Svědkyně

Svědkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44276/svedkyne-44276.jpg 4 238 50

Kendall Deatonové se podaří vyprostit sebe i své dítě z havarovaného auta a se směsicí odvahy a strachu se vyškrábat z rokle nahoru na silnici, kde může očekávat pomoc. Jenomže ona si netroufá prozradit svou identitu ani požádat o ochranu úřady. Namísto toho plánuje okamžitý útěk. Její riskantní dobrodružství začíná... Kendall přijela do Prosperu, městečka v Jižní Karolíně, aby se stala veřejnou obhájkyní u místního soudu. Přivítala ji mrazivá atmosféra - soudci nebylo po chuti, že tak důležité místo má zastávat žena. Při své práci Kendall narazí na podivné tajemství, kterému se snaží přijít na kloub. Zároveň se o ni začne zajímat nejmocnější člověk z města, Matt Burnwood, a zamilovaná Kendall se za tohoto muže, jenž její život promění v peklo, provdá. Nyní může jen doufat, že to přežije. A že se jí před hrůzu nahánějícími událostmi podaří ochránit i své dítě. Je nebezpečnou, zpěčující se svědkyní, která ví až moc o zákeřném zlu... a ženou, která ví velmi málo o vlastním srdci. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Witness , 1995

Szekynka
29.11.2019 5 z 5

Mě se ten její styl psaní prostě líbí! Tyhle „Brownovky“. U téhle knihy se mi líbilo, jak se měnily dějové linie a jak bravurně proplouvala mezi současností a popisem minulosti vztahu Kendal a Mathewa. Pořád sem si říkala a ten co je s ní je jako kdo? Docela mě baví, jak se to vždycky snažím rozlousknout a jsem totálně mimo ????. Tohle se prostě povedlo. Zase bych tu plácala samé superlativy, protože buď jsem totálně zblblá nebo je Sandra prostě mistryně pera ????

Elapheg
03.08.2019 5 z 5

Moje další setkání s touto autorkou a nelituji. Umí psát napínavě a zároveň i romanticky, děj knihy nikdy nebývá brutální. Musím ale přiznat, že tato kniha je jednou za starších Brownowek a místy to bylo trochu hustší, než je na tuto autorku obvyklé, ale ve srovnání s jinými autory to bylo peříčko. Jen ten konec mi připadal trochu zkrácený. Hlavní postavou knihy jsou otec Gibb Burnwood, jeho syn Matt Burnwood a Mattova manželka Kendall Burwoodová, která je ustřední postavou celé knihy, právnička, která odhalí pravou podstatu spolku bratrstva, které v městě vykonává Boží spravedlnost na každém, kdo se opováží překročit hranici zákona, protože členové spolku se domnívají, že jsou seslání Bohem, aby vykonávali spravedlnost dle vlastního úsudku. Členové bratrstva pochází i z vysoce postavených kruhů, takže Kendall jako jedinec, která se odhodlá členy spolku dostat za mříže legitimní cestou, si proti sobě poštve nakonec i členy vlastní rodiny. Rozhodně to nebude mít jednoduché. V knize se prolínají dvě hlavní roviny, minulost, Kendall, než objevila temné tajemství bratrstva a přítomnost, Kendall, která musí ochránit sebe a své blízké před spáry bratrstva. Za mě docela spokojenost. Mohu ostatním doporučit. :-)

Pája699
10.06.2019 5 z 5

nejvíc super knížka. Přečetla jsem jí jedním dechem za 2 dny. Nedala se odložit z ruky :-) super příběh, napínavé...chvilkama jsem měla pusu dokořán úžasem. Za mě určitě jedna z nejlepších knih :-)

haki34
29.03.2019 5 z 5

paráda :) zase napínavá jízda až do poslední stránky :D stejně mě ale fascinují ti dnešní autoři - napsat 400stran, pak na posledních 10 rozlousknout celý případ a na poslední 2 si nechat nějaké to eso v rukávu :D

!!!možné SPOILERY !!!
opět dramatická zápletka - tentokrát i s rasovým podtextem - KKK a bratrstvo jsem začla tušit, nicméně popisování jejich praktik a skutků bylo opravdu odporné, tíživé a děsivé...je to i takové memento do budoucna pro nás všechny...
Šílenců jako Burnwood může běhat po světě hodně...a jak pak zapadá do sebe mozaika kolem nich, úmrtí nejbližších a podobně...brrr.
Kendall mě napínala do poslední chvíle - jak postupně ukazovala střípky své minulosti...a odkrývala i historii svého vztahu s Mattem...další linka - Johnova, taky trochu tajemná, hlavně ty děti, čekala jsem, co z toho vyleze....no, nakonec, jak je u Sandry a thrillerů dobrým zvykem, vše dobře dopadne a většina hrdinů přežije...
samozřejmě i na romantiku došlo, taky ten sex :P
akorát bych vytkla malou angažovanost Kevina v ději - 3měsíční škvrňata se tedy projevují častěji...autorka zvolila zjevně typ výjimečně hodné "trávící trubice" - jím , spím, neprudím ;)))) a taky jak mohl Kevin ve 3m sedět Johnovi na břiše ? správně, spíše jen obrazně...v tomto věku tak pořádně napase koně a udrží hlavu, ale to jsou jen detaily hnidopišské matky, nadšené zážitkem z napínavého počteníčka :D
Výborná byla Ricky Sue, které zdárně sekundovala rodina Crookových...zapadalo do obrazu Jihu, jak je často v románech zmiňovaný...(bohužel včetně toho KKK, bratrstva a podobně...)

jen maličké připomínky :
1, jak se dá do budoucna věřit notorické lhářce, i když to vše vlastně dělala pro dobro společnosti ?? :P
2, zajímalo by mě, kdyby autorka rozvedla následný život svých hrdinů, kolik dvojic poskládaných v akci spolu žilo šťastně, klidně a spokojeně až do smrti ?
3, po několika knížkách d Sandry Brown pomalu začínám pochybovat, zda dostatečně znám svého muže :D

a 4, jen tak dál Sandro !!!

