Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

Dashow
12.01.2021 5 z 5

Mě se knížka moc líbila. Styl psaní mi sednul, četlo se samo. Těším se na další díl :-)

Trustty
10.01.2021 3 z 5

Rozhodně to nebylo špatné čtení naopak příběh byl napsaný velmi čtivě.
Ale bohužel je tam na mě až moc nereálných situací.
Přečtu si i druhý díl a pak uvidím jestli dám šanci i třetímu :))

Uan
06.01.2021 5 z 5

Vynikající. Přečetla jsem za den a byla moc ráda, že mám v zásobě i druhý díl a hned naváži. Velice originální příběh, výborně vykreslené postavy.

Kočičáci
02.01.2021 5 z 5

Díky tomu, že jsem omylem začala číst sérii od druhého dílu, tak jsem měla představu, co mě čeká. Naštěstí mi to nijak náhled neovlivnilo a čtení jsem si užila.
Jude si prošla peklem, ze kterého se jen zázrakem vyhrabala a snaží se pokračovat v běžném životě i v kariéře policejního detektiva. Prožité útrapy jí zdokonalily některé smysly a tak dokáže vnímat, co běžní lidé nedovedou a díky tomu se jí podaří významně pomoci při aktuálním vyšetřování.
Ráda doporučuji.

Dáma s hrnstjm
29.12.2020 4 z 5

Začátek je skvělý. Pak následují místa, která nejsou úplně uvěřitelná, pořád se dokola opakuje, že hlavní postava není připravena na návrat k detektivní práci, ale nikdo s tím vlastně nic nedělá. Celé vyšetřování je ve znamení náhod a rychlých řešení, lehce překombinované. Téma závažné, ale kniha psaná jednoduše, oddychovým způsobem. Jako napínavá oddechovka posloužila dobře.

VeronikaAug
26.12.2020 3 z 5

Bohužel se musím přiklonit ke zklamanějším čtenářům. Knize se nedá upřít zajímavý námět a napínavost. Začátek byl opravdu dobrý, dával smysl, nic nepřikrášloval, Jude utekla svému vězniteli jen díky obrovské náhodě, zajímavé bylo vykreslení toho, jak se vězněná osoba může (ale taky nemusí) cítit, co to s ní udělá, zda je možná jakási náprava a začlenění se zpět do normálního života.
Spoiler.
Nicméně s blížícím se závěrem se karty naprosto otočily. Udám jeden příklad za všechny. Unesená Octavie, vězněná po více než 3 roky (takže 3 kruté zimy!) ve sklepě bez nadzemního patra (ktere by sklep izolovalo od chladu) za naprosto s životem neslučitelných podmínek. S jedním kýblem jako záchodem, potratem, nikdy mytá (protože v tom sklepě jaksi nebyla zavedená voda), za otřesných hygienických podmínek, sexuálně aktivní se svým věznitelem (fuj), o kterém nevěděla, že je mu přes 60 (já vím, že ho neviděla, ale stejně si myslím, že aspoň tušení by měla). Takových věcí tam bylo víc. Navíc závěr tak divně utnutý. Ještě si rozmyslím další díl.

axspevak
21.12.2020 3 z 5

Nejak nechapu,tak vysoke hodnoceni a oceneni tohoto pocinu. Za me to nebylo nicim vyjimecne.Trochu lituji,ze jsem si poridila i dalsi dva dily.Ale treba prekvapi.

šipek
21.12.2020 5 z 5

Tak k této detektivce jsem se dostal díky čtenářům zde na databázi knih. Kniha Vás od první chvíle pohltí a vtáhne do děje. je velice dobře napsaná a čtivá. Dá se říci, že nemá hluchá místa. Vše je srozumitelné a čtenář se velice dobře orientuje. Milovníkům detektivek a thrillerů vřele doporučuji. Já určitě budu v této sérii pokračovat.

Arsi007
25.11.2020 5 z 5

Čekala jsem další průměrný thriller s možná trochu nevšední zápletkou.Dostalo se mi velice působivého a sugestivního popisu zlomené psychiky a celé osobnosti a její návrat do „normálního“života.

Závěrečné rozuzlení se dalo poměrně odhadnout. Nicméně množství překvapivých zvratů v ději bylo v průběhu čtení dost a styl autorky si nezadá s nejlepšími severskými detektivkami. Určitě se co nejdříve vrhnu na druhý díl. Pro milovníky thrillerů je Nejsem mrtvá podle mě nutnost!

