Ďáblův spár

Ďáblův spár https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369381/bmid_dabluv-spar-5tn-369381.jpg 4 173 67

Nová série detektivních románů zasazená do prostředí Normanských ostrovů, která jistě zaujme příznivce Ann Cleevesové nebo Petera Maye. Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že na poklidném ostrově, kde se každý zná s každým, bude psát o místní politice a třeba se i trochu nudit. Když se však jednoho podzimního večera najde na pláži tělo utopené mladé psychicky labilní ženy, policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu. Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Díky své houževnatosti odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na Guernsey došlo za posledních padesát let. Spolu s Michaelem Gilbertem, zasloužilým policejním inspektorem těsně před penzí, kterého se jí podaří přimět ke spolupráci, sledují stopu vedoucí ke zjištění pravdy. Je na vině pouze nedostatečná péče o mladé lidi na okraji společnosti, nebo na Guernsey už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Devil's Claw , 2017

soukroma
24.02.2019 3 z 5

Zdlouhavé, rozmělněné, nudné, málo napínavé a všechny postavy velice málo sympatické (každá jinak traumatizovaná). Moc témat spletených dohromady do neuchopitelného detektivního příběhu: problémy ostrovanů, imigrantů, puberťáků, ozvěny nacistické okupace, sebevražedné sklony, traumata z napadení a ďábel v místních legendách. Všeho moc škodí.
Jediné plus je místo děje: Guernsey, ale to už dneska také není tak neznámé pro nás, ani literárně, ani cestovatelsky. Ostatně vylíčeno není zrovna v nejrůžovějších barvách - neustávající dopravní zácpy na ostrově musí být noční můra...

bigben
12.02.2019 3 z 5

Poslední dobou čtu detektivky se zjištěním, že policie úplně nepracuje ať je to v USA nebo ve VB..ještěže existují novináři, vědci či jiní, aby ji pomohli řešit vraždy, ideálně sériové:-)

mulder
31.01.2019 5 z 5

Není to jednoduché čtení, je hodně popisné, jako čtenář jsem měl pocit, že jsem na ostrově. Kniha neměla strhující tempo, ale příběhu to neškodilo. Líbilo se mi, že autorka nepoužila šokující a brutální popis zločinů, což je dnes v podobných knihách běžné. Rád si přečtu pokračování.

Awča
29.12.2018 5 z 5

Čtivá detektivka. Hlavní hrdinka,novinářka, je sympatická a uvěřitelná. Vyšetřující policista je vykreslen trošku méně do hloubky. Příběh je napínavý, zasahuje do minulosti, a doplňuje jej popis života na ostrově. Těším se na další díl.

Kerberos
17.12.2018 4 z 5

Celkem dobrá detektivka,která bude mít pokračování .Poslouchala jsem audio-příjemný poslech a další díly si určitě přečtu nebo poslechnu.

E_Lan
04.12.2018 3 z 5

Slušná detektivka, několik časových linií, trochu bláznivá hlavní hrdinka, trochu hloupí policisté. Ale ano, čte se to dobře. Odpočinková záležitost bez větších ambicí.

PetK
21.11.2018 2 z 5

Jakž takž, neurazí, nenadchne... Poslouchala jsem. Nějak mi chybělo napětí, gradace.

Pepina19
17.11.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře, příběh byl zasazen do zajímavého prostředí. Líbil se mi i komentář vraha. Jen bylo děsivé, že mu vraždy tak dlouho procházely. Jako prvotina to nebylo špatné.

ddkk
03.11.2018 4 z 5

Velmi dobrá autorčina prvotina. Kniha je nejen přiměřeně napínavá, má zajímavou zápletku i překvapivé vyústění, ale navíc je situována do atraktivního prostředí Normanských ostrovů (mimochodem, v krátké době už podruhé čtu o ostrově Guernsey - mám na mysli Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů). Doporučuji všem, kdo se více zajímají i o místopis, podívat se na to, jak vlastně ostrovy fungují třeba administrativně. Zní to možná podivně, ale je to opravdu kuriózní a ojedinělé uspořádání - a nejen proto, že je většinou známe jako daňový ráj...doporučuji.

