Superzáhady a zázraky

Superzáhady a zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63975/superzahady-a-zazraky-63975.jpg 3 43 12

33 událostí, které vzrušily svět. Tato kniha obsahuje 33 příběhů, které se skutečně udály a vzbudily ve své době mimořádný ohlas, aniž by je tehdejší či dnešní vědci a dokumentaristé dokázali objasnit. Mnohé z uvedených událostí mají nepochybně charakter zázraku, přinejmenším však jsou superzáhadami, nad nimiž zůstává lidský rozum stát. Čteme tedy a žasneme; nebudeme sice před tváří tajemného světa moudřejší, ale jistě se staneme pokornějšími. Svět dosud nevydal a jistě nikdy nevydá všechna svá tajemství.... celý text

Literatura faktu Záhady
Vydáno: , Dialog

The Miracles , 1985

Hobo
02.09.2021 2 z 5

Mám rád záhady. Ale těmto jsem moc neuvěřil.

HloupýHonza
15.01.2021 3 z 5

Kniha se hezky čte, problémem je ale to, že autor se nám snaží sdělit, že příběhy zde obsažené se skutečně staly, přitom nemáme alespoň nějaké odkazy, které by nám to prokázaly. Tudíž tuto knihu čtěte pouze pro zábavu, nehledejte v tom něco mysteriózního a neberte ji vážně.

pazuzu
01.03.2020 3 z 5

Ono se to čte velmi dobře ale bohužel se prokazalo že si Jones drtivou vetšinu prostě vymyslel. Lidé patrali po tech jeho zahadach více a nejde se dopatrat. Např. Tajemný unik židů z koncentračního tabora pomocí kabaly, Jones píše že tuto udalost připomíná pomník,ovšem žadný takový tam není.

lepe80
27.06.2019 4 z 5

většina příběhů je dobrých, určitě jsou napsané velmi čtivě a potavě, o tom není sporu. Pravdou je, že chybí jakékoliv odkazy či citace. Na obálce se píše, že jsou to příběhy, které se skutečně udály a vzbudily ve své době mimořádný ohlas. Je to jako "věřte-nevěřte" a pokud musíte, tak hledejte a ověřujte. Jinak je to pohodové rychločtení.

danny_21
16.03.2018 2 z 5

Tak takhle sbírka vymyšleností a nepodložených autorem předkládaných fakt a lidských záhad, o kterých ( pokud si dáte tu práci ) nenajdete na všemocné síti ani zmínku. Ano čte se to dobře a leckdo uvěří, přesto děkuji za dnešní dobu, kdy je možné si téměř všechno ověřit hned z několika zdrojů. Na rozdíl od stejnojmenného autora z této edice Edwardse, který většinou popisuje zdokumentované události i s fakty, je tento Frank u mě jen úspěšným fabulátorem - 35 %

Mishell14
02.09.2017 3 z 5

O pravdivosti pochybuji ale skvěle se u toho odpočine :)

dobras
19.06.2017 4 z 5

Dobré čtení při čekání u lékaře. Souhlasím s tím, že se to nedá vysvětlit a že je to nejen v posledním případě lež.
Dobras

Zikus
05.12.2016 5 z 5

Výborné. Ideální čtení do metra nebo autobusu.

Fravra
03.09.2016 4 z 5

Kniha obsahuje velké množství hutně zapsaných záhadných událostí, většinou asi spíše nereálných, ale o to čtivějších. Mohl by to být zajímavý zdroj pro další sérií Krajních mezí. Mimochodem, s tím Nostrodámovým proroctvím (kolonizace Západu arabskými zeměmi na počátku 3. tisíciletí) se ale docela trefili ;-)

HTO
28.03.2012 1 z 5

Příběh o yettim je nesmysl. Což mne logicky vede k tomu, abych se ptal: pokud je jeden z těch příběhů zcela nepravdivý (ať už autor někomu naletěl nebo si ho vymyslel), jak je to s věrohodností dalších?

HTO
24.01.2012 1 z 5

Dokážu posoudit jenom poslední kapitolu - yetti. Naprostá lež. Takže bych byl opatrný i celkově.

Alix
21.02.2011 4 z 5

33 záhad, které se opravdu staly a vlastně nikdo neví, co si o nich myslet a o jejich vysvětlení už vůbec nemůže být řeč.