Kassandra

Kassandra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496877/bmid_kasandra-Mik-496877.jpg 5 12 5

Kassandra si svoj život presne naplánovala a drží sa svojho predsavzatia už nikdy nikomu nedovoliť, aby jej život ovplyvnil. Darí sa jej to až do času, keď jej sestra Elaia oznámi, že ich hľadá nevlastný brat – Sebastian. Konečne má meno k osobe, ktorú v detstve nenávidela, hoci svojho brata nikdy nestretla. Napriek tomu, že teraz žijú v jednej krajine, nikdy neplánovala niečo na tom zmeniť. No osud to zariadi inak a posiela jej do cesty nielen Sebastiana, ale s ním aj muža, ktorého stretla dávno, no zabudnúť na neho jej nedovolí vlastné svedomie. Je jedno, ako dlho si bude nahovárať, že k nemu už nič necíti, srdce jej bude naďalej protirečiť. No ani Jakob nikdy nezabudol a jediný pohľad na Kassandru prinavráti všetky bolestivé spomienky. Občas naše životy dokáže zmeniť aj banálna vec. Niekedy napríklad biely kufor.... celý text

Martule44
12.06.2023 5 z 5

Opravdu nám život někdy dokáže pořádně zamíchat karty a v této rodině je to víc než dost. Ale opět skvěle napsaný příběh, ve kterém jsem všechny bolestné i radostné pocity prožívala spolu s Kassandrou a doufala,že dojde ke šťastnému konci, jako tomu bylo i u ostatních sourozenců.
Vypadá to na další příběh, ...jsem zvědavá, s čím autorka přijde tentokrát :-)

adelka_books
19.04.2023 5 z 5

Neviem si predstaviť, že by som sa v dospelosti dozvedela o nevlastnom súrodencovi. Bol by to určite obrovský šok a neručím za to, ako by som zareagovala, pretože ja som veľmi citlivá osoba. Je možné, že by som potrebovala nejaký čas, aby som to spracovala. Žiť celý doterajší život v tom, že máte dvoch súrodencov, ktorých ľúbite a cítite potrebu ich chrániť, čo je úplne prirodzené. Skrátka úloha staršej sestry. A však potom nám osud zamieša kartami až stojíme pred novým životným rozhodnutím. Prijať do svojho života ďalšieho, aj keď nevlastného súrodenca? Cítime sa zvláštne rozpoltení, nahnevaní a nechceme, aby sa niečo zmenilo. Ten hore má s nami očividne iné plány a musíme prejsť určitými etapami, aby sme sa z nových vecí poučili a získali nový, znelejší pohľad na život.

Vždy jeden zo súrodencov musí byť pilierom. Nezáleží, či ste dvaja alebo viacerí. Ten silnejší si zoberie pod ochranné krídla tých slabších a bezradnejších. Snaží sa ochraňovať a dávať na nich pozor. Často, keď mladší súrodenci niečo vyvedú, zoberie to na seba, lebo je vyspelejší a cíti zodpovednosť voči súrodencom. Niekedy aj za cenu, že mu to zanechá jazvy na duši po celý život. Čo všetko sme ochotní pretrpieť pre dobro našich najbližších? Toto si odnášam z knihy Súkromné problémy Kassandra. Príbeh je o veľmi silnej žene, ktorá mala vo svojom vnútri hlboké jazvy, ktoré nedokázal zahojiť ani čas.

Ďalším dielom zo série Súkromné problémy je príbeh Sebastiánovej sestry Kassandry, ktorým nám priblížila svoj životný príbeh, ktorý vôbec nebol jednoduchý. Vnášal nám do srdca smútok, bolesť aj trochu nádeje, že všetko zlé, čo sa nám v živote prihodí je v konečnom dôsledku na niečo dobré. Otvorením knihy akoby som sa ocitla u vzdialenej rodiny, ktorú som dlho nenavštívila, ale je môjmu srdcu blízka.