Kitket
19.02.2019 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem, napínavý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

orinka3
17.02.2019 4 z 5

Dala bych i pět hvězdiček, ale tlustá kamarádka Ricki Sue je tak příšerná, že v ni zkrátka nevěřím. Nevěřím, že by si tohle vulgární, promiskuitní, držkaté a opíjející se stvoření vybrala naše hlavní hrdinka za svou nejlepší kamarádku pro tyto vlastnosti anebo jí je za zlaté srdce odpouštěla. Všecko má své meze, i originalita. Jinak je to výborné. Stupňující se napětí, postupně se dovídáme, o co vlastně jde a že není nic, jak se zdá. Hnusný rasismus v nejlepších rodinách města, chobotnice, jejíž chapadla dosahují hodně vysoko. Manžel a "manžel", konec tomu navíc nasazuje korunu, protože celou knihu vlastně věříme ve jméno hrdinky, které jí tak docela nepatří. Líbilo se mi to, přečeteno téměř na jeden zátah.

Synysterka
28.02.2018

První kniha, kterou jsem od Sandry četla, měla jsem ji půjčenou a když jsem si ji půjčila poněkolikáté, tak mi byla darována :-)
Svědkyně mě tenkrát úplně dostala, četla jsem jedním dechem, byla jsem úplně napnutá a hltala každou stránku. Četla jsem ji mnohokrát a určitě ne naposledy.

Michaela_
01.05.2017 4 z 5

Opět kniha plná napětí a zvratů. Vytkla bych však prolínání současnosti s minulostí a utajenou pravou totožnost hlavní postavy.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Strhující příběh. Její knihy mě dostávají na kolena. Jsou super a určitě doporučuji.

moudivlacek
15.03.2017 4 z 5

Tak další dobrý příběh této autorky, trošku bych vytkla jen rychlé přechody z přítomnosti do vzpomínání hrdinů (hlavně Kendall), a to, že nakonec neprozradila autorka její pravé jméno.
Jinak to stálo za to.

Palorizek85
21.12.2016 4 z 5

Zajímavý detektivní příběh, který se dobře četl. Škoda jen scén z "červené knihovny", které to snižovaly...

Vercutka
13.11.2016 4 z 5

Napínavý příběh,četlo se to skvěle, ale ten konec přitaženej za vlasy.....

amanek
04.08.2016 4 z 5

Moje první knížka od této autorky. Pro mě taková červená knihovna, i když chvílema dost šokující a drsná. Ale každopádně čtivé a určitě si ještě nějakou knížku od této spisovatelky ráda přečtu.

akdar72
25.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od Sandry Brown. Určitě si ráda přečtu další.

Pest
03.07.2016 4 z 5

Většinou se setkávám s posouzením knihy, zvláště u Brown S., že se líbila, byla dobrá, výborná, čtivá atd. Použil bych jiná synonyma: poutavá, napínavá, obsah plný překvapení s happyendem. U většiny čtenářů jde v tomto žánru o prožitek, zvídavost, trochu stresu a zábavy. Z dostatečných informací ví předem, proč o knihu projevil zájem. Je na něm, jak obsah vnímal a zda dokázal správně vyhodnotit styčné body příběhu a jak je autorka postupem děje dokázala propojit. A právě na něm záleží, jak vnímá to, co mu autorka v příběhu sdělila.

konzervářka
30.03.2016 5 z 5

opravdu výborná knížka, kdo čte knížky od sandry Brown, rozhodně nebude zklamaný

Danago
27.03.2016 5 z 5

Knížka se mě moc líbila, neuvěřitelně dobře se čte, je napínavá, autorku čtu již po několikáté a ještě mě nikdy nezklamala. Můžu jen doporučit.

xindl007
15.10.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila. Napínavá až do úplného konce a i ten překvapil. První od této autorky a zřejmě sáhnu po další.

ovpana
19.06.2015 4 z 5

Úžasná romantika a zároven napínavé ,super počtení.

Lucka385
02.02.2015 5 z 5

Knihu jsem včera dočetla a jsem z ní nadšená. Kniha je perfektně napsaná, styl, příběh....... Vyprávění děje od středu příběhu a postupné rozuzlení, kdy se přidává minulost, tedy děj před, co se vlastně stalo, jak se dostali do té situace, vás rozhodně nenechá v poklidu, dokud se vše nedozvíte. Od druhé poloviny knihy naváže budoucnost a vás to nutí číst dál, aby jste se konečně dozvěděli jak to vlastně je a jak to dopadne.
Je to moje první seznámení s touto autorkou a rozhodně jdu sáhnout po její další knize, která jak doufám, bude stejně perfektní jako tahle.

pro ženy útěk sekty těhotenství

Sandra Brown
americká, 1948