Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1065 1065

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

sun.from.ibiza
12.05.2020 5 z 5

Žádná hluchá místa, děj prostě odsýpá a najednou je konec. Závěr nebyl překvapivý, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo, možná bych ocenila trochu více napětí.
Druhý díl si rozhodně přečtu také.

maličkán
27.04.2020 5 z 5

Opět super čtení, těžce se mi od knihy odcházelo.

Peggy2711
21.04.2020 5 z 5

Pěkná kniha svižně napsaná. Zpočátku jsem si říkala, že mi tam něco chybí, že je to uspěchané a jakoby nedořešené, ale jak jsem se začetla, tak to bylo vlastně super. Zaujalo mě, jak hlavní hrdinka prožívala jednotlivé životní situace poté, co utekla svému vězniteli. Těším se na pokračování.

LP113
20.04.2020 5 z 5

Tak tohle mě po dlouhé době dostalo. Už od první stránky napínavé. Dlouho se mi nestalo, že jsem se od knihy nemoha vůbec odtrhnout. Přečetla sjem za 2 odpoledne. Určitě doporučuji.

Zrzavá_Tereza
19.04.2020 4 z 5

Vyšetřovatelka, která stráví 3 roky uvězněná šílencem a podaří se jí utéct, se vrací do běžného i pracovního života. Ač se její vyrovnání s tím vším prolíná i s vyšetřováním zmizelých a zavražděných dívek, řekla bych, že tohle celé stojí hlavně na tom, jestli se vůbec s něčím takovým vyrovnat dá. Skvělý je, že tu nenajdete žádnou zbytečnou omáčku kolem. Prostě jasně, stručně, šup šup. Necelých 300 stran tak proletíte celkem rychle. Druhý díl má ještě lepší hodnocení a i když teď mě tolik neláká, časem si ho pořídím, abych zjistila, jestli se Jude zase naplno vrhne do policejní práce.

Anyzz
17.04.2020 5 z 5

Tak to se četlo samo! Příběh plyne rychle, svižně a díky krátkým kapitolám vás udrží ve střehu. Každou další stránku hltáte s napětím až do samotného konce. Navíc se v knize seznámíte s příjemnou detektivní dvojkou Jude a Uriahem, jejichž samotné životy jsou poznamenány nemalými šrámy. Takže pokud jste alespoň trochu zvědaví (tak jako já), pak vás čirá zvědavost okamžitě přiměje pustit se do dalšího dílu. Tak pojďme na to!

PetraCy
14.04.2020 5 z 5

Dobře se četla a držela člověka v napětí, jak to všechno dopadne...

Petronela16
10.04.2020 3 z 5

Do knihy som sa rýchlo začítala,ale potom to začalo nejak viaznut. A ku koncu to malo opäť spad.Inak nebolo to zle,možno skúsim aj pokračovanie, ale ešte uvidím.

ElikaS
06.04.2020 5 z 5

Do knížky jsem se ihned začetla a i když jsem si celkem rychle zacala být jistá padouchem, závěr me prekvapil. Uriah a Jude jsou skvělí a parádně se doplňovali. Rozhodně doporučuji

Gynger
02.04.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila... určitě ji doporučuji :)

te-ssiinka3905
01.04.2020 5 z 5

Moc mě tato kniha nadchla, tak moc, že jsem si i dvojku musela koupit (doba karantény, zavřené knihovny). Je to neskutečný příběh, velmi čtivě napsaný a všechny postavy si zamilujete, především Uriaha a Jude... Fakt jedna z nejlepších detektivek a přitom není ze severu!

Zuzaa
30.03.2020 3 z 5

Připomínalo mi to knihy Roberta Brynzy, ale malinko víc tuctové a takové ploché. Četlo se to dobře, rychle, ale myslím, že za pár dní tahle knížka upadne, stejně jako většina průměrných thrillerů, v zapomnění.

Terez25
24.03.2020 5 z 5

Naprosto super detektivka-thriller, která mě úplně pohltila. Nekonvenční hlavní postava Jude, je svérázná a v okamžiku si vás získá. Detektiv Uriah Ashby ji skvěle doplňuje. Hned jdu na druhý díl.

monika0356
23.03.2020 5 z 5

Ta toto me opravdu bavilo! Doufam ze druhy dil me bude bavit minimalne stejne :)

nada3314
21.03.2020 5 z 5

Boží detektivka... Když jsem knihu četla vůbec jsem nevnímala svět okolo, jsem nadšená a hned se pouštím do II. dílu.

Netti
20.03.2020 4 z 5

Úžasně čtivá a zajímavá detektivka.

Lka
18.03.2020 4 z 5

Super čtení. Kniha byla napínavá, hezky se to četlo. Určitě budu pokračovat další knihou...

alzbeta4340
12.03.2020 4 z 5

Pěkná detektivní pohádka pro dospělé. Zcela nevěrohodné, ale čte se to opravdu dobře.

Pavlína2019
07.03.2020 4 z 5

Kniha je výborná, napínavá, moc se mi líbila. Velmi dobře se četla, má krátké kapitoly. Doporučuji!!

Misute603
05.03.2020 3 z 5

kniha mi bavila, nebyla špatná,ale tak v půlce jsem tušila,kdo je vrah.Kniha se velmi dobře četla díky krátkým kapitolám.