Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

ZuzanaZ83
11.02.2023 5 z 5

Detektivní thriller v super tempu. Příběh Jude, policistky, které se po třech letech věznění podaří uniknout. Vrátí se do práce, kde s novým kolegou vyšetřují případ mrtvé dívky. Ale Jude není úplně v pořádku a některé věci se vymykají...
Parádní tempo, skvělá myšlenka, sympatické hlavní postavy.

knihomolkaJani
07.02.2023 5 z 5

Úžasný a velmi dobře promyšlený thriller z temnějšího prostředí! Kniha je napínavá a nejde odložit!
Z počátku se může zdát, že je příběh překombinován a něco nedává smysl, ovšem nakonec to vše zapadne dohromady.

Určitě se pustím i do dalších dílů.

"Nějaký filozof prohlásil, že to nejtemnější místo, na kterém žijete, se navěky vryje do vaší duše, a vy na ně budete vzpomínat se zvláštně pokřivenou něhou."

Kenan
05.02.2023 5 z 5

Super detektivka. Těším se na další díl.

Karolína7
30.01.2023

Opět jedna z knih, která se četla už od první stránky jedním dechem. Přestože jsem podvědomě vycítila už velice brzy, kdo je hlavním podezřelým, děj byl velice napínavý a zajímavý i po psychologické stránce. Knihu jsem si musela "dávkovat za odměnu", abych byla schopna dělat něco užitečného ve své domácnosti. A stejně jsem se za poslední 3 dny moc nevyspala - však to znáte: "Ještě jedna kapitolka...", zhasínala jsem vždy až po půlnoci. Všem doporučuji k přečtení a sama se budu pídit po dalších titulech této autorky.

LuckaDea
20.01.2023 4 z 5

Skvělý krimi příběh, který bych zařadila i do kategorie thriller. Knížka se dobře četla a příběh byl originální a napínavý.

malina097
12.01.2023 4 z 5

Precteno a docela dobre,asi jsem divny ctenar,ale v tehle detektivkach mi připadá,ze se autoři chtějí předvádět kdo vymysli krutější vraždy.Ale je fakt,ze jsem to přečetla rychle a se zvědavosti co a jak bude dal.Hodně velký sympatak mi připadal parťák hlavní představitelky.Teď čtu další díl tak pak se podělim o zážitek,ale zatím mi přišel první díl lepší,,,,,uvidíme .

March
20.12.2022 4 z 5

Teda, tak to byla jizda. Ke knize jsem se dostala náhodou, nebylo nic jiného po ruce, tak přišla na řadu. Začátek knihy za mě, naprosto neobvyklý, skvěle podáváný příběh, který se tedy rozjel, bylo tam prostě všechno návrat do minulosti, sympatická policajtka, napětí a to rozuzlení...? No, nemělo to chybu, nebo možná mělo, ale ne pro mě:-) vřele doporučuji, a nejde jinak, než na další díl.

Littlemonday
02.11.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá - Anne Frasierová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Tak úplně na začátek - podívejte se na tu krásnou obálku! Fotka to samozřejmě nezabere a Facebook na kvalitě taky zrovna nepřidá, ale ty rybky se úplně lesknou!!! Takže teď víte, jaká jsem straka a jdeme se podívat na obsah.
Hlavní hrdinka Jude si prošla peklem, které ji hodně změnilo. Po pár měsících od útěku a zabití svého věznitele se vrátila na pozici detektivky na oddělení vražd a musím říct, že to mě trochu štvalo. Ženská tři roky zavřená ve sklepě uteče, pár měsíců (konkrétně asi čtyři) si líže rány a pak hurá na vraždy. Žádný psycholog, šéfová je s tím úplně v pohodě. Samozřejmě pak přijdou momenty, kdy je jasné, že to nebyl úplně nápad na Nobelovku, každopádně musím uznat, že instinkty má Jude dobré a pro děj je její návrat do práce velmi důležitý.
Kniha má připraveny skvělé zvraty a wow momenty, moc dobrá detektivka a já se těším na další díl, na který se jdu vrhnout!

