Svastika a Pentagon

Svastika a Pentagon https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116219/bmid_svastika-a-pentagon-V29-116219.jpg 3 29 6

Krásné dívky, Krym, moře, kokain, halucinogenní nápoje, svobodná láska v tajné sektě na opuštěném skalisku, vraždy a hrůzné předtuchy zarámované magickými geometrickými tvary svastiky a pentagonu, záhadně hororové syžety a jejich elegantní řešení - a všudypřítomný pocit, že si autor ze čtenáře nonšalantně a mimořádně rafinovaně dělá dobrý den.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Svastika i Pentagon , 2006

Jája92
29.06.2022 3 z 5

Velice netradiční kniha, od které jsem netušila, co očekávat. Kniha obsahuje dvě povídky plné záhad a symbolů. Více se mi zamlouvala druhá povídka, která byla čtivější a pochopitelnější.

Haloon
05.02.2020 3 z 5

Mimořádně zvláštní kniha s hlubokým nádechem mysticismu. Četně se opakující symboly svastiky a pentagramu, často bijí do očí svými protiklady. Nejednou jsem se ztratil při hledání smyslu výkladu a vyprávění, kde se děj až neuvěřitelně rychle mění jako příliv a odliv, který čtenář neočekává.

KapitánSmrt
06.11.2019 3 z 5

Současné Rusko a jeho rozpory plus dva detektivní příběhy s nádechem tajemna? Proč ne. Bohužel rozuzlení obou případů je celkem fádní a uspokojení z jejich vyřešení vyzní do ztracena.

JointlieKat94
19.08.2019 3 z 5

Zajímavé. Víc se mi líbil asi druhý příběh, ve kterém bylo nečekané rozuzlení.
Kniha je čtivá, nemohla jsem se odtrhnout, stránky i čas utíkaly, ale stále mi v tom něco chybělo. :)

Líbilo se mi.

xelzax
07.08.2017 3 z 5

Mystické povídky, které mají nádech tajemna a potenciál, který bohužel zůstal nevyužit. Autor má zajímavý, čtivý styl, ale bohužel fantazii už tak dobrou nemá.

beanstk
06.09.2013 4 z 5

Dvě zajímavé mystické povídky ze současného Krymu, kdy kriminalista v důchodu řeší úmrtí i zmizení, do kterých jsou zapleteny symboly svastiky a pentagonu.

nacismus detektivní a krimi romány Rusko symboly sekty mystika Krym

Část díla