Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

Allla9
03.07.2021 5 z 5

Stále se něco děje, žádná hluchá místa. Prostě thriller tak, jak má být.

GYROTOURBILLON
24.06.2021 5 z 5

Super, tak moje třetí setkání s autorkou. Kniha má spád, čtivost, krátké kapitoly, co více dodat ?
I obálky jsou pěkné. Těším se na další knihu AF.
Plně souhlasím se všemi 4 -5 *

renne
05.06.2021 5 z 5

Knížka mě absolutně pohltila. Krátké kapitoly, děj měl spád a udržoval neustálou pozornost. Nešlo to jinak a už mám další v pořadí, jsem zvědavá kam se život Jude posune.

Stanas513
27.05.2021 5 z 5

Četba ve mně zanechala hodně smíšené pocity. Určitě ne negativní, ale uvědomuju si, že život není jenom o štěstí a jsou lidé, kteří se na povrchu zdají bezvadní a přitom jsou to pěkní úchylové...Bylo mi líto obětí a držela jsem palce Jude.
Musím si připomenout první díl, neboť jsem ho četla již vloni.

TeaPeter
21.05.2021 5 z 5

Úžasně čtivá kniha. Bez hluchých míst. A klišé jen jako koření. Rozhodně jsem se při čtení nenudil. Snad jen funkce hlavního zloducha byla trochu navíc. Určitě by bylo bývalo stačilo, že Jude vlastně kvůli jeho uchylné posedlosti přišla o celou rodinu... Uvidíme, kam se bude její život ubírat.

Kekik
16.05.2021 4 z 5

Čtivá. Detektivní linka v pozadí. Zajímavé myšlenky.

Tak jsem si konečně přečetla první díl této série. A rozhodně nejsem zklamaná, i když jsem dostala úplně něco jiného, než jsem očekávala. Myslela jsem si, že půjde o detektivku, kde se bude hodně vyšetřovat. To je však omyl. Často to vypadalo, že je detektivní zápletka spíše jen tak na okraji. Více se autorka zaměřila na pocity Jude, která byla tři roky vězněna a mučena, a dále jejího parťáka Uriaha, který má též démony z minulosti. To ale není vůbec na škodu. Kniha mě bavila a já se těším na další díly.
Nejsem mrtvá má jen 278 stran. Určitě by neškodilo příběh více protáhnout a zodpovědět ještě pár otázek.

Některé myšlenky či názory mě zaujaly. Kupříkladu hned úvodní citát: Smrt má mnoho tváří. A zůstávají v nich příběhy.

Mandlevest
08.05.2021 4 z 5

Tuhle knížku (resp. sérii) jsem měla dlouho v hledáčku a konečně na ni došlo :-). Knížka má vysoká hodnocení a ve většině pochvalné komentáře. Po přečtení prvního dílu bych řekla, že to je taková knižní sestra románů od A. Marsons (které čtu ráda, ale do mých 5 nej detektivních sérií a oblíbených vyšetřovacích partiček určitě nepatří) , je podobně psaná, je to takové rychlé čtení a i hlavní hrdinka, ač počátek jejího příběhu je od hrdinky Kim z výše uvedené série jiný, je typově skoro identická. Konec se mi zdál dosti neuvěřitelný, nějak mi unikly pohnutky všech těch morbidních vražd. Ale četlo se to dobře, hodnotím slabými 4* a jdu vystřídat žánr nějakou pěknou romantikou:-).

boeink
02.05.2021 4 z 5

Super a těším se na Jude v dalším díle a v lepší psychické pohodě.

efka.saf
11.04.2021 4 z 5

Autorce se v této knize povedlo něco opravdu obdivuhodného. Stvořila skvělou vyšetřovatelku s originálním a děsivým životním traumatem. Už to není rozvod, alkohol nebo ne příliš veselé dětství, jak jsme byli zvyklí. Tentokrát jde o únos z dokonalého života a následné tříleté fyzické a psychické týrání v tmavé kobce Bůh ví kde. A po třech letech? Útěk. Útěk zpět do života, který ale už nikdy nemůže být stejný jako před tím, protože Jude, naše hrdinka, se pod tíhou traumat změnila k nepoznání. A kdo by se nezměnil, že?
Kniha je opravdu dobrá. Měla švuňk, nepostrádala ve výše popsaném originalitu a četla se opravdu velmi dobře a to téměř od začátku. Samotná kriminální zápletka měla zhruba stejnou důležitost jako životní příběh Jude, takže chvíli jsme vyšetřovali a chvíli jsme se točili kolem ní. Na konec jsem byla hodně zvědavá, zajímalo mě, kolik se toho odhalí a kolik si autorka nechá jako odrazový můstek pro další díly, ale vesměs vše nejdůležitější bylo vysvětleno. Akorát se mi zdálo, že to autorka vysvětlila nějak moc rychle. Vlastně pif paf a bylo hotovo, což mi přijde škoda. Myslím, že závěr by si zasloužil vymazlit o pár stránek víc. A v případě hlavního záporáka mi přišlo, že se autorka inspirovala v jednom mém zamilovaném krimi thrilleru. Ale dobře, proč ne. Nebudeme si kazit jinak příjemný čtenářský zážitek přílišným šťouráním se kdo ví kde :).

