Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1059 1059

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

lenka666
04.09.2018 5 z 5

Kniha měla spád, moc dobře se mi četla. Napínavá až do konce.

kytarka
03.09.2018 5 z 5

Když kniha vyšla, tak jsem ji zaznamenala díky krásné obálce. Je to však první kniha, kterou mi doporučil knihkupec a jsem ta to ráda. Jude byla vězněná dlouhé tři roky, mimo civilizaci v zatemněném a odhlučněném sklepě. Jednoho dne, když byl výpadek proudu se ji pidařilo věznitele zabít a utéct. Svoboda jí však nepřinesla to co čekala a bojuje s návratem do normálního života. Před únosem pracovala na policii a řešila vraždy. Nyní se ke své práci vrací a začíná hned vraždou mladé dívky. Při vyšetřování se jí odhalují střípky toho co se všechno stalo. Celkem dost neuvěřitelný příběh, nicméně to na čtivosti neubírá. Tohle bylo plné napětí a nutilo mě to číst a číst. Za mě povedeně napsáno, hlavně svižně.

bugatti06
03.09.2018 2 z 5

Velké zklamání! Vzhledem k hodnocení ostatních. Připadá mi taková divná, vlastně ani nevím v čem, ale rozhodně se nečetla dobře.

Ceeca
31.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, něco bylo přitažené za vlasy a konec uspěchaný, ale za mě dobrá detektivka.

klokan.1905
30.08.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá...
Kniha se mi dostala do rukou díky doporučení jedné ze zdejších čtenářek... Opět mi nezbývá než moc poděkovat... Tohle byla naprosto famózní detektivka... Doufám, že vyjde pokračování této série... ;-) Malé upozornění, není to až taková čtenářská jednohubka, nemá 208 stran, ale 278... Vůbec by mi nevadilo, kdyby měla ještě o pár více... ;-) Knížka se četla skvěle, nejenom díky krátkým kapitolám...
K samotné knize....
Detektivu Jude Fontaineové se po třech letech podaří utéct z temné podzemní cely, kde je držena sadistickým věznitelem... Návrat do běžného života je pro ni však těžký - její přítel si našel jinou ženu, ostatní děsí... Po pár týdnech se vrací do zaměstnání - na oddělení vražd v minneapoliském policejním oddělení... Avšak kolegové jí příliš nevěří... Vzápětí poté začíná řešit případ utonulé mladé dívky... Ostatní policisté se domnívají, že se jedná o sebevraždu, ale Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt... Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…
Další významnou postavou této knihy je detektiv Uriah Asby... I s tímto policistou se život pěkně pohrává...
Nechci nijak více prozrazovat... Knížku si určitě přečtěte, rozhodně stojí za to...

Martiiiik
29.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :-) Jen mi přišlo, že autorka nevykreslila hlavní hrdinku realisticky.. ale pět hvězdiček za snahu si určitě zaslouží.. :-) už se těším na další díl :-)

anishta
25.08.2018 5 z 5

Aaach, to se mi tak líbilo. Mám ráda podivíny a Jude je úplně nejlepší. Asi v půlce jsem viděla náznak vraha a únosců, tak jsem si říkala, že škoda, že je to tak průhledné, ale omyl. Není to vůbec předvídatelné a končí to dost překvapivě. Já jsem nadšená a těším se na další knihy autorky.

Petra88
23.08.2018 4 z 5

Je to má druhá přečtená detektivka a naprosto mě pohltila. Kniha má spád a velice dobře se čte.

alcerka
22.08.2018 5 z 5

Čekala jsem ledacos, ale takovýto konec??? Wow!

Hannik
22.08.2018 3 z 5

Jak jsem se na tuto knížku těšila, tak byla pro mě docela zklamání. Nápad o detektivce, která se dostala z domu, kde ji zavřel její věznitel, byla skvělá. Začátek mě i docela chytl, ale pak mi to přišlo takové strohé a rychle ukončené. Sice autorka už něco napsala, ale přišlo mi to jako prvotina... Asi si rozmyslím, jestli číst pokračování...

