Tajemství Šumavských skřítků

Tajemství Šumavských skřítků https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217513/mid_tajemstvi-sumavskych-skritku-hRb-217513.png 5 7 5

Tato kniha obsahuje pověsti a lidovou slovesnost ze staré Šumavy, zejména z okolí Kašperských hor. Objevuje se zde mnoho nadpřirozených bytostí, kteří ztělesňují přírodní živly, klady i úskalí horského života. Rozhodně se nejedná výlučně o literaturu pro děti. Příběhy mají velmi často drsné konce. Kvalitativně se dají srovnávat s Erbenovou Kyticí či Severskými baladami.... celý text

DuncanIdaho
07.05.2019 5 z 5

Několik krátkých ale pěkných pověstí ze Šumavy. Rychle a pěkně se to četlo. Tato kniha je důkazem, že naši předci neměli jen obavy z jim neznámých jevů v jejich okolí, ale i to, že měli už tehdá bujnou fantazii. Strašidla byla buď zlá nebo spravedlivá, hodné odměňovala a zlé trestala. Kéž by to bylo i dnes.

kusma
06.03.2019 4 z 5

Zajímavé pověsti z drsné Šumavy. Kam se hrabe Erben s Kyticí :) Zajímavý byl i doslov, ten bych klidně brala i víc obsáhlejší.
Každopádně, až zase budu na Šumavě, rozhodně budu chodit ven s větším respektem než dosud (a to ani doteď nebyl nijak malý).

mot33
24.08.2018 5 z 5

Super obrázky klasika pověsti z Šumavy plné skřítků strašidel a lidských osudů.

Hezy
26.11.2017 5 z 5

Knížka s velmi hezkými sběry pověstí, Jaroslavy Voráčkové, která naší Šumavu chová ve svém srdci a naslouchá tomu dávnému odkazu našich předků s velikým porozuměním a láskou, která je v těch pověstech velmi znát. Do knížky je sice trochu zasahováno vypravěčstvím, leč naprosto lidským způsobem, tudíž to čtenářovi ani vůbec nepřipadá a knížka se celkově čte velmi příjemně. Nejzajímavější pro mne byl závěr knihy, kde autorka poodhaluje tajemství pověstí a velmi zajímavě tak pojednává o našich předcích i o jejich vyprávění.

viktorie1097
05.08.2014 5 z 5

Na tuto knihu jsem náhodou narazila, když jsem se chystala na Šumavu. Bylo rozhodnuto, musela jsem si ji koupit, čehož jsem ani v nejmenším nelitovala. Všechna tato vyprávění dala místům, která jsme prošli, naprosto jedinečný nádech. Pověsti jsme přečetli takřka jedním dechem. Natolik mne symbióza kraje a příběhů okouzlily, že jsem ihned po příjezdu objednala veškeré knihy, které v souvislosti s touto tématikou vyšly...