4/5 ⭐️

Olča220
01.11.2022 4 z 5

Jedním slovem, skvělé. Do poslední stránky mě to bavilo a hned otvírám další díl a pokračuji.
Sice mi to maličko připomínalo seriál Zločin, ale komu by to vadilo.
Milovníkům tohoto žánru knihu moc doporučuji.

katka134
30.10.2022 4 z 5

Tato knížka se mi dostala do ruky až po přečtení druhého dilu, takže jsem věděla kdo je vrah. Přesto jsem si napínavý děj užila.

dominika2585
26.10.2022 5 z 5

Této knize nemám co vytknout. Napínavé od začátku dokonce. Jude je velmi zajímavá postava a upřímně se těším na její vývoj v průběhu série. Závěr mě naprosto šokoval.

Maky806
06.10.2022 4 z 5

Super kniha! Jdu na druhý díl trilogie. Vypadá to, že mám další oblíbenou spisovatelku :-)

Jana-Marie
01.10.2022 5 z 5

Velmi čtivá kniha - nemohla jsem se odtrhnout - určitě stojí za přečtení.

Anitram22
29.09.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Poutavý příběh, který prostě musíte dočíst. Zápletka pěkně promyšlená, žádná hluchá a nudná místa v ději, strhující závěr. Za mne super počtení. Knížky od paní autorky mám vždy za den přečtené, nejde se od nich odtrhnout.

martina.tim
23.09.2022 5 z 5

Konečně po dlouhé době co mě naprosto strhlo. Kniha se četla sama od začátku až do konce. :)

Vixiene
08.09.2022 4 z 5

Skvělý rozjezd trilogie, do které jsem se zakousla už před pár měsíci, ač prozatím zůstalo pouze u tohoto prvního dílu.

Hlavní hrdinka Jude byla vězněna neznámým trýznitelem a díky velkému štěstí se jí podařilo uprchnout. Nicméně nic není co bývalo a Jude se nevrací do života tak, jak ho dříve znala, vše je jinak. Jude pracovala jako policistka na oddělení vražd, kam se také vrací a téměř okamžitě zaíčná řešit případ, jež se jeví jako sebevražda.

Hvězdu strhávám za některé méně uvěřitelné scény, její čtivost a nádech bych možná zlehka porovnala s detektivní sérií Angely Marsons.

Za sebe doporučuji vyzkoušet.

Michelleee
02.08.2022 5 z 5

Detektivka Jude, která přežila únos a následné věznění. Život, který ale už nikdy nemůže být stejný jako před tím, protože se hrdinka změnila k nepoznání. A kdo by se nezměnil, že? Sama si to neumím představit. Hodně mi to připomnělo mizející dívky. Knížka zajímavá, napínavá, měla spád a já se těším na pokračování!

MMacicekk
30.07.2022 3 z 5

Nevím, asi budu jedna z mála, ale tato kniha mě moc nebavila. Zápletka byla na můj vkus nereálná, příběh odbytý a nepropracovaný, postavy ploché, napětí nulové a konec dost překombinovaný. Další díly si ráda nechám ujít.

zaandulee
29.07.2022 4 z 5

Moje první přečtená kniha respektive série v žánru detektivka / krimi a jsem nadmíru spokojená. Jelikož v žánru nejsem zběhlá, nemám knihu s čím srovnávat, ale čtení jsem si užila. Zápletka v tomto dílu byla velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout a takové rozuzlení jsem tedy nečekala. Myslím, že autorka skvěle popsala myšlenkové pochody hlavní hrdinky, problémy s kterými se musí potýkat. Líbila se mi spolupráce Jude s jejím novým parťákem, šlo vidět, že to na ni má pozitivní vliv a musím říct, že jim fandím. (je to pouze moje zbožné přání - žádný spoiler) DOPORUČUJI!

sestraJoy
12.07.2022 5 z 5

KDYŽ JI POŘÁDNĚ OSPRCHOVAL, UTÁHL KOHOUTEK. DIVOCE SE TŘÁSLA ZIMOU. ZVLÁŠTNÍ VĚC, TENHLE TŘAS, POMYSLELA SI S URČITÝM ODSTUPEM. „MAZEJ ZPÁTKY DO CELY!“ … čte se to hodně dobře. Je to svižný, Jude je sympatická postava, nejn díky tomu, jak se vypořádala s tím, co prožila. Její parťák má taky svýho kosťáka ve skříni, takže je zajímavý sledovat, jak si mezi sebou budují „vztah“. Příběh se odehrává v neurčité době, morálka lidí je špatná (i díky častým výpadkům elektřiny) a tomu odpovídá i drsnější povaha zločinu. Konec přišel tak nějak rychle, ale aspoň nebyl čas na zbytečný vykecávání. Už se těším na další díl!