JustWomen
21.10.2018 5 z 5

Konečně po čase zase skvělá kniha, sympatické postavy vyšetřovatelů, drsné a krásné prostředí normandských ostrovů, tajemné legendy, okultní příběh, doporučuji.

lusila
21.10.2018 3 z 5

Zo začiatku som sa strácala v postavách a udalostiach, pretože autorka podrobne predstavovala každú postavu v príbehu / aj vedľajšie/, ale je to celkom dobrá detektívka.

85098211
09.10.2018 5 z 5

(audiokniha)
Toto byla poslední kniha, která mne doprovázela na dovolenou do Chorvatska a kterou jsem prozatím nehodnotila. Ale je to opravdu hodně dobrá a napínavá detektivka, kterou za sebe určitě doporučuji. Sympatická hrdinka, promyšlená a rafinovaná zápletka, děj se odehrává na ostrově mezi pobřežími Francie a Anglie - co si tedy přát víc? ;-) Kniha mne bavila, proto se těším na další! :-)

ArwenAragorn
20.09.2018 4 z 5

Detektivka nebyla špatná, atraktivní prostředí ostrova Guernsey i tajemné legendy s ním spojené, zajímavé byly pasáže psané z pohledu vraha. Originální byla i zápletka. Místy mně ale kniha připadala nudnější, proto o jednu * méně.

Dormi
15.09.2018

Nalákalo mě 50 minut zdarma na mobilu, půjčila jsem si ji, přečetla a co říct? Další detektivka?

veveronka
27.08.2018 2 z 5

Mě osobně kniha nezaujala

aliisalounu
21.08.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem nemohla přestat. Knihu jsem přečetla za necelé dva dny, prostě jsem musela vědět, kdo je vrah. Napínavé až do konce.

Danago
13.07.2018 4 z 5

Na pláži je nalezeno tělo utopené mladé ženy, policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu. Novinářka Jennifer se pustí do pátrání a odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na ostrově došlo za posledních padesát let.
Řádí zde padesát let sériový vrah ?
Zápletka je originální a velmi zajímavá . Atmosféra Normanských ostrovů je zde velice dobře vykreslena až si člověk připadá, že je taky na ostrově. Příběhem se prolínají náhledy do mysli vraha, což je velice poutavé a napínavé. Vraha jsem neodhalila i když konec nebyl zase nějak šokující. Bohužel v některých místech byl děj hodně rozvláčný , některé pasáže mě tam připadaly zbytečně zdlouhavé. Jinak je to povedená a originální detektivka.

bagel
09.07.2018 3 z 5

Líbilo se mně vylíčení prostředí a reálií, ale děj byl dost roztahaný.

Ivana2342
02.07.2018 5 z 5

Výborné. Kniha měla spád, popisné pasáže byly poutavé, nenudily. Atmosféra neobvyklých reálií byla pro mě velice působivá. Přečetla jsem jedním dechem a už se těším na další knihu autorky.

Roubas
26.06.2018 4 z 5

Úvod byl naprosto vynikající. Ostrovní prostředí, atmosférická místa spojená s místními okultními pověstmi a úvodní náhledy do mysli vraha, dávali znát, že půjde o vynikající knihu. Poté se děj trochu uvolnil a dal prostor postavám, aby je čtenář lépe poznal. Právě prostřední část byla podle mě příliš zdlouhavá a dala by se klidně pokrátit. Jak u podobných knih bývá, postava vraha překvapivá a závěr napínavý. Líbilo se mi nenásilné rozvinutí nitek pro další pokračování, které působí přirozeně a ne účelově, jako u jiných knih.

novináři sérioví vrazi

Autorovy knížky