Svědomí hrdinů

Pohled na činy skupiny bratří Mašínů z perspektivy obětí - výpovědi a vzpomínky pozůstalých či blízkých, rekonstrukce a kriminalistická dokumentace událostí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18467/svedomi-hrdinu-18467.jpg 3.615

12.07.2020odpad!

Naprostý odpad!

GeorgeJadrný
14.09.2019odpad!

Kniha je manipulativní. Informace v ní obsažené jsou buď neúplné, nepřesné, překroucené a většinou vytržené z kontextu. Jde o dezinformační spisek, vyrobený na objednávku ÚV KSČM, knihu zaplatili komunisté v čele s Vojtěchem Filipem alias Falmerem, aktivním konfidentem Státní bezpečnosti. Autor knihy (a stejnojmeného "dokumentárního" filmu) posunovač Miroslav Kačor, byl na vlastní žádost přijat 13.2.1973 do služebního poměru u Státní bezpečnosti kde absolvoval nástupní školu SNB. Dne 31.3.1977 odchází ze služebního poměru v hodnosti podporučíka SNB a funkce "starší referent", ve spokupráci s Stb nadále pokračuje až do konce roku 1989. Autor tedy sloužil čtyři roky jako důstojník Státní bezpečnosti! Uvedené skutečnosti (zdroj: ABS - osobní spis M. Kačora) a zdroj finančních prostředků k vydání této žumpy, dokumentují údajnou nestrannost a objektivitu Kačorova "díla" stokrát lépe, než jakákoli obsáhlá recenze.

Žaklína
26.05.2018

O bratrech Mašínech jsem přečetla většinu dostupných knih, které byly více či méně spíše na jejich straně. Zajímala mě proto tato kniha, která slibuje nezaujatý postoj. Ale naopak se jedná o až agresivně ,,protimašínovské" dílo, které nepřipouští jiný pohled na věc. Zajímalo by mě, zda v pozadí stojí skutečně komunistická strana - pokud ano, dost by to vysvětlovalo.

TomášGrossman
10.03.2018odpad!

Kniha o odbojove skupině bratří Mašínů, plná lží a polopravd. Snaží se tvářit nezaujatě, nicméně když si člověk uvědomí že autor byl za minulého režimu plnohodnotným členem STB, na knihu a stejnojmenný dokument finančně přispěla KSČM v čele s panem Filipem...Tak zdání nestranosti pomalu bledne. K tomuto tématu jsou k sehnání lepší knihy plné faktů. Osobně ji řadím do odpadu.

kosmas
09.08.2014

Masinove nejsou hrdinove jen vrazi kteri se chteli vyrovnat svemu otci to byl hrdina s velkym H oni pouzi dobrodruzi .Hrdina te doby byl Josef Hasil Kral Sumavy nezabijel kdyz nemusel a pomohl mnoha lidem.