Pražská noc

Pražská noc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127017/bmid_prazska-noc-P7I-127017.jpg 3 22 6

Zběsilý fragmentární román o mladém nájemném vrahovi a jeho hledání starých evropských hodnot. Drastický, plný mystična a plejády kulturních odkazů - především pražských.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Pražskaja noč , 2011

stagno
23.01.2020 2 z 5

Postmoderní román ruského spisovatele ve výborném překladu Libora Dvořáka.Děj se odehrává převážně v Praze,v nedávné minulosti,zde autor v osmdesátých letech letech minulého století studoval.Zprvu se mi zdálo,že to bude dobré,ale nebylo.Komiksově ploché,studené dílko,plné hlubokomyslného tlachání,nechybí ani filozofující Jakeš.Provokace,fikce patří k žánru,ne vždy ale dají dobrou knihu.

KapitánSmrt
06.11.2019 2 z 5

Slabší než Svastika a Pentagon. Přesto díky poměrně krátkému rozsahu zajímavý pohled na Prahu, nedávnou českou historii a potažmo i slovanství, očima ruského avantgardního autora. Občas příliš pozérské, do sebe zahleděné a na efekt hrající. Občas naopak zábavné propojení témat a prvků, na první pohled neslučitelných. Sečteno a podtrženo průměrné čtení na jeden až dva večery.

silvara
30.08.2017 3 z 5

Takhle to vypadá, když se básník zhuláká a čtenáře pozve na ten trip :) bylo zajímavé podívat se na české reálie, historii a spol. jiným pohledem a rozhodně je to dílo, které nutí k zamyšlení. A mohu jen souhlasit s NiNo, tolik odkazů jsem pochytila a obávám se, že mi jich tuna utekla. (A ano Melo z Death Note byl příjemným překvapením :D ). Akorát s jednou věcí si hlavu lámu. Kdo tohle označil za detektivku? Nebo právě to je ta detektivní záhada? :)

gustav9805
21.06.2017 3 z 5

Opravdu zajimavy pocin, pekne ilustrace. Chci také trosku matrose, na kterem frcel autor během psani této knihy.

NiNo
15.09.2016 5 z 5

Literární lahůdka. Trochu šílené, hodně ujeté, zajímavě ilustrované. Výrazná je také intertextualita, autor naráží nebo přímo odkazuje nejen na jiné literáty, ale všeobecně významné osobnosti a jejich díla (od malířů a sochařů, po architekty nebo politiky) - můžu jen odhadovat kolik náznaků mi ušlo, jiné mne dostaly do kolen (př. obrázek Mella z Death Note na str. 62). :-D A k tomu pochopitelně Praha... Doporučuju.

p248
23.12.2015 4 z 5

Kniha je zvláštní a autor tak trochu blázen, co se snaží vyprovokovat čtenáře k pohledu na svět tak trochu jinak. Rozhodně stojí za to si přečíst. Dost možná že v něčem není Pepperštejn tak daleko od pravdy...

vraždy mystika

2012  66%Svastika a Pentagon