Svědek na zabití

Svědek na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212941/mid_svedek-na-zabiti-212941.jpg 4 222 37

Kmotr Mrázek série

< 4. díl

Kniha, která je volným pokračováním trilogie o Kmotru Mrázkovi. Vypráví strhující příběh někdejšího veksláka a spolupracovníka podsvětí Michaela Klimenta. Kvůli kompromitujícím materiálům, které předal Mrázkovi, se ho pokusili dvakrát zabít.

Jaruš7
28.04.2016 4 z 5

Realita - velmi čtivé , poskládáte s dalšími díly do pestré mozajky a máte jasno Kdo s Kým a Pro koho.

sedlaczek
05.01.2016 5 z 5

Super napsáno, čte se úplně samo

sackettboy
13.03.2015 4 z 5

Naozaj sa kniha veľmi dobre čítala, či už Kliment hovoril pravdu alebo si vymýšľal dal nám zaujímavý pohľad na mafiánov, vekslákov a na divoký západ Česka 90-tých rokov.

SantAngel
14.12.2014 5 z 5

Opět výborné investigativní dílo. Tentokrát pan Kmenta intenzivně pracuje s člověkem přímo z podsvětí, který přešel na druhou stranu a následně ho policejní kruhy, jakožto utajovaného svědka, propustili na svobodu, aby se stal terčem...Nakonec se dostal z ČR pryč.

Hlavní, co mi utkvělo v paměti, jakožto shrnutí, je fakt, že u nás nemají politické, lobbistické a policejní složky zájem vraždy "z podsvětí" objasňovat. Snad proto, že všichni jsou propleteni do všeho, resp. každý má na někoho něco.... Doporučuji!

kazatell
10.11.2014 5 z 5

Kniha citovou formou popisuje české podsvětí a vztahy v něm

MildeZ
20.05.2014 5 z 5

Tak tohle bylo moc suprové vyústění té předchozí Mrázkovic trilogie. Četl jsem četl a nemohl se odtrhnout. Za plný počet hvězdiček a po zásluze!

Dan
15.01.2014 4 z 5

Klasická "Kmentovina". Vhodné přečíst i jeho Kmotry Mrázky, vše to do sebe zapadá a vše nám to ukazuje, jaké to tu bylo a jaké to tu v Česku bohužel stále je.

celnice
06.08.2013 5 z 5

Taky jsem četla o Mrázkovi a i tohle je další ukázka špíny ve společnosti, každopádně dobrý čtení, který doporučuji všem, kdo mají takový druh literatury rádi. Zrovna dočítám knížku Vlci s odznakem, to je podobné čtení, jen z maličko jiného soudku.

katynais
20.07.2013 4 z 5

Vedela jsem ze policie je zkorumpovana a politici si hrabou jen na svem pisecku, ale po precteni teto knihy jsem byla v soku, co se tady deje, kdo vlastne celou tuhle repuliku ridi a jak je vse provazane.

npetran
02.07.2013 5 z 5

Velice zajímavé! Před tím jsem nic od Kmenty nečetla a tohle mafiánské podsvětí mě velice překvapilo, měl by si to přečíst snad každý občan ČR.

sachista
23.03.2013 4 z 5

Po trilogii o Františku Mrázkovi, kterou jsem zhltal, jsem se s jistým časovým odstupem vrhnul na doplňující a navazující knihu, jež nabídla neméně zajímavých a šokujících informací o českém podsvětí. V mnoha případech mi přebíhal doslova mráz po zádech, namátkou zmíním řádění čečenské mafie v Praze. Není to žádné pozitivní čtení, avšak nesmírně důležité pro čtenáře a občana ČR, aby věděl, s čím se naše policie musela a musí potýkat.

valda
15.10.2012 5 z 5

Četl jsem trilogii o Mrázkovi. Svědek na zabití má být podle anotace, takové další pokračování. Čekal jsem velmi řídkou nastavovanou kaši. Ale překvapivě se mi kniha četla skvěle. Kmentovi se shodou okolností podařilo dostat k člověku, který žil jako jeden z bossů české vekslácké mafie. Nakonec ale skončil jako lidská troska, úplně bez prostředků a protože se na něj vykašlala i policie, tak se rozhodl promluvit o zákulisí života lidí, kteří ovládají tenhle stát. Těžko říct kolik si toho navymýšlel Kliment, jako hlavní aktér, nebo Kmenta, jako novinář. Každopádně příběh působí velmi silně, a často jsem měl pocit, že tohle by stálo za to zfilmovat. Kliment ze sebe sype historky o životě veksláků, jak z filmu Bony a klid. Vypráví mrazivé příběhy o vyřizování účtů mezi kmotry. Naznačuje, jak to mohlo být s Mrázkem a Krejčířem. Možná mě kniha bavila i víc, než první Mrázek.

Jirka Š.
02.09.2012 4 z 5

Pokud odhlédnu od trochu děsivých reálií - děsivých v tom, že se nejedná o smyšlený příběh, ale o příběh skutečných, často stále ještě aktivně činných osobností našeho současné světa - pak se jedná také o klasický příběh "Jednou jsi nahoře, jednou dole". Dříve mocná osoba se dostala do stádia, kdy ztratila všechny své blízké, a pouze přežívá ve strachu o holý život. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Recensor
14.06.2012

Překvapil mě hlavně závěr, kde J.Kmenta uvádí, že do knihy přenesl jen takové informace, které se mu nějak podařilo ověřit i z jiné strany. A že se prakticky žádná Klimentova výpověď neprojevila jako vyloženě vylhaná, nanejvýš trochu přikrášlená. To znamená, že těch informací od svědka na zabití mohlo být získáno mnohem víc.
No a pak taky ty úvahy nad pitevním protokolem zavražděného P.Š.

rekkky
29.03.2012 4 z 5

Rozhodně obdivuji pracovní nasazení autora jelikož veškeré generování jednotlivých informací muselo být šílené. Myslím si, že nejde ani tak o popis pocitů odehrávajících se v člověku, který se skrývá před svou vlastní smrtí, ale jedná se o pohled pod pokličku pražského podnikatelského prostředí. Člověk ihned přichází o iluze.

sonihe
21.11.2011 4 z 5

Strhující příběh o českém podsvětí založený na reálných osobách, situacích a kauzách. Nemusíte věřit všemu, ale i kdyby polovina byla pravda, tak je to i přesto velmi silný příběh jednoho vysloužilého mafiána. Jeho střípky ze světa, který si normální člověk jen těžko umí představit. Do mojí mozaiky tyto střípky zapadly. Samozřejmě budu číst dál, i když si potom připadám jak bezmocná ovce:)

WEIL
14.08.2011 3 z 5

Knihu mám, přinesla mi ji známá, člověk se z ní dozví kdo je kdo, a především o strachu skrývajícího se svědka.