Pražská noc

Zběsilý fragmentární román o mladém nájemném vrahovi a jeho hledání starých evropských hodnot. Drastický, plný mystična a plejády kulturních odkazů - především pražských.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127017/prazska-noc-P7I-127017.jpg 3.320
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Plus

Pražskaja noč, 2011

Kniha Pražská noc

stagno
23.01.2020

Postmoderní román ruského spisovatele ve výborném překladu Libora Dvořáka.Děj se odehrává převážně v Praze,v nedávné minulosti,zde autor v osmdesátých letech letech minulého století studoval.Zprvu se mi zdálo,že to bude dobré,ale nebylo.Komiksově ploché,studené dílko,plné hlubokomyslného tlachání,nechybí ani filozofující Jakeš.Provokace,fikce patří k žánru,ne vždy ale dají dobrou knihu.

KapitánSmrt
06.11.2019

Slabší než Svastika a Pentagon. Přesto díky poměrně krátkému rozsahu zajímavý pohled na Prahu, nedávnou českou historii a potažmo i slovanství, očima ruského avantgardního autora. Občas příliš pozérské, do sebe zahleděné a na efekt hrající. Občas naopak zábavné propojení témat a prvků, na první pohled neslučitelných. Sečteno a podtrženo průměrné čtení na jeden až dva večery.

silvara
30.08.2017

Takhle to vypadá, když se básník zhuláká a čtenáře pozve na ten trip :) bylo zajímavé podívat se na české reálie, historii a spol. jiným pohledem a rozhodně je to dílo, které nutí k zamyšlení. A mohu jen souhlasit s NiNo, tolik odkazů jsem pochytila a obávám se, že mi jich tuna utekla. (A ano Melo z Death Note byl příjemným překvapením :D ). Akorát s jednou věcí si hlavu lámu. Kdo tohle označil za detektivku? Nebo právě to je ta detektivní záhada? :)

gustav9805
21.06.2017

Opravdu zajimavy pocin, pekne ilustrace. Chci také trosku matrose, na kterem frcel autor během psani této knihy.

NiNo
15.09.2016

Literární lahůdka. Trochu šílené, hodně ujeté, zajímavě ilustrované. Výrazná je také intertextualita, autor naráží nebo přímo odkazuje nejen na jiné literáty, ale všeobecně významné osobnosti a jejich díla (od malířů a sochařů, po architekty nebo politiky) - můžu jen odhadovat kolik náznaků mi ušlo, jiné mne dostaly do kolen (př. obrázek Mella z Death Note na str. 62). :-D A k tomu pochopitelně Praha... Doporučuju.

p248
23.12.2015

Kniha je zvláštní a autor tak trochu blázen, co se snaží vyprovokovat čtenáře k pohledu na svět tak trochu jinak. Rozhodně stojí za to si přečíst. Dost možná že v něčem není Pepperštejn tak daleko od pravdy...