Kamienkova33
21.08.2018 4 z 5

Kníh o rôznych únosoch je veľa, ale málo z nich sa zaoberá tým, čo sa deje potom. Policajtka Jude sa po 3 ročnom väznení podarí ujsť, avšak vonku to nie je také, ako si predstavovala.... Doma už nie je doma, v práci sa na ňu pozerajú cez prsty a miestami sama nevie, či jej naozaj ,,nepreskočilo". Thriller sa mi páčil, aj ke)ď záver sa mi zdal trochu zrýchlený, ,,len aby bol už koniec".

zuzana2599
20.08.2018 4 z 5

Za mě spokojenost. Kniha měla nápad, švih a spád a já se při čtení bavila.
Určitě si ráda přečtu další příběh se sympatickou a nebojácnou Jude.
Vřele doporučuji všem milovníkům napětí.

Acinore
20.08.2018 4 z 5

Opravdu skvěle napsáno, Jude mi krásně sedla. Snad se tu dočkáme i dalších dílů.

farfalla13
15.08.2018 5 z 5

Moc pěkná detektivka.

Babouš
09.08.2018 5 z 5

Někdy vám kniha prostě sedne. Jak hlavní hrdinkou, tak způsobem vyprávění, tak námětem a příběhem. A tohle se mi u knihy Nejsem mrtvá stalo. Kdykoliv jsem si při čtení řekl "ale co když udělá tohle?" tak Jude Fontaineová buďto mou otázku zodpověděla, nebo si ji položila také. Jako bychom spolu byli propojení. Díky tomu jsem se do ní dokázal snadno vžít a tuhle knižní jízdu jsem absolvoval během jediného víkendu. Doporučuju všem, kdo mají rádi knihy Angely Marsonsové.

leny.wood
07.08.2018 5 z 5

Naprostá paráda, konečně neotřelý thriller, který si na nic nehraje. Věřím, že i u nás vyjde další díl (a případné další a další) a hlavně že si udrží svou kvalitu. Jediné, co mi není jasné, tak proč jsou na českém přebalu ty ryby. Kdyby měl někdo vysvětlení, budu ráda za zprávu. :)

Ajuszka
07.08.2018 5 z 5

Tak tohle byla jizda!Kniha me neskutecne bavila a cetla se skvele. Pribeh byl zajimavy a napinavy ale rozuzleni uz ne tak prekvapive,pokud mate uz nejake ty knizky tohoto typu prectene.Presto urcite doporucuju

Ďumbierka
07.08.2018 5 z 5

Veľmi, naozaj veľmi vydarený triler s kriminálnou zápletkou. Zaujala ma hlavne anotácia, keďže ide o niečo “iné”. Okej, niekedy, som si síce už scény vedela domyslieť a odhadnúť, ako čo bude a bolo, ale neubralo to vôbec na kvalite. Mám veľmi rada, keď sú mi sympatické postavy v knižkach a tu veru boli. Spôsob vrážd v knihe bol zaujímavý a tiež obete o ktoré išlo, všetko popreplietané až do konca knihy a to ma veľmi bavilo. Plusom sú krátke kapitoly a teda kniha sa číta sama. Dej vás jednoducho vtiahne a nepustí až do poslednej stránky a vtedy by ste ešte chceli pokračovanie. Psychologická zápletka bola super a aj to nazretie do mysle vyšetrovateľky a aj obete, bolo naozaj osviežujúce. Ja som veľmi spokojná.

evonra
07.08.2018 5 z 5

Velmi povedený krimi příběh, který začíná útěkem detektiva Jude Fontaine od sadistického zajatce. Přes pochybnosti kolegů se brzy vrací do práce, přímo do oddělení vražd. Sledujeme její „pokusy“ začlenit se do běžného pracovního i osobního života, což, dle očekávání, někdy pěkně skřípe … Pomocnou rukou je jí kolega Uriah, tato postava je jednou z nejlepších částí knihy. Společně pracují na případu únosů a vražd mladých žen, vrah je stále volný a pojítko žádné… Příběh se pozvolna propojuje, děj graduje, bravurně propracovaný závěr.
Pokud máte rádi tento žánr, vřele doporučuji.
Mám takové tušení, že se nám rýsuje další skvělá krimi série.

Pípasek
05.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelně poutavá kniha. Po celou dobu napětí a marné pokoušení se o odhalení pachatele. Velké překvapení přijde až s posledními stránkami.