Svině

Obyvatelé Malebné zemičky pod Drobnými velehorami občas zmizí. Jiní udělají – vcelku nečekaně – závratné kariéry. Ty dva jevy spolu souvisí. Zlo rozežírá zemi všem na očích, a to vcelku otevřeně. Oběti se nebrání, pravdu si nepřipouštějí. To by si přece mocní nedovolili, lidé by to nedopustili a jim by se to přece nemohlo stát. Nakonec se to samozřejmě stane všem. Teenagerka závislá na drogách zmizí z resocializačního centra, ale nikomu nechybí. Rozhodně nikomu, kdo by se počítal. Feťačky lžou, kradou a umírají. To ví každý. Talentovaný politik se stane Předsedou a ovládne celou zemi. Neovládá ale svoje pudy a nakonec ani vlastní rozhodnutí. Není to problém, dokud ho nutí dělat věci, které se mu líbí. Malý vekslák se chce stát velkým hráčem. Lidé jsou pro něj jenom šachové figurky, které posouvá po čtverečkovaném papíře. Neuvědomuje si však, že nehraje šachy, ale jenom piškvorky. O mafiánském zabijákovi koluje fáma, že za svého života vykopal jámu, do které by se pohodlně vešla podzemní garáž nákupního centra. Není to ale pravda, jámu si každý vykope sám. Kdo má v rukou lopatu, měl by počítat s tím nejhorším. Zapálený neonacista ztratí v lese kamaráda. Najde však životní lásku, dobrého přítele, práci snů a nakonec i pravdu, která ho zase o všechno obere. Mladý analytik se stane vycházející hvězdou novinářského nebe. Čeká ho skvělá budoucnost, pokud dokáže přežít. Příběhy jednotlivých postav vykreslují systém, ve kterém neexistují hranice mezi mafií a politikou, ani zločinem a zákonem. Život je bezcenný, smrt je zboží. Stát ovládají nízké pudy vysoce postavených zločinců. Autor předkládá čtenáři děsivou fikci, která by se snadno mohla stát slovenskou realitou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409006/svinelL4wCL-Hre-.jpg 3.177
Romány, Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno, Noxi

Kniha Svině

terezarath

Na tuto knihu jsem četla spoustu negativních komentářů a nevím proč. Uznávám, že rozložení kapitol a přeskakování do pohledů různých postav bylo trochu zmatečné, hlavně ke konci, kdy máte plnou knihu jmen, je snadné se v tom ztratit. Ale příběhově byla kniha skvělá.

Kerberos

Velmi varující,ani se mi nechce věřit,že by to mohlo být pravdivé.

duco

Kniha je na hranici 2-3
Styl autorovho písania mi nevadí, je drzy, vulgarny. Co je problem je skladba knihy, nie je to ziadny prepojeny dej, caste zmeny casu v ramci kapitoly, mnozstvo postáv..cele to vyzaduje poznat kontext a orientovať sa v kauzach od konca Meciara az po vrazdu J.Kuciaka

Zároveň to bol hlavny dovod preco knihu čítať, nahusto je tu vidno vsetku špinu co sa s malými odchylkami (stale je to beletria) udiala a deje.. smutné.

Niekde aom čítal, ze by kniha mohla sluzit ako test pre absolventov kriminalistiky, prava a investigativy. Najdi skutočného cloveka..

Nicole_picole

Jak to bylo na Slovensku s vraždou nyní velice známého novináře..Velice zajímavé. Otázka, jak moc pravdivé..

Lady.Lucrezia
25.09.2020

Byla jsem na knihu zvědavá, trochu i natěšená, ale to bohužel po pár stranách opadlo. Sem tam se našly střípky, které dávaly smysl a byly dobře napsané i s nějakou smysl dávající úvahou zvrácených mozků, ale jinak to bylo spíše jakési patchworkové vydání mafiánského deníku, ve kterém se mi téměř nepodařilo zorientovat.

Veronika33
20.07.2020

No ako som sa tešila na túto knihu, tak hlboké sklamanie. Asi prvé dve kapitoly boli ako tak pútavé, ale ďalej už nudaa, strašne čudne napísané, absolutne som sa neorientovala kto je kto, skákanie v deji nebolo veľmi prínosné. Po pozretí filmu tiež sa môj názor veľmi nezmenil, tiež slabota. Prečítam ešte autorovú druhú knihu (keďže už ju mám doma), ale veľa tomu nedávam. Nie každý novinár,musí byť nutne aj spisovateľ...

Vknihách
03.06.2020

Ja sa v politike neorientujem. Je to pre mňa španielska dedina(asi rovnako ako technika????‍♀️). Mala som však nutkanie siahnuť po (audio)knihe, pretože som názoru, že kniha je vždy lepšia ako film. Áno,najprv som videla film a následne siahla po audiovke. Neľutujem, pretože som sa lepšie vedela orientovať v postavách,aj keď v knihe je postáv viac a dej je určite zasadený do širšieho časového pásma,alebo aspoň detailnejšie opísaný,ako bolo vo filme. Uznávam, výber hercov sa mi naozaj vo filme páčil, no dušu tejto audioknihe dal charizmatický Peter Kočiš. Jeho prednes bol dokonalý a "chraplak", ktorým mi prečítal riadky z knihy,tam zapasoval ako "riť na šerbeľ".Vrelo odporúčam každému čitateľovi, ktorému nie je jedno, čo sa nám deje pod nosom.Ja viem, celé je to fikcia????.Ako sám autor tvrdí

Macek58
04.04.2020

Viděl jsem nejprve film a potom jsem si přečetl knihu... bohužel krutá realita i kdyby to bylo jen z jedné desetiny pravda i když je to podle autora fikce. Doporučuji přečíst.

Strach
Strach