Svatyně odpornosti (8 povídek)

Svatyně odpornosti (8 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21844/bmid_svatyne-odpornosti-8-povidek-I8J-21844.png 4 24 4

V tomto výběru se můžete seznámit s některými z Howardových hrdinů: s Kullem z Atlantidy, Solomonem Kanem a Branem Mak Mornem. Všichni jsou hrdinové bez bázně a hany. V každé povídce sviští meče, teče krev a nepřátelé podléhají. Kdo má rád fantasy v její nejčistší podobě, rozhodně nebude zklamán. Obsahuje povídky: Údolí červa, Vyhnanec z Atlantidy, Království stínů, Králové noci, Pomsta ze země, Svatyně odpornosti, Netvor na střeše, Křídla v noci, Dračí sémě.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Temple of Abomination

Seabeast
18.12.2022 5 z 5

Vynikající výběr povídek z Howardova univerza, kde není vyloženě slabý kus! Náramně jsem si každou užil ve které je vám představena trojice rozdílných hrdinů. Jmenovitě Kull, Bran Mak Morn a Solomon Kane. Jasně, Barbara Conana zná asi každý, ale zmíněná trojice rozhodně stojí za probádání též, pokud máte rádi podobně nebojácné charaktery. Milovníkům konspirace o reptiliánských shapeshifterech udělá radost povídka "Království stínů", kde o nich zde vůbec poprvé padla zmínka. Vedle klasického fantasy světa, kde vládne meč a magie dojde i na horror a střelný prach z puritánovi pistole. Variabilita scenérií je vskutku rozmanitá. "Svatyně odpornosti" je znamenitý reprezentativní sborník!

Israha
12.02.2018 4 z 5

Kratší, ale poměrně reprezentativní a vhodně různorodá sbírka povídek, vhodná např. pro ty, kteří od autora znají pouze Conana a chtějí si rozšířit obzory v jeho spřízněné tvorbě. Ty čistě horrorové povídky (Netvor na střeše, Dračí sémě) mi paradoxně tolik dobré nepřišly, Howard totiž má dost rychlé tempo vyprávění a to poněkud ubírá na atmosféře - zvlášť když se jedná o horrory lovecraftovské, které jsou z principu na pomalém plynutí děje a nejistotě založeny. Ale temná sword and sorcery fantasy s dotekem zla a děsu, to je ono, to je Howardova doména, což ukazují např. Království stínů, Křídla v noci nebo Pomsta ze země; tyto povídky jsou tím nejlepším, co tato sbírka nabízí. Pro milovníky moderních žánrovek nevhodné, ale staromilci s pochopením pro poetiku zašlých pulpových dobrodružství budou spokojeni. Já se řadím mezi ty druhé :).

Hellrampage
19.01.2017 4 z 5

Svatyně odpornosti je prekvapivo veľmi kvalitná poviedková zbierka zo sveta barbarov, kde kedysi vládli odvážní a silní piktovia. Každá poviedka má svoje miesto a načrtáva informácie k ďalším poviedkam a tak spolu úzko súvisia, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Autor lieta medzi obdobiami, niekoho to môže vyviesť z rovnováhy, no mne sa tieto krátke návštevy páčili. Do chute mi prišla hlavne čistá brutalita, kde autor nešetrí vnútornosťami alebo mozgami kladných alebo záporných postáv a je veľká, naozaj veľká škoda, že sa dožil len tridsať rokov - mohol toho ešte oveľa viac napísať a nebojím sa ho prirovnať k takému velikánovi, akým je teraz Erikson. V Howardových poviedkach je cítiť nezabudnuteľná atmosféra, ktorú v hororu (Dračí sémě) využil na jednotku s hviezdičkou. Krásne brutálny oddychový pobyt medzi barbarmi. 90%

Krev se lila jako voda mezi rozteklými mozky.

Člověk je hračkou a obětí gigantických bytostí Strachu a Temnot, které nad ním věčně rozprostírají svá obrovská křídla.

OldaB
28.08.2011 5 z 5

Skutečně reprezentativní výbor Howardových povídek, který nás seznamuje s jeho nejznámějšími hrdiny (s vyjímkou Conana).
Údolí červa - blízké atmosféře Lovecrafta, hrdina se postaví osudu
Vyhnanec z Atlantidy, Království stínu - král Kull v akci, zvlášť druhá povídka o hadích lidech nemá chybu
Králové noci - král Piktů Bran se potkává s Kullem, něco jako 300
Pomsta ze země - staré kulty ožívají
Netvor na střeše - opět inspirováno Lovecraftem
Křídla v noci - Solomon Kane přichází, atmosféra Afriky sála vražedným žárem
Dračí sémě - zase jedna temná historka, zpracováno i jako komiks