Tajné dějiny hudby

Zvuk a ticho jako stav vědomí Proč je některá hudba tak působivá? Proč je někdy ticho třaskavější než rachot decibelů? Proč hudba „funguje“? A proč mnohdy nefunguje? Knihovny jsou plné tlustých knih popisujících hudební nástroje, ale nikde se nepíše o tom, že například pomocí bubnů lidé odjakživa dosahovali změněných stavů vědomí. Jak to, že nám to tak dlouho a tak úspěšně zatajovali? Na světě existuje přibližně deset tisíc odlišných hudebních kultur. Proč nám alespoň o těch nejdůležitějších neřekli? Kolik tajemství, hudebních technik a nástrojů je tak ještě před námi ukryto? Toto je kniha o mnohém z toho, co nenajdete v učebnicích dějepisu a historie hudby a co se na školách a konzervatořích zatím bohužel stále ještě nevyučuje. Poukazuje na možné příčiny a souvislosti mnohých jevů, o kterých se zatím takto nepsalo. Pozornému čtenáři nabízí řadu informací z nejrůznějších hudebních kultur a možných úhlů pohledu, aby si pak o to víc mohl vychutnat zázrak, kterému se říká hudba....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31531/tajne-dejiny-hudby-31531.jpg 4.718
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Eminent

lib
10.06.2012

recenze
str.83 odst.2.
-nebo také tento vliv může být pozitivní,kdy se ve zralosti či dílčím typu jedince přes platonický prožitek ventilují myšlenky(vzpomínky),city a tak dochází ke smíru,poznání a konečné vyrovnalosti.

hudba buddhismus zen

Vlastimil Marek