IG: @hanybooks

Jenny46
20.11.2020 5 z 5

Detektivka má svižné vyprávění, udržuje v napětí a příběh se postupně propojí, i když konec byl vyřešen moc rychle. Rozhodně kniha nezklamala. Další moje oblíbená krimi série, poutavá obálka. A hlavně sympatická dvojice detektivů, doporučuji

klára1230
17.11.2020 2 z 5

Navzdory super komentářům mě kniha nenadchla.kdo za tím stojí, jsem tušila od začátku. Začatek byl ale skvělý, konec mizerný.Od bestselleru očekávám víc,byl to průměr.

Arwen777
14.11.2020 4 z 5

Zajímavý námět, zajímavý pohled očima někoho, kdo by dokázal přežít to, co hlavní hrdinka. Z této strany ale podle mě nevyužitý potenciál a moc velká rychlost vyprávění.
Co se týká řešených případů, také se mi to zdálo vše rychlé, aby to odpovídalo nálepce thrilleru.
Spojení ústřední dvojice se mi moc líbilo, 2 zraněné duše, tak by to asi mohlo fungovat i v reálu. Člověk, který neprožil něco tak tragického, asi nemůže chápat, kde se ten druhý nachází. Navíc oba vyšetřovatelé byli sympatičtí.
Největší devíza knihy je, že se opravdu dobře čte. Je strhující, se správnou dávkou napětí, které vás nutí obracet stránky, abyste se dozvěděli, jak to skončí. Trochu mi vadilo, že některé linky zůstaly nedořešeny a nevysvětleny.
Celkově je to velice povedená oddychovka, rozhodně neuděláte tímto výběrem chybu. A já si nenechám ujít druhý díl.

Madlens
12.11.2020 5 z 5

Za mě skvělé čtení, zvraty které jsem nečekala, do poslední chvíle jsem nevěděla komu věřit a komu ne, doporučuji a jdu na další díl

Janaves
06.11.2020 5 z 5

Naprosto luxusní. Jsem ráda,že jsem si koupila celou sérii. A teď jdu hned na druhý díl!

evilunicorn
01.11.2020 5 z 5

Thriller, který poměrně úspěšně nabourává stereotypy tohoto žánru.Několikrát mě příběh překvapil zajímavým zvratem v ději, či vyústěním situace.Také musím pochválit psychologii postav, která spolu s premisou a vyústěním,činí z četby nadprůměrný zážitek.Velmi osvěžující kniha, přinášející čerstvý vítr v rámci thrillerů.

Nelly
28.10.2020 4 z 5

Kniha mne asi nejvíce oslovila vykreslením hlavní ženské postavy - její silou, ale i slabostí. Co se týče detektivní zápletky, tam už to bylo slabší, skoro vůbec se v knize nepátralo, detektivům vše nějak spadlo do klína. Další díly si určitě přečtu, abych viděla vývoj Jude, protože je mi sympatická.

Ira13
25.10.2020 5 z 5

Přečteno za den (, ale jen proto, že jsem lehla). Knížka zajímavá, napínavá, měla spád a žádné zbytečnosti okolo. Bylo mi až líto, že má tak málo stran. Omylem jsem sáhla hned po 2.části a nedocházeli mi některé souvislosti. Ale nevadí. i tak se dá číst. Za mě super

dezorientovana
24.10.2020 3 z 5

První díl detektivky za mě dost průměrný. Podle recenzní jsem osobně čekala více. O hlavní hrdince se toho moc nedovíme, jen poměrně všeobecný postoj Jude k její životní situaci. Některé popisy mě přišly zbytečné, které knihu ničím neoživily. Některé scény za mě moc filmové a typizované. Občas jsem měla dojem, že autorka měla spoustu nápadů a všechny chtěla převést do knihy, což na mě působí poměrně zmatenou návazností vět. Co mě chybělo, tak je detailnější rozbor postav. Jinak se čte kniha poměrně snadno a na večery je to fajn příběh. Od dalších dílů mě to neodradilo.

Pája699
22.10.2020 5 z 5

Krásně strávené dva večery při této knize. Troufám si tvrdit, že autorka má silně našlápnuto na perfektní sérii. Vraha a důvody jsem sice odhalila brzy, ale to knize neubralo na dinamičnosti. Judy a její parťák mi byli hned sympatičtí. Každý má svého kostlivce ve skříni a o tom byla více méně celá kniha. Četlo se to samo a já se už těším na pokračování.

tereza8
19.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, milé překvapení. Vůbec nic jsem od ní nečekala a vyrazila mi příjemně dech. Děj plynul, by záživný, člověk se neztrácel ve jménech, žádné zbytečně nudné pasáže... skvělé, dobře se mi četla a bavila mě, za mě není co vytknout. Těším se na další knihu od této spisovatelky!