Opravdu mrtev?

Opravdu mrtev? https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9509/opravdu-mrtev-9509.jpg 4 110 31

Superintendent Roy Grace zasahuje. Na začátku jsou čtyři mrtví, odcizená rakev, jeden podezřelý, žádná stopa první komplikovaný případ pro detektiva-superintendanta Roye Grace. Výborná detektivka s prvky hororového thrilleru i nadpřirozenými záhadami. Napsal ji a svého sympatického vyšetřovatele českým čtenářům představuje bestselerový autor více než desítky románů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Dead Simple , 2005

MarieH
13.04.2017 4 z 5

Napínavá detektivka která si udrží tempo až do konce, jen to autor při bouračce s mrtvolami trochu přehnal, ale dávám 4 hvězdičky.
Zápletka mi připomněla skvělou psychologickou detektivku V údolí lišek.

Liduko není Váš příspěvek spojler ? Myslím že děj se neprozrazuje !!!!!!!!

Liduka
12.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která vás udrží v napětí od začátku do konce. MOŽNÝ SPOILER: Pětice kamarádů si vyrazí na rozlučku se svobodou a budoucího ženicha zavřou z legrace do rakve a zakopou ji, aby se mu pomstili za to, co provedl on jim při té samé příležitosti. Mají však v úmyslu ho za pár hodin vykopat. Vše se ale zvrtne v okamžiku, kdy se auto se čtyřmi muži vybourá a oni zemřou. KONEC SPOILERU.

moudivlacek
18.10.2016 4 z 5

Tomu říkám prima detektivka. Jo Nesbo na Jamese prostě nemá. Od začátku do konce sice vytušíte záporné hrdiny, přesto vás autor dokáže neustále překvapovat.A daří se mu to až do posledních řádků.
Detektiv Roy má mé velké sympatie i tím, jak se chová k lidem okolo sebe.

jarin58
09.02.2016 5 z 5

Jsem nadšen,špičková detektivka.

rubit
04.10.2015 3 z 5

Je to druhé české vydání knihy pod původním názvem Opravdu mrtev? Je zde pozměněn název. Pro mě typická anglická krimi, která se dobře četla, ale znám lepší knihy. Taková detektivka ze staré školy. Velkým plusem pro mě bylo, že jsem při čtení nedokázala vůbec odhadnout, jakým směrem se děj bude ubírat.

Rade
17.09.2015 4 z 5

Výborná, napínavá detektivka, která nás nutí číst a nepřestat… I když druhá půlka se mi zdála už malinko překombinovaná.
(Jen drobnost: malé nepochopení překladatele, nicméně pro děj nepodstatné, spíš pro zajímavost: na str. 238 - rok vydání 2005, nemá být „prodaly dům a odstěhovaly se na Nový Zéland“, ale „prodali dům a odstěhovali se na Nový Zéland“. Smysl je pak poněkud jiný…:-) )
Dále může být SPOILER.
Vydržet číst o tom dlouhém krutém mučení (ten malý prostor!) a nevědět jak to dopadne, to bylo pro mě docela náročné…
Trochu mi to připomnělo mou dětskou nechuť k pohádce O kohoutkovi a slepičce. Jak se úplně celou pohádku ten kohoutek dusí, a my nevíme, jak to dopadne…

eeeror
10.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Opravdu výborný thriller!

Handulenka
02.04.2015 5 z 5

Knížku jsem také přečetla jedním dechem.Napínavá od začátku do konce.Určitě si od něj ještě něco přečtu.

kanitsuj
30.03.2015 4 z 5

Napínavý thriller, promyšlený do posledního detailu (třebaže některé drobnosti jsou trochu přitažené za vlasy, tomuto autorovi se musí velkoryse odpustit)! Už výchozí situaci popisuje s takovou přesvědčivostí, že čtenář pociťuje až fyzický odpor a soucit s obětí zločinu. Nezbývá mu než číst a číst stále dále jen aby už byl konec a mohl zase klidně spát.

Jack Bauer
27.03.2013 5 z 5

Vynikající hororová detektivka, kterou přečtete jedním dechem. Peter James předčí v mnohém Stephena Kinga.

Aliii
13.09.2012 5 z 5

Velmi napínavé a místy až děsivé čtení. Knížka se mi líbila víc než Proroctví nebo Příšeří, rozhodně doporučuji.

Peter James
britská, 1948