Kassandru sme mali možnosť spoznať tak trochu v predošlých častiach. Musím priznať, že som k nej pociťovala určitý druh rešpektu. Temperamentná Grékyňa má za sebou ťažkú minulosť, ktorá jej na duši zanechala jazvy. Otec sa k nej nepekne správal, a aby ochránila svoju mladšiu sestru často si vytrpela hrozné veci. Pri čítaní čoho všetkého bol jej otec schopný mi zvieralo srdce. Za maskou tvrdej a nedostupnej ženy, ktorá si okolo seba vystavala múr, aby jej už nikto neublížil, sa skrývala silná osobnosť, ktorá sa nedala zlomiť osudom. Preto si jej dôveru a miesto v srdci bolo ťažké získať. Ja som si ju obľúbila. V živote, pod vplyvom ťažkej minulosti urobila niekoľko chýb, ktoré ľutovala. Osud jej však ponúkol možnosti, aby to mohla napraviť, keď prestane byť tvrdohlavá. Sympatické mi boli aj jej kamarátky. Bola vorkoholička a cítila sa osamelá.

Jacob, bol rovnako tvrdohlavý ako Kassandra. Tiež za sebou má ťažkú minulosť. Mama mu zomrela vychovával ho iba otec, ktorý mal nad synom veľkú moc. Všetko sa zmenilo, keď nastúpil na výšku a spoznal tam dievča, ktoré mu obrátilo život naruby. Vyzeralo to ideálne no stačila jedna nepekná udalosť a ich cesty sa rozišli. Jacobovi to zlomilo srdce a odvtedy preňho vzťahy už nemali takú cenu ako predtým. Páčilo sa mi aký bol Jacob starostlivý poslucháč, a že vždy vedel povedať tie správne slová. Bol to muž, ktorý vedel bojovať za správnu vec aj na úkor toho, že všetko stratí. Áno, aj on urobil v živote veľa chýb no aj tak si myslím, že by v živote malo byť viac takých mužov ako on.

Romantická linka medzi Jacobom a Kasandrou bola ako na hojdačke. Bolo z nich obidvoch cítiť ako sa majú navzájom radi, zároveň nad nimi ako Damoklov meč visela ťarcha minulosti, z ktorej sa nevedeli posunúť. Veľmi som si priala, aby si k sebe opäť našli cestu. Veď ako sa hovorí stará láska nehrdzavie. Chémia medzi nimi fungovala aj po rokoch.

Stretávame sa tu aj so súrodencami zo žltého domu. Sebastián sa konečne dozvie prečo si Kassandra od neho držala taký odstup. Dozvieme sa ako pokračujú životy Lilly, Denisa a Tiny. Čo som privítala lebo mi ich osudy chýbali.

Nesmierne sa teším na ďalší príbeh, keď som zistila o kom bude. Som zvedavá ako autorka opäť zamotá osudmi tejto rodiny.

Nechajte sa zlákať príbehom, v ktorom dokáže jeden ošúchaný kufor zmeniť osudy dvoch ľudí. Ja som si to užila hoci by som si priala, aby mala kniha viac strán. O tejto rodine by som dokázala čítať donekonečna.

Ďakujem vydavateľstvu za možnosť dostať knihu na spoluprácu.

knihomolka_eli
29.01.2023 5 z 5

Ďalšiu knižku série som prečítala behom jedného dňa. Bola skvelá, rovnako ako aj predchádzajúce.

V tejto knihe sa dej sústreďuje na Sebastianovu nevlastnú sestru z Grécka, Kassandru. Už sme sa čo to o nej dozvedeli predtým, no tu ju spoznávame oveľa viac. Dozvieme sa o smutných udalostiach jej detstva, ktoré ju veľmi ovplyvnili a práve pre ne je taká, aká je. Sebastian zistí, prečo si pred ním stavia okolo seba vysoký ochranný múr a skúša ho prelomiť. Spoznávame Jakoba, ktorý v Kassandrinom živote zohral dôležitú rolu, ale aj to, prečo z jej života odišiel. No osud ich cesty úplnou náhodou znovu pretne. Ani jeden z nich na toho druhého nezabudol a pre Jakoba je toto stretnutie pripomienkou bolesti, ktorú kvôli Kassandre zažil. Kassandru čaka nielen vnútorné vysporiadanie sa s minulosťou, ale aj s budúcnosťou, ktorá pre ňu pripavila veci, s ktorými Kassandra vôbec nerátala.

