Tajemné síly

Tajemné síly https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61946/tajemne-sily-61946.jpg 4 21 3

Podivuhodné příběhy z psychiatrické praxe autora a z praxe kolegů.

Záhady
Vydáno: , Dialog

The Mysterious Events , 1994

danny_21
22.11.2018 2 z 5

Další sbírka vymyšleností a nepodložených autorem předkládaných fakt a lidských záhad, o kterých ( pokud si dáte tu práci ) nenajdete na všemocné síti ani zmínku, nemluvě o tom, že autor používá jména samotných aktérů nebo svědků ve zkratkách, což u mě jasně značí smyšlenost. Ano čte se to dobře a leckdo uvěří, přesto děkuji za dnešní dobu, kdy je možné si téměř všechno ověřit hned z několika zdrojů. Na rozdíl od stejnojmenného autora z této edice Edwardse, který většinou popisuje zdokumentované události i s fakty, je tento Frank u mě jen úspěšným fabulátorem, případně si k ověřeným fenoménům ( v případě této sbírky jich bylo stejně jako v předchozí - např. léčení magistra Kellyho, sirény generála Franca, McDougallova siamská dvojčata, kresby Günthera Priena apod ... ) přibalí své báchorky a někdy si opravdu vyloženě vymýšlí, jako v případě atleta H. J. Mortona, který rozhodně na olympiádě v Římě v běhu na 1500 m nestartoval - https://en.wikipedia.org/wiki/Athletics_at_the_1960_Summer_Olympics_%E2%80%93_Men%27s_1500_metres - 35 %

LubosZelinka
08.12.2015 3 z 5

Zkusil jsem si na internetu ověřit jenom jednu kapitolu a to č. 19 o běžci jménem Hamlet, v které vystupoval i údajný atlet, který se účastnil olympijských her v Římě v roce 1960, ale výsledková listina běhu na 1500 metrů takového atleta vůbec neuvádí. Některá fakta v knize tedy moc skutečnosti asi odpovídat nebudou, je to škoda, protože čtení je to poutavé a zajímavé.

Jack Bauer
07.03.2012 4 z 5

Frank P. Jones velmi čtivou formou popisuje nevysvětlitelné záhady nejen ze své praxe, ale mám tomu jako nevěřící Tomáš věřit? Shodou náhod je dnes Tomáše, že by na tom něco bylo?

Frank P. Jones
britská, 1924