Pouta víry a beznaděje

Pouta víry a beznaděje https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/978/bmid_pouta-viry-a-beznadeje-usq-978.png 4 20 5

Tajemství starého rodu série

V dalším dílu románového cyklu najdou čtenáři dobrodružství, velkou lásku, romantiku a tajemství. První příběh této knihy se odehrává v Berlíně ve vojenské posádce a druhý popisuje dobrodružný útěk mexických zajatců arabského sultána. Předcházející román je Klikaté stezky vášní a následující je Žhavé slunce Mexika.

rafan65
27.01.2024 5 z 5

Na této sérii oceňuji že autor dokázal udržet vysokou kvalitu u všech dílů které jsem zatím přečetl. Tento díl se opět rozvinul o osudy dalších osob které příběh činí ještě zajímavější. No jdu shánět další díly. Každopádně musím přiznat že mě příběh Dr.Sternaua a jeho přátel doslova pohltil a hořím zvědavostí jak to všechno dopadne.

Kuža007
11.02.2020 4 z 5

Na vlně vynikajícího čtvrtého dílu se pohybuje i pátý díl, i když se děj odehrává o 16 let později. Mladý Kurt Helmers se stal gardovým poručíkem u husarů. Setkáváme se s Bismarcem. A v druhé části knihy je z Heráru konečně osvobozen hrabě Fernando, který nakonec zachránil Sternaua a ostatní. Ale hvězda dolů, protože v tomto díle je May kupodivu politický a pořád u německých postav vyzdvihuje jejich velíkášství.

danny_21
10.10.2017 2 z 5

Pátý díl opět přináší další útok klonů. Zvláštní je jak May nechal hnít supermana Carlose a ostatní bystré mozky na ostrově celých 16 let jen aby mohl vytvořit nové postavy s totožnými rysy, tomu říkám scénáristické uklizení na jedničku - 40 %

minirock
06.07.2017 4 z 5

Nemyslím že by děj upadl do průměru, jen hrdinové jsou zde jiní. Mladý Helmers se však Sternauovi v hrdinství téměř vyrovnává a ani druhá část, odehrávající se v Heráru mě nezklamala. Překvapila mě ale délka pobytu Sternaue a jeho přátel na neobydleném ostrově, 16 let mě přijde hodně dlouho a děj se za tu dobu téměř nikam neposunul, všichni jen zestárli.

Kakho-Oto
07.02.2017 3 z 5

Po velmi kvalitním čtvrtém dílu návrat do průměru. První kapitola je poněkud roztahaná a odehrává se v Německu - Kurt Helmers je již mladým mužem a hrdinou na úrovni svého učitele Sternaua. Druhá kapitola se odehrává ve východní Africe (sultanát Herár) a na mořích. Na závěr dochází k osvobození "robinsonů" - Sternaua a jeho přátel.

Karel May
německá, 1842 - 1912