Tajemství Poslední večeře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V lednu roku 1497 je Fra Agustín Leyre, člen dominikánského řádu, inkvizitor a vyhlášený znalec interpretace šifrovaných zpráv, urychleně poslán do Milána, aby prošetřil Poslední večeři, dílo, které v klášteře Delle Grazie nedaleko Milána dokončuje mistr Leonardo da Vinci. Svatá inkvizice obdržela sérii anonymních dopisů, které jsou zasílány papežskému dvoru Alexandra VI. a které udávají, že Da Vinci nejen namaloval Dvanáct Kristových učedníků bez svatozáří, ale že umělec se tu sám zobrazil jako jeden z nich - ten, který je obrácen zády ke Kristovi. Proč to udělal? Je snad Leonardo kacíř? Tajná večeře je na jeho obraze plná zarážejících zvláštností: není na ní vyobrazen Svatý grál ani Kristus podávající eucharistii. Předlohou pro tváře apoštolů mu byli významní jinověrci té doby a v díle je prý ukryto velké a úchvatné poselství... Tajemství poslední večeře je podmanivý příběh nejen o umělci a jeho díle - je i strhující výpovědí o velkých ideálech, o lásce ve všech podobách, o touze po moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/5965/tajemstvi-posledni-vecere-5965.jpg 3.729
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

La cena secreta, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Tajemství Poslední večeře

Galadwen
21.10.2021

Kniha mě bohužel ukrutně nudila a stálo mě mnoho sebeovládání ji dočíst, protože mě vůbec nezajímalo, co z toho nakonec vypadne (pokud něco). Téma ani zdlouhavé zpracování nezaujalo.

l.volejbalistka
11.11.2020

Kniha není nijak zajimava, postrádá jakoukoli originální myšlenku, postav je mnoho, jsou chaoticky pojmenovavane více jmény a až na výjimky jsou popsány povrchně. Zda se, ze se autor nechal "inspirovat" Sherlockem Holmesem, Sifrou mistra Leonarda a v neposlední řadě Jménem růže.


Lucka11
30.08.2018

Veľmi zaujímavá téma. Ale kniha ako celok je skor taký priemer.Osobne som čakala viac. Podrobnejšie je dej rozpísaný v predošlých komentároch, s ktorými súhlasím, tak nejdem ďalej "rozpitvávať" :-D

Elea
02.07.2018

Kniha se mi celkem líbila, i když začátek mi připadal trochu rozvláčnější.

adelinka
07.12.2016

Dejom sa dostávame do konca 15. storočia, kde inkvizítor na základe anonymných listov ide preskúmať čo da Vinci na obraze " Posledná večera" - namaľoval alebo nenamaľoval. Da Vinci tvrdil, že do obrazu ukryl odkaz o pravom kresťanstve.

charlizee
24.03.2015

...Velké množství postav, navíc je každá označována dvěma až třemi jmény, takže někdy člověk při čtení musí přemýšlet, o koho vlastně jde... Napětí moc nefunguje, do čtení jsem se musela často nutit a skoro mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Ve výsledku jde ale o zajímavý pohled na to, jak by křesťanství mohlo (mělo?) vypadat a je znát, že si autor dal záležet (historická fakta, umělecká fakta) a vše promyslel do nejmenšího detailu.

number00
03.01.2013

Myslim si, ze z tematu se dalo vytezit mnohem vic. Kniha ma celkem prijemny rozjezd, ale tim to konci. Zbytek knihy se autor placa na miste mezi nekolika postavami a konec je podle meho "prasacky" zkracen na 3-4 stranky.