Tajemství Poslední večeře

V lednu roku 1497 je Fra Agustín Leyre, člen dominikánského řádu, inkvizitor a vyhlášený znalec interpretace šifrovaných zpráv, urychleně poslán do Milána, aby prošetřil Poslední večeři, dílo, které v klášteře Delle Grazie nedaleko Milána dokončuje mistr Leonardo da Vinci. Svatá inkvizice obdržela sérii anonymních dopisů, které jsou zasílány papežskému dvoru Alexandra VI. a které udávají, že Da Vinci nejen namaloval Dvanáct Kristových učedníků bez svatozáří, ale že umělec se tu sám zobrazil jako jeden z nich - ten, který je obrácen zády ke Kristovi. Proč to udělal? Je snad Leonardo kacíř? Tajná večeře je na jeho obraze plná zarážejících zvláštností: není na ní vyobrazen Svatý grál ani Kristus podávající eucharistii. Předlohou pro tváře apoštolů mu byli významní jinověrci té doby a v díle je prý ukryto velké a úchvatné poselství... Tajemství poslední večeře je podmanivý příběh nejen o umělci a jeho díle - je i strhující výpovědí o velkých ideálech, o lásce ve všech podobách, o touze po moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/5965/tajemstvi-posledni-vecere-5965.jpg 3.823
Vydáno, Knižní klub

La cena secreta, 2004

Kniha Tajemství Poslední večeře

Lucka11
30.08.2018

Veľmi zaujímavá téma. Ale kniha ako celok je skor taký priemer.Osobne som čakala viac. Podrobnejšie je dej rozpísaný v predošlých komentároch, s ktorými súhlasím, tak nejdem ďalej "rozpitvávať" :-D

Elea
02.07.2018

Kniha se mi celkem líbila, i když začátek mi připadal trochu rozvláčnější.

adelinka
07.12.2016

Dejom sa dostávame do konca 15. storočia, kde inkvizítor na základe anonymných listov ide preskúmať čo da Vinci na obraze " Posledná večera" - namaľoval alebo nenamaľoval. Da Vinci tvrdil, že do obrazu ukryl odkaz o pravom kresťanstve.

charlizee
24.03.2015

...Velké množství postav, navíc je každá označována dvěma až třemi jmény, takže někdy člověk při čtení musí přemýšlet, o koho vlastně jde... Napětí moc nefunguje, do čtení jsem se musela často nutit a skoro mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Ve výsledku jde ale o zajímavý pohled na to, jak by křesťanství mohlo (mělo?) vypadat a je znát, že si autor dal záležet (historická fakta, umělecká fakta) a vše promyslel do nejmenšího detailu.

number00
03.01.2013

Myslim si, ze z tematu se dalo vytezit mnohem vic. Kniha ma celkem prijemny rozjezd, ale tim to konci. Zbytek knihy se autor placa na miste mezi nekolika postavami a konec je podle meho "prasacky" zkracen na 3-4 stranky.

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)
Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)
451 stupňů Fahrenheita
451 stupňů Fahrenheita