V príbehu sa stretávame aj s postavami z predchádzajúcich kníh - so Sebastianovými súrodencami Tinou, Denisom a Lilly a tiež ich partnermi/partnerkami. Dozvieme sa o novinkách z ich životov. Samozrejme mi neušlo ani to, čo sa v knihe naznačovalo a to, komu sa bude venovať ďalšia časť...snáď mi tento môj tip vyjde a ďalšia kniha bude čoskoro.
Baví ma autorkin štýl písania. Jej knihy sú pre mňa skvelou oddychovkou. Páči sa mi veľká Sebastianova rodina, to ako spolu držia (malo by to tak byť) a aj to, aké bežné životné problémy riešia.
Teším sa na ďalšie autorkine knihy.

kristy.books
11.01.2023 4 z 5

Súkromné problémy pokračujú, tentokrát u Sebastianových nevlastných súrodencoch z Grécka. Samozrejme, že sme sa opäť stretli aj s postavami z predchádzajúcich častí a dozvedeli sa, ako sa im darí.

Kassandru sme mali možnosť trochu spoznať už v predchádzajúcej časti, no teraz sme sa o nej dozvedeli oveľa viac. Navonok veľká šéfka, ktorá má v okolo prirodzený rešpekt, vo vnútri zlomená žena, ktorú stále prenasledujú démoni z minulosti. Okrem sestry a kamarátky si každého drží od tela. Je to jej obranná maska, aby jej náhodou nikto neublížil. Vyrastala s otcom tyranom, ktorý jej zanechal jazvy na tele i na duši. Pasáže, v ktorých sme sa dočítali o tom, čo všetko robil svojim deťom, boli hrozné a úplne ma emočne vyžmýkali. Ako sa niekto môže takto správať ku svojim deťom? Pre malú Kassandru (i jej súrodencov) mi pukalo srdce.

Nemožno sa čudovať, prečo sa teraz správa tak, ako sa správa, hoci musím povedať, že miestami som na ňu mala ťažké srdce (napríklad vtedy, keď sa s ňou Sebastian snažil zo všetkých síl zblížiť a ona mu stále (i keď nechcene) ubližovala). Nikdy som si však ani zďaleka neprešla niečím podobným ako ona, takže ju nemám právo súdiť. Musím sa priznať, že najskôr som ju moc nemusela, ale keď som ju lepšie spoznala, moje antipatie vo veľkej miere opadli.

Keď jej kamarátky darovali na narodeniny netradičný darček, ktorý bol pôvodne myslený ako sranda, vôbec netušila, ako jej zmení život. Po niekoľkých rokoch sa opäť ocitá zoči voči svojej bývalej láske a na povrch vyplávajú bolestivé spomienky. Podarí sa jej vysvetliť jej vtedajšie rozhodnutie? Existuje nejaká šanca, že by mohli svoj vzťah obnoviť alebo je všetko nadobro zničené?

Ich vzťah bol taký horkosladký, bolo cítiť, že sa stále ľúbia, no pred pár rokmi si navzájom dosť ublížili a minulosť ich neustále dobiehala. Nevedeli byť spolu ani od seba.

Koniec bol pre mňa dosť rýchly, určite by som privítala pár strán naviac, kde by si naša dvojica konečne všetko otvorene vysvetlila (síce v poslednej kapitole bolo zhrnuté, ako to s nimi dopadlo, no len pár vetami a pre mňa to bolo málo). Toto je taká moja najväčšia výhrada k príbehu. Možno sa ešte niečo dozvieme v ďalšej časti.

januska82
06.01.2023 5 z 5

Kniha prečítaná za jeden deň.... Zase jedna top-ka, ako je aj celá séria.

romantika

Hana Repová