Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

Pepina19
19.06.2022 5 z 5

Super příběh pro milovníky napínavých a drsných příběhu. Super čtení.

LenkaMacak
02.06.2022 4 z 5

Skvělé, krátké kapitoly, rychlý spád, všechno nakonec zapadlo tam, kde mělo. Jdu na druhý díl.

Katulinka69
23.05.2022 4 z 5

Dobře se četlo, návaznost,krátké kapitoly. Beru další díl

monte
17.04.2022 5 z 5

Hned první řádky mě chytly a do poslední stránky nepustiliy. Doporučuji

adevis
11.04.2022 4 z 5

Na úvod bych chtěla napsat a zároveň se pochválit za to, že jsem konečně přečetla knihu, kterou mám víc jak rok doma. Udělalo mi to velkou radost. Ruku na srdce, většinou totiž čteme knihy, které jsou nové a na ty staré usedá prach, že ano?

Na začátku knihy se seznamuje s detektivkou z oddělení vražd Jude, která je tři roky vězněná. Podaří se ji utéct a i když je návrat do minulého života těžký, snaží se opět pracovat na oddělení vražd a záhy po návratu řeší nález mrtvé dívky v jezeře. Její intuice a schopnost vnímat maličkosti ji brzy napoví, že se jí celý případ osobně dotýká…

Popis na obálce nám napovídá, že nás čeká thriller. Jenže po pár stranách zjistíme, že se jedná o detektivku. Čtivou detektivku. Knihu jsem přečetla za tři dny, bylo to poutavé a napínavé, kniha mě moc bavila i přesto, že se v recenzích často objevuje slovo „nereálné“. Co je dnes reálné? Navíc v thrilleru nebo detektivce se nereálnost přece promíjí.

V této sérii vyšly ještě další dva díly, Nejsem živá a Nejsem z ledu, časem se na ně také chystám.
Nějak mi unikl význam těch ryb na obálce… je tu někdo, kdo by mi to objasnil? :)))))

Michelleta
11.04.2022 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, nazvala bych jí jako "raketový start" super série. Zejména mě velmi potěšila postava Jude, která je velmi příjemně svojská.

Petra101
30.03.2022 4 z 5

Kniha byla dobře napsaná, hlavní hrdinka Jude je sympatická a těším se na další díl. Ubiram jednu hvězdičku za ten podle mě rychle vyřešeny konec. Na ctecce jsem si říkala,že to není možné,že mam 20%do konce a ještě se tam pomalu nic neděje..ale doporučuji i tak přečíst.

onyx84
20.03.2022 3 z 5

Utahaný,nereálný a konec hrozně odfláknutej...a český překlad názvu knihy?ve finále všech 3 dílů?kam na to ty překladatelé chodí...zkusím další díly,ale dám tomu hoooodně času...

qydko
22.02.2022 5 z 5

Konečně detektivka/thriller, která mi sedla. Super čtivá, hezky to odsýpá, baví až do konce. A že je trochu nereálná? No a? To je i Perníková chaloupka nebo Zlatovláska.

amelie.m
20.01.2022 3 z 5

Je to čtivé, to ano, mám za sebou celou sérii, ale vadí mi tam ta neuvěřitelnost a proto tři hvězdy.

Ajinka79
30.12.2021 4 z 5

Určité pasáže mi přišly neuvěřitelné vůči postavě Jude (opravdu by ochotně dobrovolně brala koktejl léků na vymytí mozku?), ale jinak ihned sahám po druhém dílu.

nina3905
29.12.2021 5 z 5

Kniha prináša nielen detektívnu zápletku, ale sa aj zaoberá rozborom psychiky obete - jej vnútorným prežívaním. Hlavná postava Jude strávila tri roky uväznená v pivnici a poznačilo ju to do konca života. Autorka veľmi reálne opísala ako pristupovali k hlavnej hrdinke jej kolegovia, alebo iné osoby, ktoré ju ľutovali a stala sa stredobodom ich záujmu. Kniha bola pre mňa z uvedeného dôvodu iná, jednoducho zaujímavá.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Objevil jsem novou krimisérii :-) Knížka byla čtivá, napínavá, rozhodně doporučuji.

Kudík
04.11.2021 5 z 5

Jedná se o mojí první knihu od této autorky a byla to fakt jízda.
Postava Jude měla právo na to být tak trochu "magor", a to nejen po třech trýznivých letech strávených v kobce, ale i po smrti své matky. Přitom okolo ní bylo plno jedinců, jejichž zvrácenost se ani nedá správně definovat. Každopádně se jedná o čtivou a do poslední chvíle napínavou krimi, kde mám jen drobné výhrady. Zaslouženě 4,5*.

twiggynka
10.09.2021 5 z 5

Čtivá kniha a dobrý příběh. Tak to mám nejraději :-)

helkol
31.08.2021 5 z 5

Dostala se mi do rukou náhodou a byla skvělá, poutavá, čtivá. Za pár hodin přečetná.

hanap
19.08.2021 5 z 5

Napínavé, výborný triler.

Eliška82
06.08.2021 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem naprosto nadšená.Prečetla jsem ji cca za 5 hodin a kdyby jsem měla další díl pokračuji dál.Za mě je pět hvězdiček ještě málo .Vřele doporučuji všem co mají rádi kriminálky

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opravdu skvělé!

novina
29.07.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Děj pěkně odsýpal a Jude mi byla sympatická. Těším se na další knihu.