Tajemství proutěného košíku

Tajemství proutěného košíku https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153857/bmid_tajemstvi-prouteneho-kosiku-153857.peg 4 305 55

Román pro děti napsala autorka podle stejnojmenného scénáře k televiznímu seriálu. A tak se malí televizní diváci mohou znovu, tentokrát jako čtenáři, sejít se svými oblíbenými hrdiny a znovu s nimi prožívat všechna dobrodružství, zážitky i významné a ne vždy lehké životní události.

Katka2382
25.05.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek.Taky seriál je skvělý,jestlipak by jestě dneska dokázal někdo něco podobného natočit?

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tuto knížka jsem prostě milovala ,hodně moc jsem byla ráda ,že jsem ji dostala...A když to bylo v televizi i na seriál jsem se dívala...

n.ezn.amy
21.12.2019 4 z 5

Markéta Zinnerová prostě rozumí dětskému světu a díky tomu její knihy jsou nádherné. Příběh Klárky, která žije u babičky a jejích kamarádů z vesnice je přesně vycházející ze života, který je leckdy vtipný, ale občas smutný. A hlavně, asi každý z nás měl někdy své "malé" tajemství.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Jako dítě jsem Tajemství proutěného košíku zbožňovala. A vlastně i dnes si ho občas přečtu, když se chci vrátit do dětských let.

Kája95
29.08.2018 5 z 5

Krásně dojemné čtení a vzpomínka na dětství a taky na vlastní babičku

SSTknihy
19.07.2018 5 z 5

Milovaná klasika, jejíž kouzlo ještě umocnilo skvělé filmové zpracování. Vtipné, zábavné, dojemné, smutné, poučné, a ještě k tomu neuvěřitelně čtivě napsané. Kniha, kterou bych s radostí doporučila všem dalším generacím malých čtenářů. A ano – výkresy jsme samozřejmě doma schovávali do proutěného košíku, to ani jinak nešlo :-) 

RMarkéta
04.04.2018 5 z 5

Útlou knížku jsem si po letech znovu přečetla a musím říct, že mi krásně vylepšila náladu. Při čtení jsem se tvářila jako sluníčko a rozdávala úsměvy na všechny strany. Jak už to bývá, tak tu nejsou jen hezké věci zalité sluncem. Na reprízy seriálu se vždycky ráda podívám. Tenkrát byla prostě jiná doba.

Dagros
05.03.2018 5 z 5

Tajemství proutěného košíku jsme četli na 1. stupni ZŠ společně při hodinách českého jazyka a moc nás to bavilo. Vždy jsme se těšili až zase budeme pokračovat v příběhu :)

sgjoli
31.01.2018 4 z 5

Autorka se v knize zabývá celkem vážnými tématy, ale svým lehkým stylem psaní se jí to skvěle podařilo přiblížit právě té kýžené čtenářské skupině, které je to určeno, a to jsou děti a mládež. Za to autorku obdivuju.
Knihu jsem četla poprvé jako dospělá a i tak musím říct, že některé pasáže se mi nečetly lehko - právě proto, že jsou tak těžké na vstřebání, protože popisují nelehké životní situace a bolesti dětských duší. Ale i témata jako rozvod/rozchod partnerů, odjezd kamarádů do jiného města apod. do života patří a je dobře, že se o tom i píše. Skvěle napsaná kniha.

Jana283
31.10.2017 5 z 5

Milovaná knížka mého dětství. Paní Zinnerová dokázala tak jemně a citlivě popsat bolesti dětské duše. A hrdlo se mi svírá i dnes po letech, když listuji jejími stránkami.

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Četli jsem na ZŠ společně a moc se nám líbilo. Čtivé, napínavé. A ještě lepší bylo, když jedna spolužačka měla starší vydání knihy a místo toho, že děda uklízel v kuchyni tam tehdejším jazykem bylo napsáno: děda šukal po kuchyni. Jistě si dokážete představit ten "výtlem" žáků a výraz třídní.

Damato
30.07.2017 5 z 5

Po letech jsem knihu vytáhla a četla ji vnučkám. Líbila se jim moc a mně naprosto dostalo,že neznaji takové supr věci,jako je kutálení se v kupách sena,dělání tajných jeskyň ve stohu a jiné. Bohužel,to,jak vypadá stoh sena jsem jim musela ukázat na netu,který znají lépe,než chuť lesních jahod. A to bydlíme na malém městě,kde je do lesa pár kroků. Je mně dnešních dětí líto,proto jsme dnes vnučky vzali do lesa,kde jsem já vyrůstala a hledala s nima studánky,které jsem já,jak malá holka čistila a představovovala jsem si,jakou radost mají noční víly,když v noci najdou krásnou studánku. A bohužel,v tom lese,o kterém jsem holkám celou cestu vyprávěla,je upravená cesta pro těžbu dreva a studánku jsme nenašli ani jednu. Ještě,že z našeho mládí zůstaly alespoň takovéhle krásné knihy,kdy děti znaly vůni babiččiných buchet,večerní povídání na půdě a podobné důležitosti dětství. Tu půdu jsem holkám nakonec splnila,ale ve spacácích,na nafukovací matraci to stejně není jak na seně.Ale kde vzít seno,že?

Faustka
06.05.2017 5 z 5

Knížku jsem si přečetla po letech a byl to super zážitek. Vrátit se na chvíli do dětství je fajn. Určitě to zopakuji častěji.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Saravana
04.11.2016 5 z 5

tuto knihu jeste ctu libi se mi doporucuji

marketa9252
17.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělý a poutavý příběh.
Dnešní děti by si ho měly přečíst všechny!

VeruRomanská
23.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako malá, úžasná kniha! Doporučila bych všem malým čtenářům, či jejich rodičům, hlavně těm, kteří mají vztah k venkovu. Když v televizi dávají seriálovou verzi, vždy se na ni ráda podívám :)

3nitka
20.01.2016 4 z 5

Moja obľúbená detská kniha. Nezaškodila by aj dnešným deťom.

Luccy78
18.01.2016 2 z 5

Musím se přiznat, že mě knížka nezaujala. Možná je to proto, že jsem ji četla v době, kdy jsem ji ještě tolik nechápala, ale pamatuji si, že mi bylo smutno, že Klárka nemůže bydlet u svých rodičů a nechápala jsem, jak je to možné, když nezemřeli a přesto ji nechtějí. Moc mě to trápilo a nejspíš to i ovlivnilo celý můj náhled na knihu, mám dojem, že jsem ji jako malá odložila a ani nedočetla.

tatjana1737
16.12.2015 5 z 5

Poprvé jsem četla na gymnáziu, protože mne zaujal seriál, který v té době běžel v televizi, a přestože je knížka určena spíše mladším čtenářům, moc se mi líbila a minimálně jednou za dva tři roky dostanu chuť a přečtu si ji znovu. Jako dospělá více vnímám věci, které mne jako dítěti tolik nepřišly a které jsou docela smutné (třeba už jen to, že Klárka vyrůstá a chodí do školy u babičky, zatímco její mladší bráška bydlí s rodiči), ale k životu patří. A to se mi na Zinnerové líbí. Nenásilně píše o životě jaký je, se vším co přináší (rozvod Vláďových rodičů apod.), včetně i jeho radostí (popis obyčejných dětských dobrodružství, které však tvoří dětství). Přestože se knížka odehrává za minulého režimu, je pořád aktuální právě tím, že je o obyčejných životech obyčejných lidí.

Knížku mám antikvariátní, tuším vydání z roku 1990, které je doprovázeno půvabnými ilustracemi, které krásně ladí k příběhu hlavních hrdinů.