Tajemství katedrál - a esoterický výklad hermetických symbolů Velkého Díla

Stěžejní dílo moderní alchymie zasvěcuje do hermetické tradice prostřednictvím symboliky sakrálních staveb. Překlad z původního francouzského vydání, s třemi předmluvami Eugéna Canselieta, F. C. H. a se 49 fotografiemi Pierre Jahana a frontispisem Juliena Champagne.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36355/tajemstvi-katedral-a-esotericky-vyk-L4o-36355.jpg 4.322
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Trigon

Le Mystère des Cathédrales, 1926

elcapitano
07.07.2013

Chytal jsem se na Tajemství Katedrál už delší dobu, ale konečným popudem k přečtení byla kniha Stín Katedrály od Miloše Urbana, kde je Fulcanelliho Tajemství katedrál stěžejní "rekvizitou".
Není to zrovna čtivá kniha a pro někoho, kdo by se s hermetikou měl setkat poprvé prostřednictvím právě této knihy bude pravděpodobně úplně nečitelná. Ani já jsem jí nedočetl do konce, poslední třetinu jsem jen tak proskenoval.
Tématem je kniha úzce specializovaná na výklad hermetických / alchymistických symbolů v církevních gotických stavbách.
Navíc "esoterický popis" (esoterickyý..tajný) znamená, že výklad není úplný, je to jen "poodhrnutí tajemného závoje".
Kniha byla napsána začátku minulého století, kdy byla jakási romantická vlna zájmu o hermetiku a podle toho, myslím, kniha vypadá.
Požitk její čtení přinese jen ortodoxnímu mágovi, současný čtenář se ztratí v balastu symbolického tajemna.

Schody do nebe
Ženy, které běhaly s vlky

alchymie hermetismus sakrální architektura

Fulcanelli
francouzská, 1839 - 1953

Kniha Tajemství katedrál - a esoterický výklad hermetických symbolů Velkého Díla je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x