TerezaaBaarova
03.04.2021 5 z 5

Zas top thriller! Po severských kriminalkách příjemná změna.
Tentokrát z trochu jiného soudku, z jiného pohledu a jinak zvrácený, ale dost dobrý čtení!
280 stran uteklo jak voda, rychle na další díl.

mona.benny
18.03.2021 5 z 5

Žádné omáčky okolo a šup přímo do vyprávění o vyšetřovatelce, která zachránila sebe sama ze spárů věznitele a hledá své staré já. Doporučuji všechny díly o téhle sympatické, tvrdohlave ženě s instinktem dravce.

janastok
08.03.2021 4 z 5

Dost dobrá detektivka. Po dlouhé době sympatická hrdinka, žádná feministka, která chce přečůrat všechny mužské v okolí. Je jí naděleno pořádné trauma, které asi nesmí v žádné knize chybět, ale je originální a neotřelé. Je zde pár klišé, ale kniha mě bavila a určitě jdu do dalšího dílu.

Kaduri
06.03.2021 5 z 5

Perfektná knižka, napínavá od začiatku až do konca. Hlavná postava Jude je uveriteľná, sympatická, veľmi húževnatá. Celú knižku jej fandíte, aby dokázala vyriešiť prípad a tiež prekonať svojich osobných démonov. Veď si prečítajte sami:). Ja každopádne idem na druhý diel.

Avila
22.02.2021 5 z 5

Ač jsem se bohužel k prvnímu dílu série dostala až po tom co jsem si přečetla díl druhý tak mi to kupodivu vůbec nevadilo...
Naopak se vysvětlili některé věci které mi běželi hlavou při čtení toho druhého dílu.
Opět čtivé, napínavé... no prostě skvělé.... Mohu jen DOPORUČIT.
Autorku okamžitě dávám do oblíbených a už se těším na další pokračování.

Crimble
11.02.2021 4 z 5

Dobrej thriller s rychlým spádem, kde se zbytečně nic neokecává. Tak to mám rád. Pár těch docela okatých "náhod", které musely pomoci ději, beru jako žánrové klišé, jež se dá odpustit.

Terka18
02.02.2021 5 z 5

Rozjezd na plné obrátky od první stránky, řekla bych od prvního odstavce a nebylo tomu jinak až do konce. Knihu jsem hltala kapitolu za kapitulou. Úžasně napsané, poutavě s napětím. Super rozzuzlení, žádné natahování, prostě super!!

sasena
23.01.2021 5 z 5

I když jsem měla pachatele vytipovaného poměrně brzy, knížku jsem přečetla na jeden zátah. Hlavní hrdinka je sympatická, stejně jako její kolega. Už čtu další - Nejsem živá.

martousek
17.01.2021 3 z 5

I přes většinu kladných recenzí mě osobně knížka nenadchla. Jednoduchý styl psaní, žádné velké zápletky. A fantastická Jude, která si se vším poradí sama. Číst jako svůj první kriminální příběh, budu možná nadšená, ale pomyslný žebříček už mám trochu výš. Na další díly se nechystám.

Liss93
15.01.2021 4 z 5

Jak napovídá název knihy, hlavní hrdinka před 3 roky zmizela a proto všichni okolo předpokládají, že je mrtvá. To ale není a my sledujeme moment, kdy se jí podaří utéct od únosce. Děj plynul, střídaly se pohledy Jude, Uriaha a dalších. Rozuzlení a konec byly možná trochu uspěchané, ale nic to nemění na tom, že si ráda přečtu pokračování.

Nikusha
15.01.2021 5 z 5

Bem! Bem! Bem! Trž! Trž! Trž!
...nebo nevím jaké citoslovce by dokázalo vyjádřit ten běh událostí. Akce střídá akci, za každým rohem. Tady by se dalo použít "v jednoduchosti je krása" Ale mně to moc bavilo, jen tak číst a nepřemýšlet nad tím kdo je kdo a podobně.