Tajemství porodní báby ekniha

První díl trilogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249345/tajemstvi-porodni-baby-249345.jpg 4.3679

Tajemství porodní báby 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno (ekniha), Knižní klub

Das Geheimnis Der Hebamme, 2006

Kniha Tajemství porodní báby

jfialova

Historický román pro mainstreamové ženské publikum. Hvězda navíc za snahu čtenáře alespoň trochu historicky vzdělat, oceňuji, že aspoň s tím si dala autorka práci. Jinak žádné zázraky nečekejte. Hlavní hrdinové jsou klaďasové na celé čáře, bez špetky negativních vlastností, dokonalí lidé jak po morální, tak po fyzické stránce, rovněž jejich přátelé. Záporné postavy jsou odporné, zavrženíhodné, nemají jediný kladný rys. Stylisticky slabé, ani náznak snahy o nějaký umělecký počin v jazykové rovině nebo náznak práce s dějem, aby se čistě popisný styl psaní trochu ozvláštnil. Na druhou stranu není třeba u čtení příliš přemýšlet, takže jako oddechovka se dá použít.

marli58

Prostě drsný středověk. Ráda o této době čtu, ale tolik krutosti, zla a nespravedlnosti mě dost emocionálně vyčerpalo a do dalšího dílu se pustím později. Ale pustím...

Wahlker

Ja som dostala túto knihu ako dar a aj keď som zo začiatku mala pochybnosti, či ju vôbec prečítam celú, tak som sa do nej ponorila, že čoskoro som bola na konci a chcela som hneď začať čítať ďalší diel... Za seba môžem celú túto sériu len odporúčať

knihovnička007
14.11.2020

Tak nějak nevím... tato kniha mi byla dlouho doporučována a jednou jsem si knihu půjčila z knihovny.
No... nadšení se nekoná :( Docela realistické nahlédnutí do všedního života lidí ve středověku. Ale nějak toho negativního bylo na mne moc-závistivost, chamtivost, zloba, vraždy, znásilňování, napichování na kůl a další věci. Asi pro mne nebylo úplně nejlepší v dnešní vypjaté době takové negativní dílo :( Navíc mi přijde, že jak Marta, tak Christian a další hlavní postavy pořád někam cestují nebo se schovávají nebo utíkají...
Konec už se četl lépe, ale myslím, že nemám potřebu číst další knihy. Stačilo mi přečíst anotace k dalším dílům...

Beriynka
24.08.2020

Četla jsem na základě doporučení v obchodě a nelituji. Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Michii
03.08.2020

Skvělá knížka a úžasný příběh. Hned se vrhám na další díl :)

BlankaHill
16.05.2020

Četla jsem na doporučení a nezklamala. Příběh mě pohltil hned na začátku a nepustil, je plný nečekaných zvratů, ale také krutosti 12.stoleti. Celkově se mi moc líbilo a těším se na další díly. ⁽⁽ଘ( ˊᵕˋ )ଓ⁾⁾

***Pozor možný SPOILER***

Jediné co mě trošku zklamalo byl konec. Na můj vkus až moc pohádkový na takový příběh, který je protkán mučením, znásilňováním, vraždami,... Vzhledem k tomu, že je to původně tetralogie, jsem čekala, že konec bude více otevřený a navnadí na další díly. Umím si představit, že i touto knihou to končí - samozřejmě Randolf až se vrátí ještě udělá určitě peklo.

Vakalik
14.04.2020

Zezačátku jsem měla sto chutí knihu odložit. Hned na prvních pár stránkách autorka zbytečně představí několik postav a byla jsem z toho akorát zmatená. Matoucí je i třeba pojmenování dvou postav stejným jménem - jedna je sice poměrně hlavní a jedna se objeví v ději max. 5x, ale stejně jsem dlouho nevěděla, zda to spolu souvisí nebo proč to autorka tak udělala. Jelikož nejde o žádnou kvalitní literaturu, hlubší pointa v tom není (alespoň ne v prvním díle). Zhruba od jedné třetiny se mi začala kniha líbit a byla napínavá. Jde o primitivní jazyk a žádnou velkou literaturu v tom nehledejte. Příběh je taktéž poměrně nereálný a spousta situací by se tak, jak jsou popsány nestala, ale přesto kniha přitáhla mou pozornost a druhý díl číst určitě budu.