celkový příběh obohatilo. Sice už víme, jak to bylo s těmi zrádci a tak, takže záhada vyřešena, ale stejně to na mě pořád působilo jako vata. Přišlo mi to celé moc jednoduché. Od nepřítele jsem čekala víc.

ziriant
31.03.2019 3 z 5

Dobrý rozjezd, ale pak mě kniha tak udolala, že jsem ji těsně před koncem musela odložit a dočetla až za několik měsíců.

lanusinka
01.03.2013 4 z 5

Eddieho nemilosrdnější stránka je zajímavá, ale nějak mi v tomhle díle chybělo nějaké zajímavé překvapení, které by příběh okořenilo...